Вземете 50% отстъпка за хостинг от

  Тема: Украйна

Да убием колкото се може повече руснаци! Украинската армия търси подобрен план за войната

9 Февруари, 2026 20:33 2 818 130

  • русия-
  • украйна-
  • войници-
  • ракети-
  • дронове-
  • олександър сирски-
  • донбас-
  • донецка област

Украйна разполага с голям брой войски, които държат фронтовата линия в Донецка област, което води до недостиг на войски за прикриване на южния фронт.

Да убием колкото се може повече руснаци! Украинската армия търси подобрен план за войната - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

В югоизточна Украйна руските сили бомбардират тиловите райони с дронове, като целта им е да отслабят силите на украинските защитници, прекъсвайки техните линии за снабдяване. Покритите със сняг пътища са осеяни с изгорели пикапи, започва публикацията си новите военни планове на Украйна The Wall Street Journal, пише Фокус.

С наближаването на четиригодишнината от конфликта, все по-ефективното използване на дронове от Русия помага на нейните сили да поддържат бавно, но упорито настъпление. Това отслабва позицията на Украйна на преговорната маса, където тя е под натиск да отстъпи стратегически важни територии.

WSJ подчертава, че за разлика от това, подходът на Украйна, както и преди, е насочен в голяма степен към нанасяне на максимални загуби на руската пехота, когато тя навлезе в зоната на поражение, която започва на около 20 км от фронтовата линия.

В същото време, както отбелязват журналистите, много украински войници и офицери говорят за необходимостта от промени и че Украйна трябва да отговори на руската стратегия за систематични удари по тила.

Украинските сили биха могли да се противопоставят по-добре на постоянния руски натиск, ако се фокусират повече върху удари по руските оператори на безпилотни самолети и командни пунктове на роти и батальони, разположени на много километри от линията на съприкосновение, заявява майор Олег Ширяев, командир на 225-ия щурмов полк, който воюва в Запорожската област.

"На тактическо ниво всичко лежи на техните рамене“, отбелязва той.

"Русия приложи по-систематичен подход към търсенето на украински групи безпилотни летателни апарати, за да наруши и унищожи украинската логистика на безпилотните летателни апарати, тъй като това е центърът на тежестта на украинската система за отбрана“, коментира Франц-Штефан Гади, австрийски военен анализатор.

Той добавя, че Украйна разполага с най-добрите пилоти на безпилотни летателни апарати, но техните удари по цели в тила са фрагментарни.

Украйна изпитва недостиг на безпилотни самолети и друго оръжие, способно да поразява цели на средно разстояние от 30 до 190 км зад фронтовата линия, посочва Гади. За да се подобри арсеналът, е необходима допълнителна помощ от западните партньори.

Изданието отбелязва, че в Запорожска област е лесно да се разбере защо руската армия не може да постигне решаващ пробив, въпреки увеличаването на числеността на живите сили и боеприпасите.

"Там равнините се простират на много километри, а небето бучи от смъртоносни украински дронове, когато руската пехота се опитва да пресече полетата. А руската бронетехника не може да премине дългите ровове, обградени с бодлива тел и "зъби на дракона“, пише изданието.

Войските, командвани от Ширяев действат като "пожарникари", притичайки на помощ, когато руските войници откриват пропуски в украинската отбрана. Те правят всичко възможно, за да проработи стратегията, кпосочва командирът

Украйна разполага с голям брой войски, които държат фронтовата линия в Донецка област, което води до недостиг на войски за прикриване на южния фронт.

"Руснаците избират пътя и се опитват да унищожат всичко, което се намира по него или в близост до него. Целта им е да сломят морала на украинските войници, като направят всяко придвижване към линията на сблъсък и от нея ужасно“, посочва заместник-командирът на бригадата на Запорожското направление.


Поставете оценка:
Оценка 2.6 от 75 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 колко са смешни

    79 7 Отговор
    аха значи пак ще има контранаступ…

    Коментиран от #29, #78

  • 2 Абе като гледам, май

    78 7 Отговор
    не ви се получава добре...
  • 3 Анани

    70 10 Отговор
    Абсолютна лудост. Това си е някаква гражданска война.

