• бруно-
  • фернандеш

Капитанът на „червените дяволи“ Бруно Фернандеш отнесе червен картон

Тотнъм задълбочи кризата в Манчестър Юнайтед след класика - 1

Тотнъм спечели с 3:0 гостуването си на Манчестър Юнайтед. По-голямата част от мача премина без особена интрига, след като капитанът на "червените дяволи" Бруно Фернандеш получи определено пресилен червен картон в 42-рата минута, предава БТА.

Лондончани започнаха много по-добре мача и реализираха първия си гол преди да са изминали и три минути. Централният защитник Мики ван де Вен отне една топка от Маркъс Рашфорд в собствената си половина, пробяга с нея две трети от терена и подаде към непокрития Бренан Джонсън, който от около два метра нямаше как да сбърка на празна врата – 0:1.

В 20-ата минута Джонсън можеше да покачи на 2:0, но ударът му намери страничната греда.

Две минути по-късно се откри и първият добър шанс за гол пред Манчестър Юнайтед, но Джошуа Циркзее стреля от чиста позиция право в ръцете на вратаря Гулиелмо Викарио.

В 42-рата минута дойде един от най-спорните моменти в мача. Капитанът на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш се подхлъзна и фаулира Джеймс Мадисън. Главният съдия Крис Кавана прецени, че играта на португалеца застрашава здравето на опонента му, макар и от повторенията да не изглеждаше така, и му показа директен червен картон.

С човек повече Тотнъм стигна до втори гол веднага след почивката, а точен бе Деян Кулушевски - 0:2.

В 60-ата минута капитанът на Тотнъм Кристиан Ромеро игра с ръка в собственото си наказателно поле, но съдията Кавана реши, че няма основания да отсъжда дузпа.

В 77-мата минута Тотнъм стигна до трети гол, който окончателно уби всякакви интрига. "Шпорите" реализираха чрез Доминик Соланке, който засече от близко центриране от корнер - 0:3.