20 Февруари, 2014 23:57 5 838 5

Приказката на Лудогорец в Европа продължава

  • лудогорец-
  • лацио-
  • лига европа-
  • драма-
  • дузпа

Българите успяха да надиграят Лацио в Рим

Приказката на Лудогорец в Европа продължава - 1
Снимка: БТА/АР

Приказката за българския шампион Лудогорец в евротурнирите продължава с пълна сила.

"Орлите" от Разград се наложиха с 1:0 над италианския гранд Лацио в мач от 1/16-финалната фаза на турнира.

Родния тим показа на света, че дори и малка, България е силна и не бива да бъде отписвана от надпреварата.

Мачът предложи страхотна драма, по една дузпа на отбор, която бе изпусната, по 1 червен картон за двата тима и феноменалният гол на Роман Безяк, който донесе сензационния успех на тима на Кирил Домусчиев.

Полетът на "орлите" продължава, а реваншът е идната седмица в София.

Двубоят на "Стадио Олимпико" започна с лек натиск на българите и още в 9-ата минута се стигна до голов шанс. Главният рефер отсъди дузпа в полза на българите за игра с ръка на Лорик Цана, въпреки че бе прибрана до тялото. Зад топката застана Светослав Дяков, който изпусна. Капитанът на "орлите" подходи лековато, копвайки топката, но вратарят разкри неговия замисъл и спаси с лекота.

Средата на полувремето играта се поизравни и положения имаше и пред двете врати. Все пак Лудогорец се оказа по съобразителен и в края на първата част успя да излезе напред в резултата.

Три минути преди почивката, Роман Безяк отбеляза фамозен гол, който се оказа и единствен в срещата. Нападателят излъга състезател на Лацио и с топовен удар отдалеч опъна мрежата зад стража Бериша.

Малко след подновяването на мача, главният рефер върна жеста като отсъди дузпа и за домакините. Зад топката застана Андерсон, но непробиваемият в тази среща Владислав Стоянов показа висока класа и спаси удара му.

В 54-ата минута последва и нов удар за българския тим. Лудогорец остана с човек по-малко, след като грешникът днес Дяков за втори път бе декориран в жълто и се наложи напусна принудително терена.

Оттук Лацио видя своя шанс и осъществи траен натиск. За наше щастие Лудогорец не се пречупи и показа дух и самочувствие, за да дочака 72-ата минута, когато  Каванда изрита в главата Йордан Минев и получи директен червен картон, връщайки числения паритет в срещата.

Минута преди това пък една от звездите на българите Върджил Мисиджан падна в наказателното поле, след като бе подпрян в гърба от противник, но този път съдията остана безмълвен.

В 77-ата минута пък дойде и най-инфарктното положение пред вратата на Стоянов. Тогава Фабио Ешпиньо успя да изчисти с мъка топката от самата голлиния с глава.

До края на срещата нови опасности родния шампион сведе до минимум, като в последните секунди на двубоя, възпитаниците на Стойчо Стоев бяха на косъм да направят страхотния си успех дори и още по-убедителен.

В крайна сметка резултатът се запази и Лудогорец ще чака Лацио за реванша в София  с минимална преднина.

Старши треньорът на разградския тим Стойчо Стоев за пореден път остана скромен и здраво стъпил на земята в коментара си след победата над Лацио на "Стадио Олимпико" в Рим.

Българският специалист изрази мнение, че възпитаниците му играят добре в Европа, но не страдат от грандоманщина.

"Минахме през доста перипетии, стана доста интересен мач. Хубаво е, че удържахме, показахме характер, не се пречупихме, което е важното в такива мачове.

Ще прозвучи може би самонадеяно, но ние свикнахме да играем добре в Европа. Не страдаме от грандоманщина. Направихме това което си говорихме, играчите бяха почти перфектни в задачите си", сподели Стоев.

"Да не бързаме. Има още един мач, който няма да е лесен. Днес ще се порадваме на този успех, но да не забравяме, че има още един мач. Няма как да го забравим", добави треньорът.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Иракли Иракли

    4 0 Отговор
    Браво момчета!Връщате ни в онази радост през 1994 год.А ПОЛИТИЦИТЕ ДА ВЪРВЯТ НА ......!
  • 2 TODOR STOYANOV

    5 0 Отговор
    ФЕН СЪМ НА "БОТЕВ"-ПЛОВДИВ,НО СЪМ БЪЛГАРИН!"ЛУДОГОРЕЦ" МЕ ВПЕЧАТЛИХА С ЦЯЛОСТНОТО СИ ПРЕДСТАВЯНЕ В ЛЕ ДО СЕГА!БРАВО ПИЧОВЕ,СТРАХОТЕН ВЛАДИ И СТРАХОТЕН ТИМ!УСПЕХ ВИ ЖЕЛАЯ НА РЕВАНША!ТАЗИ НЕДЕЛЯ ОБАЧЕ ВИ ОБЕЩАВАМ ДА СРЕЩНЕТЕ ЕДИН НЕ ПО-МАЛКО СТОЙНОСТЕН ОТБОР!НЕКА ПО-ДОБРИЯТ ПОБЕДИ!
  • 3 Монго

    1 0 Отговор
  • 4 galaxy

    0 0 Отговор
  • 5 неутрален

    2 0 Отговор
    Въпреки, че не съм фен на Лудогорец, немога да не ги похваля, че играха много добре. Браво!