• ливорно-
  • серия а

Бианконерите победиха Ливорно с 2:0

Йоренте доближи Ювентус до титлата - 1
Ювентус победи Ливорно с 2:0 в мач от 32-ия кръг на Серия "А", като в герой за "Старата госпожа" се превърна Фернандо Йоренте. Испанецът отбеляза и двата гола за домакините, които дръпнаха с 8 точки на върха на временното класиране.

Възпитаниците на Антонио Конте нанесоха своя удар в рамките само на три минути - между 32-ата и 35-ата минута, когато Йоренте наказа на два пъти вратаря на гостите Франческо Барди.

Така със спечелените три точки Ювентус събра актив от 84 точки и продължава да води в класирането пред преследвача Рома, който има 76. Ливорно пък е 18-и с 25 пункта.