• формула 3

След шест кръга той заема 10-ото място

Никола Цолов ще кара в Еврокупа-3 този уикенд  - 1
Снимка: YouTube

Българският пилот Никола Цолов се завръща в шампионата Еврокупа-3, като този уикенд ще стартира в предпоследния 7-и кръг от сезона на испанската писта „Херес”.

Никола, който вече има зад гърба си два сезона във Формула 3, участва с ограничена програма в Еврокупа-3, като и този сезон кара за тима GRS. През 2024 Никола записа участия в 4 кръга, като се представи най-добре в шестия състезателен уикенд на „Моторланд Арагон”, където завърши пети и трети в двете състезания.

След шест кръга Никола заема 10-ото място в класирането при пилотите с 45 точки, а GRS е на пета позиция при отборите с 51 пункта. Миналата година българският пилот постигна две втори места и едва девета позиция в четири старта, като завърши 10-и в крайното класиране.