    Коментиран от #22

  • 4 БОЛШЕВИК

    83 15 Отговор
    Който нож вади от нож умира! Тия урки наистина искат да бъдат заличени напълно.

    Коментиран от #26, #30, #62

  • 5 Шопо

    15 67 Отговор
    С помощ от България Зеленски може да победи Русия.

    Коментиран от #13

  • 6 Българин

    11 61 Отговор
    До 50 хиляди груз 200 на месец!

    Коментиран от #21, #39

  • 7 Руснак без крак

    15 60 Отговор
    Утре влизам в Киев!Ако остана с глава!

    Коментиран от #44

  • 8 пешо

    46 6 Отговор
    пълни глупости
  • 9 Копейка

    28 19 Отговор
    Генерал Суровикин се завръща като камандващ!
  • 10 Много са украинците

    56 6 Отговор
    И тук в Германия с панамери се разхождат, бедняците воюват, а богаташите германки ловуват. Чакат да свърши войната, и да се върнат да яхнат раята.
  • 11 Стамболов

    13 79 Отговор
    Слава Украини! Героям слава!

    Коментиран от #48

  • 12 Обтегача

    13 60 Отговор
    Изправям криви русофилски кратуни.Изгодно.

    Коментиран от #94

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 от австралийската пратка

    45 5 Отговор
    Танк Abrams, заедно с екипажа, беше унищожен от пилоти на дронове на Въоръжените сили на РФ близо до Гуляйполе.
  • 15 Швейк

    7 45 Отговор
    Четири години пълна излагация.
    Братушки , хайде засрамете се най после , бе !
  • 16 Никой

    57 5 Отговор
    Ще имаме голми проблеми с тези украинци - независимо - кой ще победи - това са мързеливи по същината си хора - ще ни се лепнат на "врата", ще почнат да ни изнудват за пари - то ние нямаме в България 1 работеща поликлиника - но даваме помощи.

    Това са все пак инстинкти - можеш ли да гладуваш - заради някой друг - ще си поделим нещата.

    Не им се работи на украинците - ще видим доста гадин приключения - те са и мафиоти, всяккви.
  • 17 Гост

    56 2 Отговор
    Цитат:
    Украйна разполага с голям брой войски, които държат фронтовата линия в Донецка област, което води до недостиг на войски за прикриване на южния фронт.

    Ай стига, бе! Само Нобелов лауреат може да напише това!
  • 18 Гориил

    50 3 Отговор
    Прекрасни призиви в духа на Олимпийската харта за мир.И след казаното, надявате ли се, че Русия ще повярва в Олимпийското примирие?

    Коментиран от #24

  • 19 хаха

    10 45 Отговор
    Браво!

    Наторявайте полетата с рушляшка измет!

    Коментиран от #53

  • 20 руската мечка

    9 42 Отговор
    пак ще играе казачок по команда на САЩ, ако ли не ще гризне голямото дръвце.
  • 21 Шопо

    10 42 Отговор

    До коментар #6 от "Българин":

    Живата сила свършва, Путин обикаля с бусове и събира пушечно месо.
  • 22 Това са

    22 2 Отговор

    До коментар #3 от "Анани":

    сектанти.
  • 23 яко сеч

    38 3 Отговор
    Летателен и технически персонал на Въоръжените сили на Украйна понесе тежки загуби в резултат на руски удар по летище Василков близо до Киев. Това е съобщено от украински аналитични източници. Подчертава се, че 11 балистични ракети на ОТРК Искандер-М са ударили базата.

    Коментиран от #63

  • 24 да питам

    6 33 Отговор

    До коментар #18 от "Гориил":

    верно ли Русия отново е изгонена от олимпийските игри ?
  • 25 Ха ха ха ха

    21 3 Отговор
    Бла бла бла ха ха ха
  • 26 Град Козлодуй

    7 31 Отговор

    До коментар #4 от "БОЛШЕВИК":

    Грешиши приятел. От руснак войник не става, в това е проблема.

    Коментиран от #129

  • 27 Хохо Бохо

    7 32 Отговор
    Никой не може да надмине Путин!
    Заради Путин умряха или бяха осакатени над милион руски войници...

    Коментиран от #36

  • 28 Kaлпазанин

    25 3 Отговор
    Самото заглавие е сатанинско ,на никой ли не ми прави впечатление ,това е тооолоолкова демократично и цивилизовано

    Коментиран от #40

  • 29 Говорит Москва

    6 25 Отговор

    До коментар #1 от "колко са смешни":

    Контранаступ нет, салам и брашно за матушката ти
  • 30 Обикновен човек

    10 31 Отговор

    До коментар #4 от "БОЛШЕВИК":

    Аз държа да отбележа фактът,че съм много доволен,че съборихме паметника на СА.

    Коментиран от #37

  • 31 Копейки

    7 21 Отговор
    няма да се притеснявате. До 1 седмица Путин ще е спасил Мадуро, да 1 месец Европа ще върне на Путин 300 млрд., до 2 месеца Путин ще е превзел Киев, до 3 месеца ще е превзел Европа, до 1 година ще се опита да превземе САЩ, трудно, но е възможно. Не губете надежда.
  • 32 Колкото повече....

    5 22 Отговор
    .. Убиете, толкова по-добре, ще бъдете приветствани горещо.

    Коментиран от #55, #91

  • 33 Спецназ

    23 5 Отговор
    От статията разбрах, че руснаците стрелят по украинците нарочно да
    ги поставят под напрежение и с дронове запалват доставките им за оръжие и храна.


    ТОВ, БАЦЕ важи за всяка война!

    НЕма нужда да си некакъв ДжурналиС :)) на терен да го установиш.

    Повечето се предали украинци свидетелстват за 5 дена без храна и патрони.
    ФАКТ!

    По времето на Втората Световна в Сталинград са пълзели под картечниците да доставят
    5 хляба и 200 патрона през снега пълзешком!!.
    ОЦЕЛЯВАЛ е 1 от 3!

    ФАКТ!

    Сега с джипове се движат да имат парно, ама един джип има видимост на танк на радара, Баце!
  • 34 Гориил

    19 7 Отговор
    Тези мачове не се излъчват по телевизията в Русия. Малко руснаци ги помнят. А тези, които ги помнят, са сигурни, че вашите спортисти ще спечелят руски медали без честна борба. Всички спортисти обаче разбират това отлично. Вероятно се срамуват да получават медали, знаейки, че не са най-добрите.
  • 35 Руснаците

    17 5 Отговор
    правят всичко,което трябва! Единственото което трябва да направят украинците да се предадат!

    Коментиран от #41

  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 БОЛШЕВИК

    13 4 Отговор

    До коментар #30 от "Обикновен човек":

    Кои сте вие, дето го съборихте?

    Коментиран от #47

  • 38 Проста мисирко

    18 5 Отговор
    Тоя чаршаф кои ще го чете?
    Какво ме вълнуват тия в окрайната като тука сме у блатото потънали яко
  • 39 Tурчик

    13 5 Отговор

    До коментар #6 от "Българин":

    500 години Турска телевизия.Напаваи си ДНК тест,българче

    Коментиран от #54, #70

  • 40 Анализатор

    6 23 Отговор

    До коментар #28 от "Kaлпазанин":

    Напротив, това заглавие е в пълно съответствие с целите и задачите, които си поставя Володимир Володимирович Путин! Лидера на фашистка пРоссия...

    Коментиран от #49

  • 41 ...

    7 19 Отговор

    До коментар #35 от "Руснаците":

    Путин е агент на МИ6 и върши перфектно работата по фалирането и унищожаването на Русия.
  • 42 Госあ

    25 4 Отговор
    “ Да убием колкото се може повече руснаци! ”…. без коментар !!! същият призив беше и за източна украйна ! нацюгите си мислеха, че ще задържат само териториите и ще избият и изгонят руснаците …. нечовеци, бате.
  • 43 Димяща ушанка

    5 14 Отговор
    Утре влизам в Киев !!!
  • 44 Да попитам

    11 3 Отговор

    До коментар #7 от "Руснак без крак":

    За какво ви е глава
    Ако ще е за шамандура вие си я имате ха ха ха
  • 45 ТехноЛог

    14 5 Отговор
    И въпреки позитивният и повдигащ духа тон и днес за пореден ден поне 2000хохола ще излетят с 2000 през комините на германските мобилни крематориуми Rauch Max -Pro и ще се възвисят .Заложи на истинско Германско качество ,със славни и изпитани традиции от далечната 1943 г.

    Коментиран от #83

  • 46 Блатна подлога

    6 17 Отговор
    Отива ми да събирам руснаци в чували в Купянск.

    Коментиран от #50, #51, #52

  • 47 Това са

    15 3 Отговор

    До коментар #37 от "БОЛШЕВИК":

    Извратеняци
  • 48 Ами да,

    14 3 Отговор

    До коментар #11 от "Стамболов":

    то из чадието стамболов е бил българофоб,защо да няма и последователи предатели!
  • 49 Q -Ресс Tиaа

    12 4 Отговор

    До коментар #40 от "Анализатор":

    Коте ела да те повозя на въртележката и да те аналлизирам ,таксата за психоанализ съм я премахнал .
  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 52 седесарко

    12 3 Отговор

    До коментар #46 от "Блатна подлога":

    че си подлога, подлога си......
  • 53 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 54 Историк

    6 3 Отговор

    До коментар #39 от "Tурчик":

    Ефенди нека те поправя ,като цяло в някои региони на България и а мочти 600 г имперско присъствие !

    Коментиран от #60

  • 55 Ще бъдат приветствани

    14 2 Отговор

    До коментар #32 от "Колкото повече....":

    при бандера!
  • 56 Да,бе

    15 2 Отговор
    Спрете се укромонгъри!Земята ви е продадена и място за гробища няма...Напролет ще замирише на украински македонци в Новорусия.
  • 57 Украйна изпитва недостиг

    21 3 Отговор
    На златни кенефи.....Събирайте помощи за Украйна будали европейски🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  • 58 Оня с мотиката

    8 2 Отговор

    До коментар #36 от "Цеко":

    Цеко мотиката няма да я ползвам този път ,душа под наем носиш и даже сап зад врата ти е в повече .
  • 59 Истината е, че в тази война,

    6 14 Отговор
    най-много го отнесе Русия. Освен, че претърпя тежки репутационни загуби и унижения, загуби доверието на партньорите си, беше позорно изгонена от Сирия, предаде съюзниците Иран и Венецуела. Цялото руско влияние беше бързо отнето от САЩ и Турция. Русия не успя да постигне целта се, но пък реализира огромни финансови загуби и колосални загуби на жива сила. Безспорно най-лошото последствие за Русия от войната беше тоталната загуба на влияние навсякъде, дори и това в Близкия Изток и Кавказ. Това, заедно с факта, че НАТО разшири значително границите си, на практика е стратегическа геополитическа катастрофа за Русия.

    Коментиран от #61, #64, #66

  • 60 Историк

    7 4 Отговор

    До коментар #54 от "Историк":

    С риск да се повторя и се поправя ,Ефенди в някои региони на България има почти 600 османско имперско присъствие и на раята още и държи влага
  • 61 Клати Курти

    11 2 Отговор

    До коментар #59 от "Истината е, че в тази война,":

    А на теб къде ти е далаверата в случая бе ,козяшки небинарен минн дилл ?
  • 62 май ножа го извадиха

    2 9 Отговор

    До коментар #4 от "БОЛШЕВИК":

    твойте ? Или не помниш ?

    Коментиран от #65

  • 63 Кметицата

    4 2 Отговор

    До коментар #23 от "яко сеч":

    Оох кееффф ,голям кееффф ,в селската баня гоолям кееффф ...
  • 64 Козметична камера

    7 2 Отговор

    До коментар #59 от "Истината е, че в тази война,":

    Всъщност, войната още не е започнала, но руската армия вече е модернизирана и в готовност. С НАТО се е разширило като на жена ти задния двор.

    Коментиран от #68

  • 65 Онзи

    7 2 Отговор

    До коментар #62 от "май ножа го извадиха":

    Лапуркай бе трррръбаррр,вникни в генезиса на процеса бе Утре Пак !
  • 66 маке..

