Абърдийн с Димитър Митов спечели домакинството си на Хартс

• хартс-
  • шотландия

Българският национал записа пълни 90 минути

Абърдийн с Димитър Митов спечели домакинството си на Хартс - 1

Вратарят Димитър Митов беше титуляр при победата на Абърдийн с 3:2 у дома срещу Хартс в мач от седмия кръг в първенството на Шотландия. Българският национал остана на терена през целия двубой, предаде БНР.

Финландецът Топи Кескинен даде аванс за "доновете" още във втората минута, но Франки Кент изравни 35 минути по-късно. Столичани поведоха в резултата чрез Блеър Спайтал в 63-ата минута. Ники Девлин възстанови равенството по-малко от 120 секунди по-късно.

Четвърт час преди края на редовното време Джордж Кент от Хартс получи втори жълт и съответно червен картон. Това помогна на домакините и хърватинът Анте Палаверса осигури ценните три точки с головия си удар в 88-ата минута.

Абърдийн има пълен актив от 21 точки след седем поредни победи и заема второ място в класирането. Шампионът Селтик също е с 21 пункта, но има по-добра голова разлика.