Тройка на Лука Дончич донесе втора победа на Далас над Минесота на Запад

• нба

Далас поведе с 2:0 във финалния плейоф в Западната конференция на НБА

Тройка на Лука Дончич донесе втора победа на Далас над Минесота на Запад - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Отборът на Далас поведе с 2:0 във финалния плейоф в Западната конференция на НБА след драматичен успех със 109:108 срещу Минесота.

Лука Дончич отново бе героят за Маверикс, отбелязвайки победна тройка 3.1 секунди преди края на втората среща от серията, пише БТА.

Дончич завърши мача с "трипъл-дабъл" - 32 точки, 10 борби и 13 асистенции. Другата звезда на Далас - Кайри Ървинг, се отчете с 20 точки, а Даниел Гафорд добави 16 точки.

Маверикс извоюва двете победи в Минеаполис, а серията се мести в Далас за следващите два мача.

Наз Рийд бе най-резултатен за Минесота с 23 точки, Антъни Едуардс добави 21 точки и 5 борби.

Минесота водеше със 108:103 1:29 минута преди края, но последната дума имаха гостите от Далас, които с две тройки на Едуардс и Дончич обърнаха резултата.