Бербатов с цял мач при реми между Монако и Лил

• лил

Бербатов изигра трети пореден мач като титуляр

Бербатов с цял мач при реми между Монако и Лил - 1
Снимка: БТА/ AP

Димитър Бербатов изигра цял мач при равенството на Монако и Лил в среща от 30-ия кръг на френската Лига 1. „Монегаските” и „кучетата” завършиха 1:1, което отдалечи тима на българина на 10 точки от лидера във временното класиране ПСЖ.

Двубоят на „Стад Луи ll” започна прекрасно за домакините, които поведоха още в 4-ата минута. Мунир Обади бе оставен непокрит  в наказателното на Лил след скоростна контраатака, в която участие взе и Бербатов, и вкара във вратата на гостите след подаване на Валер Жермен.

Лил обаче изравни в 38-ата минута, в която белгиецът Ориги вкара четвъртия си гол от началото на сезона. През второто полувреме ново попадение не падна, с което двата отбора си поделиха точките.

В друга среща от кръга Лион победи като гост Гингам с 1:0, а Сент-Етиен спечели срещу Сошо с 3:1.