Тема: Украйна

Путин: Мисията на Тръмп да постигне мир в Украйна е трудна

4 Декември, 2025 20:55 2 906 35

  • украйна-
  • русия-
  • сащ-
  • владимир путин-
  • доналд тръмп

Постигането на консенсус между страните в конфликта не е лесно, заяви руският президент

Путин: Мисията на Тръмп да постигне мир в Украйна е трудна - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Преговорите със Съединените щати за Украйна, "са сложни", но е необходимо "да ги водим", а не да възпрепятстваме процеса, заяви руският президент Владимир Путин, цитиран от Франс прес, предаде БТА.

В излъчено днес интервю за индийската телевизия "Индия Тудей" Путин определи като "сложна задача и трудна мисия" усилията на американския си колега Доналд Тръмп да постигне мирно споразумение. "Постигането на консенсус между страните в конфликта не е лесно, но аз смятам, че президентът Тръмп работи искрено за това", каза той.

Още новини от Украйна

По-рано днес Путин пристигна на първото си посещение в Индия, с която Москва поддържи близки връзки още от съветско време, от началото на войната в Украйна преди близо четири години.

В интервюто той коментира още редица въпроси, като отчете задънената улица в отношенията със Запада и отново повтори тезата си за историческата свързаност между Русия с Украйна.

Европейците трябва да се включат в работата по постигането на мир в Украйна, а не да пречат, заяви руският президент Владимир Путин в интервю, дадено на индийския в. "Индия тудей" в навечерието на визитата му в Индия и публикувано днес.

"Ще установим контрол над Донбас и Новорусия (бел. ред. - южната част на Украйна, включително Одеска, Херсонска и Днепропетровска област), било то с военни или други средства", посочва той.

Москва е предложила на Киев да изтегли своите войски от Донбас (в региона влизат части от Донецка и Луганска област) и тогава не би имало никакъв военен конфликт, но Украйна предпочита да воюва, отбелязва в интервюто руският президент.

"Казахме на украинците: Хората не искат да живеят с вас, те излязоха на референдум, гласуваха за независимост - изтеглете войските си и няма да има никакви военни действия. Не, те предпочитат да воюват. Е, сега се навоюваха", се казва в отрязък от интервюто, цитиран от ТАСС.

Путин добавя, че срещата му със специалния пратеник на САЩ Стив Уиткоф и зетя на президента Доналд Тръмп - Джаред Къшнър, е била "много полезна", извежда в акцент Ройтерс. "Разговорите ни се основаваха на предложенията, обсъдени с президента Тръмп в Аляска", казва за "Индия тудей" руският държавен глава, визирайки срещата на 15 август в американския град Анкоридж.


Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 33 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Бако

    22 35 Отговор
    Ботокса го чака съдбата на Кадафи

    Коментиран от #10, #24, #26, #28

  • 2 Ганя Путинофила

    19 28 Отговор
    Маскаля го докара до тъмна Индия!
  • 3 Гост

    17 26 Отговор
    Едни и същи ,,кагебистки лакардии,, за ЗАБЛУДЕНИТЕ ДУШИ...
  • 4 Беатрикс Рич

    17 26 Отговор
    Ти остави оранжевия , кажи за колко века ще превземеш Киев ?
  • 5 Дрът русороб

    10 28 Отговор
    Бг черноморието вече е руска губерния!
    Скоро Путин ще поиска референдум за влизане в РФ!

    Коментиран от #7, #22

  • 6 Град Козлодуй

    32 18 Отговор
    Украйна не е държава а територия, руска територия.

    Коментиран от #11, #34

  • 7 Шопо

    17 10 Отговор

    До коментар #5 от "Дрът русороб":

    Ердоган ще поиска Референдум.
  • 8 Владимир Зеленски

    12 20 Отговор
    пусин не гледа ли клипчета с беззъбите пияни дегенерати които е изпратил на фронта ?
  • 9 Хардлайнер

    11 21 Отговор
    Пyтuнkaтa все го виждам на снимка със тръмп, със моди , със дзинпин, все при големите се набутва, много е мазен! Кой го знай кви услуги им прай тайничко!

    Коментиран от #18

  • 10 койдазнай

    10 21 Отговор

    До коментар #1 от "Бако":

    Още когато свали малайзийският самолет над Донбас, стана очевидно, че Путин ще последва съдбата на кадафи!
    Никой не може да избяга от съдбата си!
  • 11 Украйна

    8 18 Отговор

    До коментар #6 от "Град Козлодуй":

    Заради тази лъжа русийката се разпада пред очите на копейките 🤣
  • 12 Бен Вафлек

    9 15 Отговор
    Масов циничен убиец.
  • 13 Бялджип

    33 5 Отговор
    Ако някой е гледал как го посрещнаха в Индия, щеше да е изумен. Все едно посрещнаха Бог. Цветя, килими, икони пред които правеха ритуали за здраве, огромни плакати с неговата снимка по булевардите... Досега едва ли някой е виждал подобно уважение. Иначе нашите помияри могат да си лаят на воля. Тях никой не посреща така, могат само да завиждат и псуват...

