• шампионат-
  • сашо-
  • асенов-
  • 100 м

Сашо Асенов, който спечели златото в спринта на 100 метра, беше над всички и в надпреварата на 200 метра

Спортистите ни с интелектуални увреждания взеха 9 медала от европейския шампионат по лека атлетика - 1
Снимка: Федерация адаптирана физическа активност

Още три медала спечелиха българските състезатели на открития европейски шампионат по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания в Упсала (Швеция), предава gong.bg. Към шестте отличия от първите два дни Александър Асенов (на снимката) и Радена Ангелова добавиха още по едно злато, сребро и бронз в актива на България.

Асенов, който спечели златото в спринта на 100 метра, беше над всички и в надпреварата на 200 метра, след като финишира за 29, 52 секунди. Борбената Радена грабна сребро в тласкането на гюле с резултат от 5, 42 метра, както и бронз в дългият скок с постижение 2,73 метра.

Талисманът на отбора Боян Вандов се нареди шести в тласкането на гюле, след като изпрати уреда на 6,72 метра. Маратонецът Виктор Караджов зае четиринадесето място в тежката дисциплина 5000 метра - 21 минути 41 секунди 62 стотни.