Арне Слот претърпя първа загуба с Ливърпул

• англия

Нотингам победи мърсисайдци

Арне Слот претърпя първа загуба с Ливърпул - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Нотингам Форест победи Ливърпул с 1:0 в двубой от четвъртия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в мача бе дело на Калъм Хъдсън-Одой в 73-а минута.

Тимът от Нотингам бе изключително добре подреден в защита, а мърсисайдци не успяха да покажат своя футбол и допуснаха множество грешки, а липсата на създадени положения също бе ключова за крайния резултат.

С тази победа Нотингам остава непобеден на 4-о място с осем точки във Висшата лига, докато Ливърпул вече допусна първия си гол и първото си поражение от началото на сезона при Арне Слот и е на втора позиция с 9 пункта на сметката си.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ливърпул: 1. Алисон, 26. Андрю Робъртсън, 4. Върджил ван Дайк, 5. Ибрахима Конате, 66. Трент Александър-Арнолд, 38. Раян Гравенберх, 10. Алексис Мак Алистър, 8. Доминик Собослай, 7. Луис Диас, 11. Мохамед Салах, 20. Диого Жота

Нотингам Форест: 26. Матс Селс, 19. Алекс Морено, Мурийо, 34. Ола Айна, 31. Никола Миленкович, 22. Райън Йейтс, 8. Елиът Андерсън, 16. Николас Домингес, 18. Джеймс Уорд-Праус, 10. Морган Гибс-Уайт, 11. Крис Ууд