    Коментиран от #20

  • 14 Гориил

    7 16 Отговор
    Хората не искат да живеят с теб.
  • 15 Феникс

    30 8 Отговор
    Путин вдигна Русия на крака след неолибералните набези там, надявам се руснаците да продължат във същото русло и да посвият малко, перките на англосаксите! Ние нямахме този късмет със държавник от калибъра на Путин, и държавата ни е на колене, пред поредната национална катастрофа!

    Коментиран от #16, #17, #19, #23

  • 16 евро

    8 22 Отговор

    До коментар #15 от "Феникс":

    не е много разумно да вдигаш пияница на крака
  • 17 Съдба

    10 24 Отговор

    До коментар #15 от "Феникс":

    Путин вдигна на крака Русия, в опит да подражава на Хитлер. Не му се получава много и ще свърше по-зле от учителя си!
  • 18 Факт

    2 8 Отговор

    До коментар #9 от "Хардлайнер":

    Прави им това което е природа на, вятъра...
  • 19 😅😂😆.....

    5 11 Отговор

    До коментар #15 от "Феникс":

    Брато пиян ли си? 🤣🙈
  • 20 не може да бъде

    19 4 Отговор

    До коментар #13 от "Бялджип":

    Ами кой да гледа!?Както казва Петър Волгин военната истерия срещу Русия е достигнала такова ниво че замъглява разума и пречи да се оценява реалистично случващото се!?Другото което бих искал да отбележа като продукт на тази истерия е напълно несправедливото и неоснователно очерняне на Путин -не става дума за критическо отношение -а за примитивна пещерна злоба замъгляваща и погледа и разума!?Разбира се има високопоставени хора които задават този тон /които превърнаха даже международния съд в Светата инквизиция/ но никой не е отменил необходимостта да се разсъждава трезво!?И да напомня че земята се върти и не е плоска!?....А и историята не признава условното наклонение!?
  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 Айде бе,

    2 16 Отговор

    До коментар #5 от "Дрът русороб":

    Затова ли целия руски Черноморски флот се скри в миша дупка и един не ще да излезе на плаване, но пък украинците му намериха лесното и ги думкат на кея? Покрай тях и петролните стоянки на терминала в Новоросийск. Само преди ден покзаха нагледно, че чак до Босфора мгат да оперират и Черно море е затворена територия даже за руски сенчести танкери.

    Коментиран от #35

  • 23 Ами

    11 2 Отговор

    До коментар #15 от "Феникс":

    В държава, в която народът нарича управляващите си с наименования
    от флората и фауната, няма как да има такъв като Путин.
    Но можем да се надяваме, поне за един като Орбан.
  • 24 Путин

    6 1 Отговор

    До коментар #1 от "Бако":

    Сорос ни нареди да станем "многоходови"
  • 25 Махараджата

    2 6 Отговор
    След КУРанът

    Този Вова Епилирания

    Какво ли ще целува ?
  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 Сталин към Пучин

    1 7 Отговор
    Колко Крепостни прати под земята ?

    Пучин :

    Над Милион.

    Сталин:

    Постарай се повече.
    Имаш още много да ме гониш .
  • 28 БЕРИЯ

    2 6 Отговор

    До коментар #1 от "Бако":

    Когато видях Сталин да се гърчи
    Го оставих да се търкаля в собствените си фек.алии.
    След като вече нямаше връщане назад
    Оставих докторите да продължат още
    Малко агонията му .

    Пусинка как ли ще го накажат ?
  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Боруна Лом

    2 4 Отговор
    МАЙ СИТЕ ДЖЕНДАРЛЯ ЩЕ ПРАВЯТ ФЕЛАЦИО АКАДЕМИЯ НА ПУТИН?
  • 31 Дика

    2 2 Отговор
    Да се изтеглели от Донбас и щяла да спре войната, ама щели да вземат и Днепропетровска и Одеска област. Тоя не се ли усеща че сам се издава че лъже че ще спре войната. А и как така Америка воюваше с Русия, пък сега Америка стана посредник? Тръмп посредник между Русия и САЩ...
  • 32 Ъъъъъъъъъ

    5 0 Отговор
    Шокиращото послание на Путин към НАТО:

    "Вие не ни приемате на сериозно, но нарушихте обещанията си и ще бъдете наказани! Украйна ще остане неутрална зона!"
  • 33 Путин:

    4 0 Отговор
    Мисията на Тръмп да постигне мир в Украйна е трудна. Няма да му е лесно да ме убеди да спра войната.
  • 34 И хиляда пъти да повториш тази глупост

    2 0 Отговор

    До коментар #6 от "Град Козлодуй":

    с нищо няма да промениш реалността
  • 35 Пенсионер 69 годишен

    1 0 Отговор

    До коментар #22 от "Айде бе,":

    А къде е украинският Черноморски флот, който беше най-големия в Европа? Изчезна безследно. А? Къде са украинските корабостроителници? Самолетостроенето? КЪДЕ СА УКРАИНЦИТЕ? От 50 милиона останаха 15!
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Русия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания