Временният ръководител на Генералното консулство на Румъния в Санкт Петербург бе обявен за персона нон грата, съобщиха от Министерството на външните работи на северната ни съседка, пише БТА.
От ведомството уточняват, че руската страна е решила да оттегли и съгласието си за функционирането на консулското представителство в руския град.
Решението е било предадено на румънския посланик в Москва, който бе извикан по-рано днес в руското външно министерство.
От МВнР на Румъния посочват, че реакцията на руската страна е била предвидима.
„Обявеното днес от руската страна решение е в отговор на мерките, предприети от румънските власти на 29 май 2026 г. след падането на руски дрон в град Галац – инцидент, довел до пострадали хора и материални щети. Тогава румънската страна реши да обяви генералния консул на Русия в Констанца за персона нон грата и разпореди закриването на Генералното консулство на Русия в този град“, посочва цитираният източник.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Няма край руското безсилие!
Коментиран от #9, #14
18:20 25.06.2026
2 Пич
Докога Русия ще го кара, со кротце, си благо...?!
Коментиран от #8, #11, #58, #85
18:21 25.06.2026
3 ЗИЛ 117
Фидел Кастро 1992 г.
18:21 25.06.2026
4 ЗИЛ 117
Динамиката по години изглежда така:
2022 - 118,5 хиляди
2023 - 405,4 хиляди
2024 - 595 хиляди
2025 - 621 хиляди
Всеки файл съдържа пълно име, снимка, обстоятелства на смъртта или изчезването, местоположение, контакти на роднини.
Коментиран от #13, #56, #91
18:21 25.06.2026
5 ЗИЛ 117
18:21 25.06.2026
6 Летец Пешеходец
Коментиран от #17, #79
18:23 25.06.2026
7 Миролюб Войнов, астрофизик
Вселената и на Безкрайното руско унижение и срам ☝️😄
Коментиран от #12
18:24 25.06.2026
8 Забрави да кажеш колко
До коментар #2 от "Пич":
Велик е Путлето дето одеве франсетата му арестуваха поредният танкер.А той мълчи и гълта.Коментиран от #19, #81
18:24 25.06.2026
9 Атина Палада
До коментар #1 от "Няма край руското безсилие!":
Румънското искаш да кажеш,няма край;) все шпиони в Европа шпиониращи за Русия.:) Цяла Европа шпионира за Русия ..Коментиран от #15
18:25 25.06.2026
10 Румънците...
18:25 25.06.2026
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 И тая касапница на братя славяни
До коментар #4 от "ЗИЛ 117":
те радва? В безсмислената война на комплексираното джудже.Коментиран от #39
18:26 25.06.2026
14 Твоето бвзсилие
До коментар #1 от "Няма край руското безсилие!":
няма край така като те гледам.18:27 25.06.2026
15 Иска да каже,че денги нет
До коментар #9 от "Атина Палада":
И,че ще трябва да си търсиш работа.18:27 25.06.2026
16 ЕДНА ОРЕШКА ПО
18:28 25.06.2026
17 Майора
До коментар #6 от "Летец Пешеходец":
"...Никой не пипа тьотя Митрофанова, не а гонете..."Нема я гоним, ама няма и да я Бангарангаме с банана 😄
18:28 25.06.2026
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Атина Палада
До коментар #8 от "Забрави да кажеш колко":
Франсетата не арестува,а крадат. Пиратството е западен патент:)18:28 25.06.2026
20 Kaлпазанин
Коментиран от #33
18:28 25.06.2026
21 Няма край руският позор
18:28 25.06.2026
22 Въпрос
Коментиран от #24, #28
18:28 25.06.2026
23 2 евро за литър бензин в руската кочина
Коментиран от #30, #73, #74, #76
18:29 25.06.2026
24 Путлето
До коментар #22 от "Въпрос":
Е пътник.18:30 25.06.2026
25 Стивън Хокинг, физик
До коментар #12 от "Айнщайн":
Във Вселената място за Русия, руснаци и русофили няма !!! Това е Константа ☝️Коментиран от #36, #42
18:30 25.06.2026
26 Мусорчик
Коментиран от #34
18:31 25.06.2026
27 Луганск
Заявявам на европейците: вие сте фаашиистки копеелета, вие сте жалки, незначителни, гнуусни ххора! Вие сте бедни и малки! За пореден път започнахте война срещу Русия! Предупреждавам ви, ако само потрепвате-вашите мръъсни, мирииизливи градове ще се превърнат в руини и радиоактивните ви кости няма да пушат дълго!
ДА ЗДРАВЕЕ ВЕЛИКА РУСИЯ И НАРОДНА РЕСПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ!
Коментиран от #31, #35, #45, #63, #64
18:32 25.06.2026
28 Ол1гофрен,
До коментар #22 от "Въпрос":
Херсон,Харков, Купянск,Ирпин...18:33 25.06.2026
29 Факт
18:33 25.06.2026
30 А бе...
