• мондиал

Гол в 118-ата минута спаси Меси и компания

Аржентина не впечатли срещу Швейцария - 1
Снимка: БТА/AP

Швейцария измъчи максимално Аржентина в осминафиналния им сблъсък от световното първенство. Лео Меси и компания се класираха за следващата фаза след късен гол на Анхел Ди Мария в 118-ата минута, донесъл успеха на "албиселесте" с 1:0.

Много проблеми създадоха швейцарците на Аржентина през първото полувреме. Двата отбора бяха напълно равностойни и по нищо не си личеше, че тимът на "гаучосите" разполага с четирикратния носител на "Златната топка" Лионел Меси.

"Скиорите" показаха завиден отборен дух и дисциплина, която на два пъти ги приближи до откриване на резултата. В първия случай стражът на "албиселесте" Серхио Ромеро извади късмет и с крак успя да избие коварен изстрел на Гранит Джака. В края на полувремето нападателят Дръмич подходи несериозно, със слаб опит да прехвърли вратаря.

Второто полувреме премина при натиск на Аржентина. Грандът от Латинска Америка достигаше с лекота до наказателното поле, но там атаките му се разбиваха в швейцарската отбрана. В малкото моменти, когато "гаучосите" разнообразяваха безбройните си центрирания, стражът Диего Беанлио опази вратата на европейците и редовното време завърши при резултат 0:0.

По-малко от 3 минути преди края на продълженията Анхел Ди Мария преодоля швейцарската отбрана с най-важния гол в своята кариера. Крилото на Реал Мадрид бе изведен от Меси в наказателното поле и технично пусна топката покрай вратаря Беанлио за победното 1:0.

В добавеното време на 120-ата минута късметът се усмихна на аржентинците, след като удар на Джемайли се отби от гредата.

Съперник на Аржентина на 1/4-финалите ще бъде победителят от мача Белгия - САЩ.