Руският външен министър Сергей Лавров се подигра на ръководствата на Европейския съюз и ООН по време на среща с руски посланици, съобщават ДПА и ТАСС.
Според него исканията на ЕС, като например незабавно прекратяване на бойните действия още преди Русия да е завладяла целия регион Донбас, поставят под съмнение умствените способности на европейските лидери.
Лавров изтъкна, че администрацията на генералния секретар на ООН Антониу Гутериш е съставена от "жалки фигури".
Освен това той обвини Украйна, че блокира преговорите за прекратяване на войната, започната от руския президент Владимир Путин. "Готови сме да ги продължим по всяко време от момента, в който бяха прекъснати", увери Лавров.
В същото време министърът отново настоя Украйна да направи териториални отстъпки в замяна на мир. Той определи районите в Донецка област, контролирани от украинските войски, като "незаконно задържани територии".
Лавров отхвърли опитите за посредничество от страна на Запада и заяви, че Украйна се въоръжава с "откраднати руски пари", визирайки замразените руски активи, държани извън страната. По думите му европейците искат да разположат окупационни войски в Украйна.
По отношение на ООН той заяви, че всички ключови постове в кабинета на генералния секретар са били "приватизирани от членове на НАТО и ЕС".
Според Лавров ситуацията ще се промени едва с избирането на нов генерален секретар.
Като постоянен член на Съвета за сигурност на ООН Русия разполага със значително влияние в организацията.
Вчера Лавров прие еквадорската дипломатка Мария Еспиноса, която възнамерява да се кандидатира за поста на нов генерален секретар и е потърсила подкрепата на Москва.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
Макрон Нормален ли е?
А обратния Кир?
Коментиран от #64
22:42 23.06.2026
2 Мухахаха
22:44 23.06.2026
3 Пешката
Коментиран от #8
22:44 23.06.2026
4 Пич
Но - дипломат !!!
Смекчава...
22:44 23.06.2026
5 Пръцко
22:45 23.06.2026
6 Трол
22:45 23.06.2026
7 Урсула
22:45 23.06.2026
8 Да ти го напиша
До коментар #3 от "Пешката":
Лавров е кон и то куц,да цвили и удря къчове друго не може🐴🐎Коментиран от #16, #29
22:46 23.06.2026
9 РЕАЛИСТ
Коментиран от #14, #15
22:46 23.06.2026
10 Пилотът Гошу
22:47 23.06.2026
11 54321
22:47 23.06.2026
12 Да, има нещо такова
НО, напразно си вярват с плоските им две гънчици! Моралът е мнооого далече от тях!
Коментиран от #13
22:47 23.06.2026
13 .....
До коментар #12 от "Да, има нещо такова":
Че то това небе тяхното, като разграден двор, бе? Великата огромна страна няма ли ПВУ? Какво стана с тая най-мощна армия, гордост на родните "патриоти"?Коментиран от #30
22:49 23.06.2026
14 А неизбираните
До коментар #9 от "РЕАЛИСТ":
кая и урсула? Те също са възпитани в дух на старият фашизъм!22:49 23.06.2026
15 Дембо
До коментар #9 от "РЕАЛИСТ":
В демокрацията лидерите се сменят. Не карат по 30-40 години. Ама ти това трудно ще го разбереш.Коментиран от #20
22:50 23.06.2026
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Прррррр
22:51 23.06.2026
18 Браво на Лавров
22:51 23.06.2026
19 Сандо
22:53 23.06.2026
20 Много
До коментар #15 от "Дембо":
Си праззз! В "демокрацията", Урсула колко пъти я смениха? А Бойко колко изкара?Коментиран от #38
22:53 23.06.2026
21 ДрайвингПлежър
22:53 23.06.2026
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Име
22:54 23.06.2026
24 Сандо
Коментиран от #66
22:54 23.06.2026
25 Сталин
Украинският представител в ООН към Русия: Не можете да удържите окупираните земи, махайте се възможно най-скоро
21:06, 23 Юни, 2026
Ще ви трепем навсякъде безмилостно. Как добре си живееха етническите руснаци преди агресията - имаха си местна власт ,губернатори ,кметове. Сега нямат домове и са разпръснати по света. А резултата на Русия са милиони убити и осакатени, заяви Украинския посланик в ООН.
