Компанията Ford е споделила с представители на концерна Daimler важна секретна информация относно конструкцията на своя трицилиндров двигател от семейството EcoBoost. Тази информация съобщи един от главните инженери по разработка на силови агрегати към Mercedes-Benz Роланд Кемлер.
По думите на Кемлер американците са предоставили информация за своя високотехнологичен малък мотор в замяна на данни за по-голям двигател на Mercedes-Benz. По-конкретно става дума за четирицилиндровия агрегат от обновената E-Klasse, който отговаря на нормите Euro 6.
От Daimler ще използват ценната информация в процеса на разработка на нов трицилиндров двигател, по който вече работят със специалисти от Renault. Този мотор е предназначен за новите генерации на Renault Twingo и Smart ForTwo.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА