Вече е официално: Лудогорец е новият-стар шампион на България

• лудогорец-
  • локомотив пловдив-
  • шампиони

Тимът от Разград победи Локомотив Пловдив и си осигури титлата два кръга преди края на първенството

Вече е официално: Лудогорец е новият-стар шампион на България - 1
Снимка: БТА

Отборът на Лудогорец спечели домакинството си на Локомотив Пловдив с 1:0, с което си осигури трета поредна титла на България. Това ще рече, че откакто дебютира в А група през 2011 г., отборът от Разград неизменно е ставал шампион.

В мачът нямаше особена интрига, като „зелените“ бяха пълни господари на терена. Един куп пропуски, обаче им попречиха да се поздравят с по-изразителна победа. Лудогорец излезе на пред в резултата в 10-та минута, след като Станислав Дяков открадна една топка пред противниковото наказателно поле и изведе Роман Безяк сам срещу вратаря, който безпрепятствено отбеляза.
В 33-та минута Безяк отново излезе сам срещу вратаря Господинов, но ударът му мина край вратата.

Впоследствие Кейсара стреля опасно, но вратарят на Локомотив спаси. В 43-та минута Марселиньо стреля с глава на 3 метра от вратата, но ударът му не попадна зад гол линията.

През второто полувреме футболистите на Стойчо Стойев основно се стремяха да владеят топката и да не допускат Локомитв да атакува. Така и „зелените“ достигнаха до победата с 1:0 и си осигуриха титлата 2 кръга преди края, като имат преднина от 8 точки пред втория ЦСКА.
Лудогорец е шампион на Бълария за трета поредна година.

Лудогорец: Стоянов, Кайсара,  Витиня, Терзиев, Моци, Златински,  Дяков (к), Марселиньо (Ешпиньо), Луму (Александров),  Безяк (Кишада), Мисиджан

Локомотив Пловдив: Господинов, В.Георгиев (к (Влашки),  Ас.Георгиев, Трифонов, Белаид,  Якимов, Тодоров (Янъков), Делев, Йовчев,Намуш(Григоров), Коруджиев