• интер-
  • маями-
  • суарес

"Чаплите" надвиха с 2:1 Атланта Юнайтед

Меси, Суарес и Алба осигуриха успешен старт на Интер Маями в плейофите в МЛС (ВИДЕО) - 1
Кадър: MSL

Интер Маями започна с победа участието си в плейофите в Мейджър Лийг Сокър. "Чаплите" надвиха с 2:1 Атланта Юнайтед след попадения на Луис Суарес (2) и Жорди Алба (60). Лионел Меси подаде за второто попадение, а титуляр за домакините беше и друг бивш ас на Барселона - Серхио Бускетс, предава sportal.bg.

За последно Интер Маями загуби мач в МЛС на 7 юли срещу Синсинати. Тимът завърши редовния сезон с най-добри показатели и се падна срещу деветия в Източната конференция Атланта Юнайтед.

Двубоят беше изгледан на живо от Пол Погба. Френският национал е спряган за ново попълнение на Интер Маями. Той беше на трибуните и в двубоя срещу Шарлът през септември.

В състава на Атланта Юнайтед личеше името на вратаря Брад Гузан. 40-годишният бивш американски национал направи няколко ключови спасявания.

Луис Суарес даде преднина на домакините още във 2-ата минута. Атаката започна от Диего Гомес, който комбинира с Жорди Алба, а ударът на Суарес не остави шансове на Гузан. Последваха два пропуска на Меси и греда на неговия съотборник Ектор Мартинес. В средата на първата част Меси също удари греда. В 39-ата минута Атланта Юнайтед изненадващо изравни с попадение на грузинеца Саба Лобжанидзе.

След почивката домакините продължиха да създават с лекота голови ситуации. В 60-ата минута Меси комбинира с Жорди Алба, а той нанесе много прецизен удар извън наказателното поле и Интер Маями отново излезе напред. В оставащото време само блестящите изяви на Гузан лишиха тима на Херардо Мартино от по-убедителна победа.

Вторият мач от серията е на 3 ноември в Атланта.