До коментар #23 от "2 евро за литър бензин в руската кочина":
Оная къде е вдигната картона на магистралата с надписа - Прамосия, сфиркатаедве евро, ти що и викаш мамо?18:34 25.06.2026
31 Ти си един
До коментар #27 от "Луганск":
б Окл ук18:34 25.06.2026
32 иван
18:35 25.06.2026
33 Оди у Въш.кар.истан
До коментар #20 от "Kaлпазанин":
Дедова ли ми крепиш в ЕС?Там ще си на сигурно.18:36 25.06.2026
34 Атина Палада
До коментар #26 от "Мусорчик":
На Изток ходят такива като концерна "Мерцедес", BASF ,и пр.а на Запад ходят такива като м.Ишо шАм@ра :)) Ясно е ти от кои си :)Коментиран от #93
18:36 25.06.2026
35 Майор Деянов, на всеки километър
До коментар #27 от "Луганск":
"...затова съм руснак..."Ти си най-обикновен, про3д Н-Е-М-О-Ж-А-Ч 👈
Приеми го и живей със срама си до края на неможаческия си мизерен живот 😄
18:36 25.06.2026
36 Проф. Карл Сейгън
До коментар #25 от "Стивън Хокинг, физик":
Вселената се състои от тела, и празно пространство, също като главите на паветниците!Коментиран от #54
18:37 25.06.2026
37 Атина Палада
Коментиран от #41, #43, #47
18:38 25.06.2026
38 Тц,тц,тц 😂😂😂
18:39 25.06.2026
39 ЗИЛ 117
До коментар #13 от "И тая касапница на братя славяни":
Урките са нацциистти а не славяни. Славяни са само в новорусия и точно за това руснаците се борят да ги спасят от този проклет режим на зелюКоментиран от #44
18:39 25.06.2026
40 Японеца
Румъния, България, Гърция, Албания, Австрия, Чехия, Словакия, Полша дори ще бъдем ползвани за пушечно месо. Тежко ще ни е!
18:40 25.06.2026
41 Мда
До коментар #37 от "Атина Палада":
Те и сащ палят войни за да си минимализират дълговете!18:41 25.06.2026
42 си пън
До коментар #25 от "Стивън Хокинг, физик":
стиви,с още един взрив ще си направят много място ама нема да си жив да го видиш18:41 25.06.2026
43 МОТИКАТА
До коментар #37 от "Атина Палада":
"...ЕС е фалирал..."Фалирала е макккя ти руска и почнала те налага с мотиката се фанеш на работа "Пътна помощ" 😄
Коментиран от #48
18:41 25.06.2026
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Санитар от Карлуково
До коментар #27 от "Луганск":
Колегите са на път! Стаята е оправена! Но доктора не е оптимист...18:44 25.06.2026
46 Гаварит Масква
18:46 25.06.2026
47 Работа си търси!
До коментар #37 от "Атина Палада":
Работа!18:47 25.06.2026
48 Атина Палада
До коментар #43 от "МОТИКАТА":
Разсмя ме 😂😂😂 ама я кажи сега за чатовете на Евролидерите с талибаните ..И как Зеленски играел срещу Урсула:) Скандала в Европа е голем ...Излезе май верно,че Зеленски е руски агент ..
18:47 25.06.2026
49 Иван
18:49 25.06.2026
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 морския
18:51 25.06.2026
52 Иван
18:52 25.06.2026
53 Ха-ха-ха!
18:52 25.06.2026
54 Андрей Сахаров, ядрен физик
До коментар #36 от "Проф. Карл Сейгън":
Освен нашата Вселена съществуват още безкрайно число Вселени....Но скрупулезните ми изледвания доказват че в нито една от тях не съществува такова нещо като Русия !!! Русия е физическа Аномалия, грешка на Природата и като такава е обречена да изчезне !!! Което се и случва в момента ☝️
18:53 25.06.2026
55 Мишената
18:53 25.06.2026
56 Вили
До коментар #4 от "ЗИЛ 117":
Колкото си прав, толкова да си здрав.18:54 25.06.2026
57 Бен Търпин
И няма да съм само аз,а поне 70% от хората
Коментиран от #59, #60, #62, #67
18:56 25.06.2026
58 Пиночет
До коментар #2 от "Пич":
Руската мечка ще играе казачок по заповед от НАТО, иначе пак ще гризне дръвцето!18:59 25.06.2026
59 Фори
До коментар #57 от "Бен Търпин":
Защо още не си се записал доброволец в съветската армия?19:00 25.06.2026
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 Чърчил
19:03 25.06.2026
62 Пиночет
До коментар #57 от "Бен Търпин":
Проблема на Русия е, че от руснак войник не става, единствено стават за роби на Кремъл и Путин!19:03 25.06.2026
63 Бай Ганьо
До коментар #27 от "Луганск":
Руснаците ще си останат завинаги роби на Кремъл!19:07 25.06.2026
64 стоян
До коментар #27 от "Луганск":
До 27 ком - другар путин като КАПИТУЛИРА такива зомбирани турбопатриоти като теб ще получат нервен срив а някои ще се самоубиват от инат че загубихте войнатаКоментиран от #65
19:11 25.06.2026
65 Пиночет
До коментар #64 от "стоян":
Нашите копейки са дървени глави, като падне от власт Путин, тези които дойдат в Кремъл ще започнат чистка,ще има падания от шестия етаж и новичок,и пълно отричане от Путин,но нашите копейки веднага ще се завъртят към новия ръководител, защото са си дали и задните части на Кремъл!19:16 25.06.2026
66 Васил
Коментиран от #75
19:16 25.06.2026
67 оня с коня
До коментар #57 от "Бен Търпин":
Прогнозираш СМЕЛО че Европа щяла да отнесе як Кютек,но си си направил тънката сметка че няма да го доживееш и няма да има кой да ти търси сметка че си излъгал?Последно - омеси ли поне една погача за дядо Иван който мече е на Дунава,или я изяде с надеждата че Старецът ще те разбере?Ех Мъкъ,Мъкааа...Коментиран от #68
19:18 25.06.2026
68 Бай Ганьо
До коментар #67 от "оня с коня":
Дядо Иван, го убиха още през 1917 болшевиките!19:23 25.06.2026
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 Този коментар е премахнат от модератор.
