• примера дивисион

Реал се откъсна пред Атлетико и Барселона

Осасуна звучно шамароса Атлетико - 1
Снимка: БТА/ AP

Осасуна разгроми Атлетико (Мадрид) с класическото 3:0 в среща от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион. Намиращият се в долната половина на таблицата тим от Памплона изненада столичани и им нанесе едва трета загуба от началото на сезона, която ги отдалечи на три точки от лидера в класирането Реал (Мадрид).

Алваро Сехудо даде преднина на домакините още в 6-ата минута. Полузащитникът бе оставен непокрит в наказателното на „дюшекчиите” след изпълнение на корнер и вкара безпроблемно с удар от няколко метра. В 21-ата минута Емилиано Арментерос нанесе топовен удар от далечно разстояние, удвоявайки преднината на Осасуна.

Роберто Торес оформи крайното 3:0 няколко минути преди края на първото полувреме след центриране на Дамиа. Успехът отдалечи Осасуна на 7 точки от зоната на изпадащите.

В събота пък другият претендент за титлата Барселона също загуби, отстъпвайки на Реал Сосиедад. Грешките на каталунците и Атлетико (Мадрид) позволиха на „белия балет” да дръпне с три точки във временното класиране.

В следващия кръг двата столични гранда ще се изправят един срещу друг на „Калдерон” в решителен сблъсък за титлата.