Нотингам Форест спря победната серия на Челси

• англия

Двата тима завършиха наравно

Нотингам Форест спря победната серия на Челси  - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Челси не успя да победи Нотингам Форест на „Стамфорд Бридж“ (1:1). С това равенство приключи и серията на „сините“ от пет поредни успеха във всички турнири. За последно лондонският клуб не взе три точки в шампионатното си домакинство на Кристъл Палас – отново 1:1 пред собствена публика. Крис Ууд откри за Нотингам в 50-ата минута, а малко след това Нони Мадуеке оформи крайния резултат.

Въпреки че Челси владееше топката в началните минути, Роберт Санчес направи първото спасяване. Стражът на „сините“ отрази опасен удар на Райън Йейтс с глава в 12-тата минута. Още 12 минути по-късно Нони Мадуеке стреля от границата на наказателното поле, но прекалено високо, пише dsport.bg.

В 41-вата минута за първи път Зелс се намеси след шут на Енцо Фернандес. Малко преди това и Санчес трябваше да отразява силен изстрел отдалеч.

Току преди почивката Челси стигна до нов шанс за гол и само гредата спря момчетата на Енцо Мареска от попадение. Звездата на тима Коул Палмър стреля през няколко футболисти на Нотингам, но ударът му се отклони в напречната греда.

Втората част стартира с гол за Нотингам. Джеймс Уорд-Праус качи топката на главата на Никола Миленкович с марково центриране, а сърбинът свали за Крис Ууд, който направи 0:1.

Отговорът на „сините“ не закъсня. В 57-ата минута Нони Мадуеке възстанови паритета с шут с левия крак – 1:1.

Впоследствие дясното крило на Челси можеше на два пъти да се превърне в абсолютен герой за своите, но пропусна изгодни възможности.

Около четвърт час преди края гостите останаха с 10 души на терена. Изгонен от състава на Нуно Еспирито Санто бе Джеймс Уорд-Праус, получил второ официално предупреждение. За Еспирито Санто имаше и друга лоша новина няколко минути преди червения картон – Морган Гибс-Уайт бе заменен принудително и първите впечатления са, че става дума за тежка контузия.

Все пак Нотингам успя да задържи 1:1 до края на добавеното време и събра 10 точки на деветата позиция. Форест все още не е побеждаван като гост. С две победи и две равенства при визитите, Нотингам е третият най-добър гост във Висшата лига. Във временната таблица Челси засега остава четвърти с 14 пункта.