    8 2 Отговор

    До коментар #59 от "Истината е, че в тази война,":

    А най много го се радват бандерските бг-та,що се кефат да кушат с удовилствие жлътото във weцето на пеефтьски0

    Коментиран от #69

  • 67 Уса

    5 5 Отговор
    Империята на педофилите се разпада по целия свят.Педофила не е болен човек и не се нуждае от лечение а само от бърза евтаназия.Педофила е жител на огромно педофилско общество,което е античовешко.Те не вярват в бога и природата,хранят се с човешка плът пряко и косвено.Делят се на висши и низши.Вие можете да заловите някой от низшите и го спкте от бой,но това няма да промени нищо,защото трябва да се отреже главата на пирамидата

    Коментиран от #74

  • 68 Руски депутати заявиха,

    2 5 Отговор

    До коментар #64 от "Козметична камера":

    при това от трибуната на парламента, че СВО е претърпяла провал. "Руските депутати наравно с Путин трябва да поемат отговорност и незабавно СВО да бъде спряна. Заявената цел на СВО не може да бъде постигната, каза руският регионален депутат, посочвайки "свалянето на нацисткия режим на Зеленски". " Тази война вреди единствено на нас, а не на Запада. Умират наши войници, а не техни, заяви депутата."

    Коментиран от #71, #72

  • 69 стоян георгиев

    4 2 Отговор

    До коментар #66 от "маке..":

    миши и аз го обичан .но от скромност досега не си признавах ...хахах .
  • 70 Рублевка 🇷🇺 🇧🇬

    5 2 Отговор

    До коментар #39 от "Tурчик":

    Той няма пари за леп, ти ДНК тест. Много ясно, какъв ще е резултата след 900 години чужда телевизия, 500 години от които турска. Някакъв западняк пътешественик беше писал за българите: "крадливо племе, миришат на чесън".
  • 71 Луд с картечница в мол

    7 2 Отговор

    До коментар #68 от "Руски депутати заявиха,":

    Какво спиране ,бре джендър небинарен,яко млатене на бандерите докато умекнат и почнат да молят за пощада и искат прошка за предателството !

    Коментиран от #81

  • 72 Рублевка 🇷🇺 🇧🇬

    4 2 Отговор

    До коментар #68 от "Руски депутати заявиха,":

    Дай му името на тоя депутат да видим какво и кога го е казал. Аз мога да кажа че американски сенатор е обвинил Тръмп за войната бла бла бла...
  • 73 Факт

    4 4 Отговор
    Путин изпълзя от бункера в униформа на горски пазач, за да обяви фалит, с което предизвика поредната вълна от смях и подигравки по целия свят. 🤣
  • 74 Жоро Ломския-Американчето

    5 2 Отговор

    До коментар #67 от "Уса":

    Мъдри слова приятел,Ганя да си води записки !
  • 75 Град Козлодуй

    3 6 Отговор

    До коментар #36 от "Цеко":

    Така е приятел. Русия е един полумъртъв васал на Китай.

    Коментиран от #82

  • 76 Това вече не е украинска а

    5 4 Отговор
    Нацистка армия , стана ясно и на тези на които досега не им беше много ясно
  • 77 Дали е вярно?

    5 2 Отговор
    Връщат Суровикин на фронта в Украйна?
  • 78 Абсолютна лудост

    8 3 Отговор

    До коментар #1 от "колко са смешни":

    Тия са по зле и от нашите сектанти. Тази война трябва да, спре веднага, а не, да се надреварват колко руснаци, техни роднини, ще убият. Позор за такова мислене..

    Коментиран от #87

  • 79 Хасан Хаспела

    8 1 Отговор

    До коментар #13 от "Някой":

    На мен пък на ууяя ми пък пише Слава Украiнi и разчесвам хуубаво украински вдовички по морето ,чак се просълзяват .
  • 80 Ъъъъъъ

    2 2 Отговор
    "С наближаването на четиригодишнината от конфликта...."

    "СВО" започва да звучи все по-нелепо и е време за промяна на абревиатурата....🤔
  • 81 Розовото пони Путин 🦄

    1 4 Отговор

    До коментар #71 от "Луд с картечница в мол":

    И аз съм джендър от Руския прайд, но даже ме избраха за президент на РФ 🤣 🌈 🦄 🇷🇺 🤣

    Коментиран от #84

  • 82 Койдозлу

    5 1 Отговор

    До коментар #75 от "Град Козлодуй":

    Козлодуйски ако ми седнеш на ..я няма да си полумъртъв ,ами ща карам направо да умиррргашшш .
  • 83 Механик

    1 4 Отговор

    До коментар #45 от "ТехноЛог":

    Абе, и мен ме бяха излъгали така, че Русия била някаква сила.