22:55 23.06.2026
26 12345
22:55 23.06.2026
27 ТТТ
22:56 23.06.2026
28 Мдаа!🤔
Коментиран от #65
22:57 23.06.2026
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 "Великата огромна
До коментар #13 от ".....":
страна няма ли ПВУ?" Има, но всичките ПВО са правени за реакция на самолети, вертолети, ракети.... Дроновете са нов клас оръжия. Евтини, много на брой, малки по обем и трудно се засичат. И как да реагира ПВО, правено да сваля самолет, при идването срещу него на 1000 дрона? Изобщо не е правено за такива оръжия. НО, за успокоение: Всички страни по света за сега нямат надеждно ПРО срещу ято дронове. Още повече те може да се появят навсякъде по хиляди - километровите граници. Малки са. Незабележими са. Един път влезли, те могат да свалят височината и да останат незабележими за радарите. И ще заобикалят всичките вражески ПРО, понеже знаят къде са. Получават тази информация от спътници. И дори и скоростта им да не е много висока, то тези предимства ги правят много опасни нападателни оръжия! Същото ще стане и с Ню Йорк, Вашингтон, Берлин, Цюрих, Брюксел, Париж... или с който и да е западен град, ако го нападнат с дронове... Подобно на Москва и Петерсбург.Коментиран от #31
22:58 23.06.2026
31 .....
До коментар #30 от ""Великата огромна":
Москва се пази от троен обрач безаналогово ПВО , което може да свали и летяща чиния. Там са С300,400,500,600,700,800, там са Панцири, Манцири и други ири. В небето летят най-добрите безаналогови самолети в света Су30,35,37,57,67,87 и още МиГ 29 и женската версия за жени пилоти МиГ69 . Ако не ми вярвате питайте нашият Резидент ака бивш президент ака настоящ премиер. 😉 🙂 🙂Коментиран от #40
22:59 23.06.2026
32 Герге,
23:00 23.06.2026
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Конче ,последни новини от Крим
След бензина в Крим изчезна и токът, туристическият сезон е приключен
23:00 23.06.2026
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 ДоскороПреход
23:01 23.06.2026
37 Мнение
23:02 23.06.2026
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Кон,
23:04 23.06.2026
40 Е, добре
До коментар #31 от ".....":
как виждаш модерен изтребител да свали ято дронове? С какво? Все едно е да стреля по 1000 врабчета... И като стреля по тях, те ще паднат в града по главите на хората! И с какво ще ги стрелят? С-400 с огромните ракети ли? Казвам ти, за дроновете за сега няма надеждно ПРО... Никой няма. Има опитни образци - лазерни пушки, има стрелба със сачми - много на брой поразяващи елементи, има РЕБ системи, които разстройват електрониката и управлението им... НО, толкова надеждно ПРО да свали ВСИЧКИТЕ 1000 от идващи 1000 НЯМА! За сега!Коментиран от #42
23:05 23.06.2026
41 Атина Палада
23:08 23.06.2026
42 .....
До коментар #40 от "Е, добре":
Преди година някой представял ли си е, че някакви враждебни съоръжения ще летят над Москва? Представял ли си е някой, че всемогъщата руска ПВО не само че не сваля тия тела, ами сгромолясва своя ракета върху покрива на огромна петролна рафинерия и той хвръква във въздуха пред изумените очи на целия свят?Аз не съм си представял. Струвало ми се е абсурдно. Как? Над Москва? Дронове? Украински? Стига, бе.Случи се. Случва се. Московчани започнаха да вдяват, че "вече напъхват Москва във войната между Русия и Украйна". И взе да им става страшно.Коментиран от #44, #46
23:08 23.06.2026
43 Конь,
Коментиран от #55
23:09 23.06.2026
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 .....
До коментар #44 от "Пропагандата":
В Мацква вече цяла седмица гърми и трещи. Руснаците са в паника. Укрите ги правят мармалад и целят квото си искатКоментиран от #49, #58
23:12 23.06.2026
46 Да и мен ме учуди
До коментар #42 от ".....":
НО, това са нов КЛАС оръжия! Нормално е!Странното е, че Русия още не иска да направи от бандерите шопска салата? Защо още ги чака, не знам? САЩ също яко се изложиха с Иран.. Изглежда виждаме как падат "короните на царете" :)!
Коментиран от #47, #50
23:12 23.06.2026
47 .....
До коментар #46 от "Да и мен ме учуди":
Помня как руснаците с километрични опашки от тежка военна техника влязоха в Украйна и след 4г стигнаха да превземат територии на малки групи на китайски мотори стил Лудия Макс 😂От 5 години чакат Путин да се ядоса и да ги започне сериозно. Той от своя страна от 5 години е ядосан и ги е започнал с всички сили.Коментиран от #51
23:14 23.06.2026
48 Галина Колева
23:14 23.06.2026
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Абе и Путин
До коментар #47 от ".....":
е кукла на олигарсите. А те искат само пари и влияние. Не искат войни и загуби на предприятията си, на пътищата, на бизнеса... И това е трагедията и на Русия сега. Може ли за цели 4 г и да не са направили още кайма от столицата на фашистите? Не го разбирам изобщо!Коментиран от #69
23:17 23.06.2026
52 Сергей Катъров
23:18 23.06.2026
53 КАРТЪР БРЕ КАТЪР
КАТЪР И УМСТВЕНИ СПОСОБНОСТИ.
