Йокич с "трипъл-дабъл" за победа на Денвър

• лейкърс-
  • сакраменто

Лейкърс измести Сакраменто от третото място в Тихоокеанската дивизия на НБА

Йокич с "трипъл-дабъл" за победа на Денвър - 1

Никола Йокич (вдясно) записа 25-ия си "трипъл-дабъл" този сезон и помогна на Денвър да спечели убедително със 142:110 срещу Атланта в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Йокич завърши с 19 точки, 14 борби и 11 асистенции, а Кентавиъс Колдуел-Поуп бе най-резултатен в мача с 24 точки, предава БТА.

Денвър печели трета победа в последните си четири мача и оглави еднолично класирането в Северозападната дивизия с баланс от 54 победи и 24 загуби. За Атланта се отличи Клинт Капела с 19 точки и 12 борби. Лос Анджелис Лейкърс измести Сакраменто от третото място в Тихоокеанската дивизия след победа над Кливланд със 116:97. Д'Анджело Ръсел бе най-резултатен с 28 точки, а ЛеБрон Джеймс завърши с 24 точки и 12 асистенции за Лейкърс. "Езерняците" направиха серия от 19:0 в третата част и тази поредица се оказа ключова за успеха - девети за тима в последните десет мача. Дариус Гарланд бе водещ реализатор за Кливланд с 26 точки.

Филаделфия записа четвърта поредна победа след успех със 116:96 срещу Мемфис. Джоел Ембийд бе най-полезен за "севънтисиксърс" с 30 точки и 12 борби. Ембийд направи истински фурор в края на първото полувреме с девет точки в последните две минути. Скоти Пипън Джуниър завърши с рекордните в кариерата си 24 точки за Гризлис.