    Коментиран от #88

  • 84 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 85 Пръчат

    2 6 Отговор
    Всички добри хора трябва да правим добрини, с които да променяме нашата мaйка Земя към по добро! Всеки добър човек трябва да посади едно дърво 🌲, ако пък не, поне да утpепе един русофил, за да осмисли живота си и да остави следа! СЛАВА УКРАИНЕ!

    Коментиран от #93, #113, #117

  • 86 Мадяр им води сметката

    1 5 Отговор
    Само от работата на СБС (Сили безпилотни системи):
    От 01 до 07.02 към вкъщи без възможност за връщане са изпратени 1861 червея. Към тях прибавяме:
    на 07.02 - 206 убити + 70 ранени = 267 червея извън строя. Времето мъгливо, не се лети много.
    на 08.02 - 235 убити + 108 ранени = 343 червея извън строя. Май времето се е пооправило.
    Утре след 8:30 ще излезе метео справката за 09.02.

    Коментиран от #98, #99, #119

  • 87 варна

    1 4 Отговор

    До коментар #78 от "Абсолютна лудост":

    ватенките са като някакви камикадзета, сами се хвърлят в бой срещу артилерията, а после обвиняват другите, че ги думкали...ясно е кой трябва да спре

    Коментиран от #89

  • 88 ТехноЛог

    2 2 Отговор

    До коментар #83 от "Механик":

    Не знаех че и тси ганни механици имало ,да не си рожба на декатата на ромското включване ?
  • 89 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 90 Рублевка 🇷🇺 🇧🇬

    7 3 Отговор
    Украинството е бандеровска измислица. Няма такъв народ. Има руски селски диалект от селата около Лвов и частично в града. Все едно шопите в България да се самоопределят като отделна нация. Но дори да е така, това си е сепаратизъм и се преследва от закона във всяка страна. РФ като наследник на СССР е в правото си да се сражава със сепаратистите. Етническия състав на една област не е основание да се самоопредели като отделна държава. Тогава САЩ, Китай, Индия, Испания, Белгия, РФ, БЪЛГАРИЯ и др. биха се разпаднали на стотици държави.

    Коментиран от #112, #118

  • 91 не може да бъде

    8 2 Отговор

    До коментар #32 от "Колкото повече....":

    Тъкмо исках да напиша че издигането на тази цел написана в заглавието на статията може да бъде само плод на болен мозък ...и ето оказа че че не е само един!?На първо място т.н . украинци нямат никакъв повод за вражда с руснаците в Русия и изобщо и особено с етническите руснаци!?Толкова пъти руснаците /и по-специално Путин /показаха че искат споразумение компромис отстъпки които да удовлетворят и двете страни и да има мир и разбирателство!?Второ даже да имаш враг с когото водиш война е разумно да гониш реални постижими и разумни балансирани цели -даже победата е желателно да бъде разумна!?Унция мир струва повече от тон победа казва стара еврейска поговорка!?Украинците направиха всичко възможно да направят от руснаците свой враг по безумен начин според мен - първо приеха за ръководна бандеровската идеология и второ приеха позицията да бъде нанесена максимална вреда на руснаците в угода на някои на Запад ...без изобщо да помислят да се съобразят как биха реагирали руснаците !?Струва ми се съвсем скоро -до месеци -ще получим отговора!?

    Коментиран от #95

  • 92 Зеленски:

    6 3 Отговор
    Епстийн преди 11 години ме помисли за дете и ме насили, е аз от преди това си бях пробита дюза, но това е друга тема.
  • 93 ОНЗИ

    5 1 Отговор

    До коментар #85 от "Пръчат":

    Ей Богомиловски минн ..дил.. като мина през вашето село на сухо щаа бръсна с нож Мора на въоръжение в шведската армия .Разбра ли че на картечаря Ханс ,снаипериста Вася му пръсна кратуната заедно с каската с карабина Мосин и в последния си гърч Ханс извъртя картечницата към своите и продължи да стреля още известно време .
  • 94 Прониквача

    6 1 Отговор

    До коментар #12 от "Обтегача":

    А ние може да ти изправим кривото черво.
  • 95 тараланкоолу

    4 5 Отговор

    До коментар #91 от "не може да бъде":

    А кой нападна пръв друга държава?