АУУУУУ
23:18 23.06.2026
54 Специфичен език
23:22 23.06.2026
55 Да Питаш и
До коментар #43 от "Конь,":
ГЕНЕРАЛ БОТАШ?КРИМ ЩЕ СТАНЕ ОСТРОВ
УКРАИНСКИ ОСТРОВ..
23:22 23.06.2026
56 Еми глупаците
До коментар #50 от "Да ти го напиша":
се опитват да обиждат. НО няма как да ме обидиш. Мисля на 5 езика и тука твоят, с тези изрази е много примитивен... Имах офис 10 г. в центъра на Москва. Живеех в луксозните хотели за по 2000 - 2500 евро на нощ тогава, до 2016 г... Просто не разбирам, защо Русия не воюва правилно? Некакви уапляци, артисти и клоуни с милиардите от запада я унижават, а тя, нищо? Защо да не ги смачка? Има всичките възможности за това и е даже необходимо!Коментиран от #60
23:24 23.06.2026
57 КОГАТО ЕДИН
КОН И МАГАРЕ
ЗАПОЧНЕ ДА ГОВОРИ ЗА
УМСТВЕНИ СПОСОБНОСТИ
ЗНАЧИ КРЕМЪЛ
СА ИЗТЪРВАЛИ
КАТЪРА .
23:25 23.06.2026
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Летец Пешеходец
Коментиран от #63
23:26 23.06.2026
60 ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА
До коментар #56 от "Еми глупаците":
ПРОФЕСИОНАЛНАТА РУСКАТА АРМИЯОТ 200 ХИЛЯДИ
БЕШЕ УНИЩОЖЕНА
ПРЕЗ 2022 ГОДИНА.
СТИГА СИ УМУВАЛ ...
С ПИЯНДУРНИЦИ
ВОЙНА
НЕ СЕ ПЕЧЕЛИ.
МАТЕРИАЛА Е КАЛПАВ
МАТЕРИАЛА.
Коментиран от #67
23:28 23.06.2026
61 Всяка вечер милиарди хора по света
23:28 23.06.2026
62 еднорог
23:29 23.06.2026
63 Да, "изключително
До коментар #59 от "Летец Пешеходец":
висока цена"! А за нас тука в Европа, каква е цената? Също огромна. Вече народите не вярват на обединената Европа. Те я превърнаха на военна организация, изнудват страните да инвестират огромни средства за война. А на кого от народа му трябва някаква си война, в която може да му загинат децата или внуците? ЕС вече се разпада, точно заради това, че си превиши пълномощията. Никъде в договорите на страните членки не пише, че трябва 100% да се подчиняваме на некаква си урсула и нейната помощничка кая. И двете не са избирани изобщо. Е, къде им е демокрацията тогава?23:32 23.06.2026
64 ТО И ПУТИН
До коментар #1 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":
МНОГО НОРМАЛЕН.КОЙ БИ СИ СЛОЖИЛ
БОТОКС
И СИ ПРАВИ ЕПИЛАЦИИ
ОСВЕН НЯКОЙ
ДЪРТ НЕНОРМАЛНИК?
23:32 23.06.2026
65 Арни
До коментар #28 от "Мдаа!🤔":
Колкото и да са назад, не са последни. След тях е наркоманът и педофил Путин!23:33 23.06.2026
66 ДА отнася
До коментар #24 от "Сандо":
Се и за Захарова и МЕНДЕЛ.23:34 23.06.2026
67 "С ПИЯНДУРНИЦИ
До коментар #60 от "ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА":
ВОЙНА НЕ СЕ ПЕЧЕЛИ." Да, ама с 4-5 офицера и с ракетните войски, стратегическите оръжия на Русия се печели за 15-20 минути само... САЩ го знаят и за това вече се ИЗТЕГЛЯТ от Европа. А евро празните гилзи ще изпукат тука, от многото акъл....Коментиран от #70
23:36 23.06.2026
68 Росия е
Ай чал!
23:42 23.06.2026
69 .....
До коментар #51 от "Абе и Путин":
Не могат да признаят собствената си немощ и моментално прехвърлят топката в Европа. Украинците ги унижиха до степен,че вече се чудят кой да обвинят. Копейките в нашенско отдавна твърдят ,че Европа и САЩ са виновни.Моля се, Украинците да сринат Кремъл,та света да се отърве от тия гниди......23:42 23.06.2026
70 БГ копейки
До коментар #67 от ""С ПИЯНДУРНИЦИ":
Вярвате ли на комуниста-демагог- агресор ???????Ядреният терорист ще натиска ли копчето или го хвана шубето :))23:44 23.06.2026
71 Хааа
23:46 23.06.2026