• титла-
  • злато

Донесе първото злато в историята на Света Лусия

Жулиен Алфред е №1 в спринта на 100 метра в Париж  - 1

Жулиен Алфред от малкия карибски остров Света Лусия е новата кралица в спринта на 100 метра при жените. 23-годишната Алфред спечели олимпийската титла в късия спринт при дамите и донесе не само първо злато, но и първи медал за страната си при осмото ѝ участие на Олимпиада, предава БТА.

Във финала бе без абсолютно никаква конкуренция и стигна до първото място с време от 10.72 секунди. Със сребърния медал остана смятаната за фаворитка Ша'Кари Ричардсън. Под проливния дъжд във френската столица американката финишира за 10.87 секунди. На третото място остана още една американка - Мелиса Джеферсън, с време от 10.92 секунди.

Двукратната олимпийска шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс от Ямайка пък не успя да се бори за трето злато, тъй като не стартира в полуфиналите, в които отпадна и друга от големите фаворитки - британката Дина Ашър-Смит.