    Коментиран от #100, #104

  • 96 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 97 Мачккай еввреи

    7 2 Отговор
    Като уббият арабски цигганин- Евреин ( като Зеленски, Соломон Паси, Сафари , Майкъл Чорни, Даниел Лорер ) или арабски цигганин- Мюссюлманин, СПАСЯВАТ и БЪлгария, и Русия и цяла Европа !!!

    Най- ГАДНИТЕ империи са - 1 ) Империята на Евреите Хазари, 2 ) Османската МЮССЮЛМАНСКА империя, 3) Арабския МЮССЮЛМАНСКИ Халифат, 4) Монголската империя 5) Империята на Хуните( китайски диваци), 6) Империята на Зулусите негри- ДЯВОЛИ..
    Всъщност, последните реално са най- гадни, но са били прекалено ДАЛЕЧЕ от Европа...
    Евреите- Хазари нападат БЪлгария и на хан Кубрат и затова хан Аспарух бяга до река Дунав.
    Ако ние, българите ( 670 година) или руснаците бяхме СПРЕЛИ настъплението на еввреите към Европа, изобщо НЯМАШЕ да се приказва за Хиттлер...
    Еввреите са арабски циггани, също като МЮССЮЛМАНИТЕ и нахлуват в Европа чрез Хазарската империя , и чрез Османската империя... Както сега нахлуват през границите без оръжия.. ( То и затова, Испания , СЛЕД като се Освобождава от Мюссюлманско РОБСТВО през 1200 година , ИЗГОНВАТ и всички еввреи, заедно с мюссюлманите ).

    Коментиран от #120

  • 98 Рублевка 🇷🇺 🇧🇬

    7 1 Отговор

    До коментар #86 от "Мадяр им води сметката":

    Украински фейк, като "призрака на Киев", паяжини, фламингото и др. лъжи и глупости. В Киев ходят по нужда по 1000 човека в дупка в земята край блоковете, а видите ли, в руските села тоалетните били външни. Да се опитат в селска къща да направят вътрешна тоалетна, когато зиме е -50⁰С.
  • 99 Пръчат

    7 1 Отговор

    До коментар #86 от "Мадяр им води сметката":

    Не ги мисли дроноводите на Мадяр ,след като рано или късно ги маркира Всевиждащото Око на дрон Орлан по късно върху сградата където са се скрили се изсипва ураган от тежка артилерия и остават завинаги заедно с останките от сградата .При символичното погребение се ползват празни ковчези с дежурното 🇺🇦 знаме .
  • 100 не може да бъде

    4 2 Отговор

    До коментар #95 от "тараланкоолу":

    Във всяка война има един който я започва и един който я предизвиква -Талейран

    Коментиран от #103

  • 101 Как

    3 3 Отговор
    Е какво е лошото да намалят населението на Русия?

    Коментиран от #122, #130

  • 102 тараланкоолу

    3 2 Отговор
    верно бе,така стана и с хитлер,НАЛИ!
  • 103 тараланкоолу

    2 2 Отговор

    До коментар #100 от "не може да бъде":

    верно бе,така стана и с хитлер,НАЛИ!
  • 104 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 105 3333

    6 0 Отговор
    Иzроди мръсни. Урките са долни, точно колкото Македонците
  • 106 Бесен - Язовец

    5 0 Отговор
    Окраинските,, защитници " да се чете окраинските терористи фашизоиди на Соросите. Наричаха и
  • 107 Бесен - Язовец

    8 0 Отговор
    Окраинските,, защитници " да се чете окраинските терористи фашизоиди на Соросите.
  • 108 Механик

    8 0 Отговор
    Аз не разбирам статията. Какви са тия изявления на ВСУ "да убием колкото може повече руснаци"??? Та нали укрите се кълняха, че ще провесват всичките руснаци и ще се къпят в руска кръв?
    И за какъв недостиг на дронове във ВСУ става въпрос, като сутринта Зеленски каза, че с дроновете са на първо място в света и се канят да изнасят дронове за западна Европа?
  • 109 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 110 Краят на ерата на Путин