71 Цензура
19:24 25.06.2026
72 Луганск
19:27 25.06.2026
73 Този коментар е премахнат от модератор.
74 Този коментар е премахнат от модератор.
75 Хи хи
До коментар #66 от "Васил":
У нас рашисткото посолство няма да го затваряме, щото сега румънците ще идват в нашето, и ще плащат хотели, винетки, и др разходи за път.19:28 25.06.2026
76 Този коментар е премахнат от модератор.
77 Браво на Русия !
19:30 25.06.2026
78 Тц тц тц
19:33 25.06.2026
79 Смотльо,
До коментар #6 от "Летец Пешеходец":
А тази която е виновна да те има,може ли да пипаме:)))19:33 25.06.2026
80 ГЛАМАВ ПУТЕРАСТ
СКАП..АНИ РУСКИ МУСОРИ.
СТОЙТЕ СИ В КОЧИНАТА....
Коментиран от #82, #95
19:34 25.06.2026
81 Смотльо,
До коментар #8 от "Забрави да кажеш колко":
Наистина си путле.19:34 25.06.2026
82 Смотльо,
До коментар #80 от "ГЛАМАВ ПУТЕРАСТ":
Путераст ли си ?Коментиран от #90
19:35 25.06.2026
83 Румъния няма да пуска дронове в Русия
19:37 25.06.2026
84 Иван
19:41 25.06.2026
85 Хахаха!🎺🥳😀
До коментар #2 от "Пич":
Со кротце, со благо и с атом се постига повече, отколкото само со кротце со благо.19:42 25.06.2026
86 Хахаха!🎺🥳😀
Коментиран от #89
19:46 25.06.2026
87 Консулът
19:46 25.06.2026
88 грУЙО
19:55 25.06.2026
89 грУЙО
До коментар #86 от "Хахаха!🎺🥳😀":
Така е. Малко Атом и ще изтрезнеят обратните.19:57 25.06.2026
90 АБСОЛЮТЕН
До коментар #82 от "Смотльо,":
ГЛАМАВ ПУТЕРАСТСЪМ.
РЕВА ЗА ПУСЯ
И МУ ЦЕЛУВАМ ПОРТРЕТА.
ЦЕЛУВАМ И КУРАНЪТ.
ПАЛЯ И СВЕЩИЧКИ ЗА НЕГО.
ПРОБЛЕМ ЛИ ИМА ?
Но НЕ ПРАВЯ ИЗКЛЮЧЕНИЕ
КАТО ДРУГИТЕ
БГ ПУТЕРАСТИ.
НЯМА ДА ХОДЯ В УКРАЙНА ДА УМИРАМ
.ЗА НЕГО .
Коментиран от #92
19:57 25.06.2026
91 ВЕРНО ЛИ БРЕ
До коментар #4 от "ЗИЛ 117":
РУБЛО ИДИОТ?20:01 25.06.2026
92 Хи хи
До коментар #90 от "АБСОЛЮТЕН":
Що не дойдеш да поцелуваш и моя КУРАН ??20:04 25.06.2026
93 Мусорчик
До коментар #34 от "Атина Палада":
За мене вече е късно, но моите деца ходят и учат на Запад, след това работят за Мерцедес, BASF и т.н. Понимаеш?20:27 25.06.2026
94 До маролюб войнав
20:38 25.06.2026
95 Град София
До коментар #80 от "ГЛАМАВ ПУТЕРАСТ":
Пашоьл наХрен Бляит!20:43 25.06.2026