• лига европа-

Англичаните завършиха наравно с Порто в Лига Европа

Манчестър Юнайтед се спаси от нов резил в края - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Порто и Манчестър Юнайтед записаха зрелищно равенство 3:3 във втория кръг на основната фаза в Лига Европа.

"Червените дяволи" имаха аванс от два гола след попадения на Маркъс Рашфорд в 7-ата минута и Расмус Хойлунд в 21-ата.

В рамките на първото полвуреме обаче домакините изравниха чрез Пепе Акино и Саму Омородион. Именно вторият оформи и обрата за "драконите" в началото на второто полувреме.

Гостите останаха с човек по-малко в 80-ата минута, след като Бруно Фернандеш беше изгонен във втори пореден мач. Капитанът на английския тим получи червен картон и срещу Тотнъм в последния мач във Висшата лига.

Все пак Юнайтед стигна до точка в добавеното време на срещата, а в герой се превърна влезлият от резервната скамейка Хари Магуайър.