    0 6 Отговор
    "Проектът на Путин да направи Русия отново една от великите сили каквато е била СССР, се срина окончателно. Руският президент не успява да защити съюзниците си във Венецуела и Иран от неочаквано конфронтационния американски президент Доналд Тръмп. Докато Русия регистрира колосални загуби на жива сила в Украйна, без никакви изгледи за успех, мрежата от съюзници, която Путин изграждаше две десетилетия, сега бързо се разпада под натиска на САЩ. "

    Коментиран от #114

  • 111 az СВО Победа 80

    6 0 Отговор
    Нацизъм в чист вид!
  • 112 Разкрит!

    2 5 Отговор

    До коментар #90 от "Рублевка 🇷🇺 🇧🇬":

    Копейски фейк!
  • 113 Оня с керпеденя

    6 0 Отговор

    До коментар #85 от "Пръчат":

    Кво ша трепиш бе неонацист нефелен ,лично без упойка ща сqoппя .
  • 114 Тити

    3 1 Отговор

    До коментар #110 от "Краят на ерата на Путин":

    Разпада се наннай катти ....катаа ,що е прихванала венерически болести по магистралните паркинги .
  • 115 Берлин

    10 1 Отговор
    Хитлер и той така казваше,окрабандерите и те да същите 💯 у р о д и.
  • 116 Така Така

    6 0 Отговор
    Една ракета и сте готови чедя му се защо ли ви бави
  • 117 Абе

    4 0 Отговор

    До коментар #85 от "Пръчат":

    Неонацистска маZтийо харесай си запуснат гроб в селата наоколо вас ,където да те поставим ,хем компания ще си имаш за столетия напред ,хем никой никога няма да се сети да те потърси точно там .
  • 118 Хахахаха

    1 4 Отговор

    До коментар #90 от "Рублевка 🇷🇺 🇧🇬":

    Верно ли бре Рублоидиот?
  • 119 варна

    2 4 Отговор

    До коментар #86 от "Мадяр им води сметката":

    птиците на Мадяр са царе на дронове, думкат ватенките като пъдпъдъци видеата не са хора със слаби нерви
  • 120 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 121 стоян георгиев

    1 4 Отговор
    Избиването на максимален брой руснаци е тактика на украинците от първия ден ма войната.това е и единствената успешна тактика срещу путлер

    Коментиран от #125

  • 122 Няма лошо

    1 2 Отговор

    До коментар #101 от "Как":

    и без друго нямат рубли да го изхранват
  • 123 Шарл Перо

    3 0 Отговор
    Четете бе
    Украински приказки
  • 124 Врач

    4 0 Отговор
    Метателни . Русия накрая ще ги очисти като цяло. Сталин знаеше че това са изроди и реши да ги ликвидират и успя на 80%
    Сега ще стане!
  • 125 варна

    0 0 Отговор

    До коментар #121 от "стоян георгиев":

    Така ли манн гауу съдд ранн ,многи разбираш нещата !
  • 126 ХОРАТА СА КАЗАЛИ

    1 0 Отговор
    "Да убием колкото се може повече руснаци"..............ВНИМАВАЙ КВО СИ ПОЖЕЛАВАШ ,ДА НЕ ТИ СЕ СЛУЧИ
  • 127 КОЛЬО ПАРЪМА

    1 0 Отговор
    Ха ха ха хо хо ли те щели да убиват но само вас трепет руснаците
  • 128 Питащ

    0 0 Отговор
    При положение, че Крим, Донецк и Луганск са под руски контрол от 2014г, за какво умряха на фронта тези 2 милиона руснаци, а Русия пак контролира същите 3 тез области ?
  • 129 Нов

    0 0 Отговор

    До коментар #26 от "Град Козлодуй":

    Затова държавата е на 12 часови пояса.
    Образовай се мацко
  • 130 Нов

    0 0 Отговор

    До коментар #101 от "Как":

    Прав си , както виждаш Украйна намаля с 2 милиона убити и 15 милиона избягали и си е ОК.
Новини по държави: