• червен картон

Гостите останаха с човек по-малко още в 10-ата минута

Монако победи 10 от Барселона - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Монако постигна домакинска победа с 2:1 над Барселона в среща от новия формат на Шампионската лига.

В 10-ата минута Барселона остана с човек по-малко на терена. Ерик Гарсия бе отстранен с директен червен картон, след като заради неразбирателство с вратаря Тер Стеген бе принуден да извърши нарушение.

Монако откри резултата в 16-ата минута. Вандерсон даде прекрасен диагонален пас на Магнес Аклиуш, той напредна, нахлу в наказателното поле и стреля, разписвайки се за 1:0.

Барселона изравни с първия си удар към противниковата врата в 28-ата минута. Марк Касадо даде чудесен дълъг пас към Ламин Ямал, който бе заел добра позиция. Младият европейски шампион влезе навътре, оставяйки зад себе си Мохамед Салису и с изключително прецизен удар с левия крак пред наказателното поле намери долния ляв ъгъл на вратаря Филип Кьон за 1:1. Голът бе първи за Ямал в Шампионската лига.

През втората част Монако диктуваше темпото на игра и в 71-ата минута излезе отново напред в резултата. Джорж Иленикена вкара победния гол за 2:1 след контраатака.

Стартови състави:

МОНАКО: 16. Филип Кьон, 2. Вандерсон, 5. Тило Керер, 22. Мохамед Салису, 17. Уилфред Синго, 5. Денис Закария, 15. Ламин Камара, 11. Мане Аклиуш, 18. Такуми Минамино, 7. Елиес Бен Сегир, 36. Бреел Емболо

БАРСЕЛОНА: 1. Марк-Анре тер Стеген, 3. Алехандро Балде, 5. Иниго Мартинес, 2. Пау Кубарси, 23. Жул Кунде, 24. Ерик Гарсия, 17. Марк Касадо, 11. Рафиня, 8. Педри, 19. Ламин Ямал, 9. Роберт Левандовски