Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

  Тема: Украйна

Боеве по целия фронт в Украйна: 213 сблъсъка за денонощие

26 Юни, 2026 05:56, обновена 26 Юни, 2026 06:02 2 385 51

  • украйна-
  • русия-
  • война-
  • бойно поле

Руският натиск край Покровск и Гуляйполе остава критичен; Украйна отвръща с тежки удари по тиловата логистика

Боеве по целия фронт в Украйна: 213 сблъсъка за денонощие - 1
Снимка: YouTube

Ситуацията по протежение на над 1000-километровата фронтова линия в Украйна към 6:00 ч. тази сутрин остава изключително напрегната. По официални данни на Генералния щаб на ВСУ през изминалото денонощие са регистрирани 213 интензивни бойни сблъсъка [А1]. Фронтът е арена на ожесточена позиционна война, в която руските сили се опитват да пробият украинската отбрана с цената на тежки загуби.

Още новини от Украйна

Най-горещите точки: Сблъсъци в Покровск и Гуляйполе

Основният оперативен натиск на руската армия остава концентриран в Източна и Южна Украйна:

  • Направление Покровск: Покровският сектор продължава да бъде най-критичният участък от фронта [А1]. Руските войски провеждат денонощни щурмове в опит да прекъснат логистичните артерии на защитниците.
  • Сектор Гуляйполе: През изминалата нощ са регистрирани най-малко 20 руски атаки в районите на Добропилия, Воздвижівка и Роздвянка. Руските части засилват офанзивата си в тази посока, но срещат твърда отбрана и не постигат значителен териториален напредък.
  • Сектор Орехов: Руските сили са провели три масирани щурма към Степове и Павливка. Украинските части успешно са отблъснали пехотните вълни, подкрепени от бронирана техника.

Контрадействия на ВСУ: Удар по руската логистика

Въпреки сериозния натиск по суша, украинските сили нанасят тежки удари в тила на противника:

  • Изолиране на Крим: Украйна активизира кампанията си за прекъсване на сухопътния мост към полуострова. Продължават целенасочените удари с високоточни оръжия по железопътни мостове, целящи да парализират доставките на руско гориво и боеприпаси.
  • Технологично предимство: По информация на военни анализатори нови сателитни системи вече предават данни директно на украинските оператори на дронове на предна линия. Това драстично увеличава скоростта и прецизността на артилерийските удари.

Към 6:00 ч. сутринта обстановката в Харковското и Херсонското направление остава без съществени изменения на позициите.


Поставете оценка:
Оценка 2.3 от 31 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Za Родину

    63 6 Отговор
    До пълна ликвидация на Укрофашистите !
  • 2 Абе трън

    60 8 Отговор
    Защо цитираш само фашките, бе!
    И си измисляте заслуги на УФраинците. Такива няма!
    Ако не са наемниците и парите сикоито засипват Зелью, досега да са изтрити от картата на света.
    Ама Путин е хуманен и спазва правилата на войната!
    Зеленски е под наркоза. Пишурка срещу вятъра!

    Коментиран от #27

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Анонимен

    47 6 Отговор
    Ясно-о! Положението за Украйна е зле!
  • 5 Какво Гуляйполе,

    44 6 Отговор
    Какъв Покровск????
    От половин година са в тила на руснаците.
    Константиновка и Лиман също паднаха.
    Сега иде реч за Славянск и Краматорск.

    Коментиран от #8

  • 6 Добро утро!

    5 31 Отговор
    Другари комунисти, путинисти Артилеристи, Механици и други подобни продукти,где МОЧАТА?

    Коментиран от #20

  • 7 Българин

    10 33 Отговор
    Ватенките бягат от Крим като палестинци от Газа!
  • 8 Мдаа

    6 25 Отговор

    До коментар #5 от "Какво Гуляйполе,":

    Киев за два дня.
    Мдаа.

    Коментиран от #38

  • 9 Затрива се православния народ .

    5 31 Отговор
    Срам за нападателите /
    Путин черна котка .
    Радев измами хората .

    Коментиран от #22

  • 10 Да : С Украйна сме .

    8 34 Отговор
    Радев измамник
    Продажник.
    Буташ
    Пари няма .
    Взе милярдите .
    Кой ще ги. връща .
    Наесен нови избори. .

    Коментиран от #13

  • 11 Пропаганда

    36 5 Отговор
    Константиновка е отписана и не споменава. Успешната офанзива на ВСУ на Запад продължава.
  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Пореден ден на урока фашистки лъжи

    27 2 Отговор
    Ненормални Урки разкарайте се
  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Артилерист

    26 2 Отговор
    Щом укроизточници твърдят, че "руските сили НЕ ПОСТИГАТ СЕРИОЗЕН НАПРЕДЪК", това следва да се разбира като критично положение за укрозащитниците. Защото цензурата и преследването от СБУ са жестоки спрямо всеки, който се осмели да се усъмни в "успехите". На масираните АРТИЛЕРИЙСКИ, РАКЕТНИ, ДРОНОВИ И АВИОБОМБЕНИ УДАРИ на руските войски, насреща се поставят само терористичните актове с укродронове в дълбочина на руска територия. Укроцензурата допуска признанието, че руския напредък не е значителен, но не споменава какво се случва с укрозащитниците само от СТОТИЦИТЕ масирани обстрели на руската АРТИЛЕРИЯ. При това те се прилагали в повечето случаи в комбинация с имитация на пехотна атака. Това означава, че пехота и бронирани машини се надигат за атака, защитниците заемат позиции за отразяване и в този момент по тях се взривяват десетки и стотици едрокалибрени снаряди. Защото когато командата до АРТИЛЕРИЙСКИ групи от 4 и повече ДИВИЗИОНА (по 24 оръдия, гаубици, бойни машини на реактивната АРТИЛЕРИЯ) е примерно "По 4 снаряда бързо, ОГЪН!", то първият се изпълнява в ЗАЛП...
  • 17 ЕоЖО

    2 17 Отговор
    Пол-России без газа и унитаза,а теперь и без бензина
  • 18 Хм...

    1 18 Отговор
    Май някой е наредил обща офанзива, че скоро няма да има сили при тези приблеми с логистиката. Прилича на отчаян опит за превземане на територии преди прекратяване на бойни действия.
  • 19 ПОДОБНИ СТАТИИ СЕ ПУСКАТ

    23 3 Отговор
    Само когато по целия фронт бандерфашистите са наврени в може дупка.
  • 20 Бай Лисан

    15 2 Отговор

    До коментар #6 от "Добро утро!":

    Ти не питай за Моча, а признай къде те ръгна коча.
  • 21 Мишел

    20 2 Отговор
    Боевете: Русия бие, Украйна яде бой.

    Коментиран от #23

  • 22 Народа

    11 2 Отговор

    До коментар #9 от "Затрива се православния народ .":

    Господин Радев ще го избираме още 20 години. Свиквайте фашисти!

    Коментиран от #24

  • 23 Рачел

    1 18 Отговор

    До коментар #21 от "Мишел":

    Само във въображаемия свят на Русо-кьопеците 🤣🤣
    Даже алкашката Мария Захарова реве за някакъв си украински тероризъм по мирните градове на Мордор, а в момента огромна колона коли с орки се изнася на тагадък от Крим 🤣

    Коментиран от #26, #31

  • 24 Суверена

    1 15 Отговор

    До коментар #22 от "Народа":

    До 20 гидини ти и себеподобните ти Русо-кьопеци отдавна ще сте два метра под земята. Бъдещето е на младите, можещи про-европейски българи

    Коментиран от #25, #28, #41

  • 25 Народа

    12 1 Отговор

    До коментар #24 от "Суверена":

    Младите фашисти ще остареят в затворите. Там ще ги научат на труд.
  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 истината преди всичко

    1 11 Отговор

    До коментар #2 от "Абе трън":

    Путин е хуманен?! Може би кьм всички други но не и кьм руския народ. Две "Мошета" направиха кьрвава славянска баня.
  • 28 УрСульо

    8 1 Отговор

    До коментар #24 от "Суверена":

    Евроатлант Ибрикчиев, ти ли си бе?
  • 29 УрСульо

    6 1 Отговор
    Миленчо, тебе не те ли кефи еврейската овца Рейчъл.
    Може би и ти имаш дадености да минеш през комина?
  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Мишел

    10 2 Отговор

    До коментар #23 от "Рачел":

    Ще дадеш ли примери къде по фронта Украйна напредва?
    Украйна напредва само в броя на загиналите украински военни: 2 400 000 от началото на СВО, 400 000 за 5 месеца от началото на годината.
  • 32 Старшина Чорапов, запасняк

    3 9 Отговор
    Нашите превзеха ли вече Покровск, чува ли се нещо?

    А Купянск, дето го превзехме още миналото лято?
  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Снощи ВСУ ударихя отново

    2 9 Отговор
    АЗОТ- голямо москалско предприятие за производство на торове и прекурсори, използвани за снаряди.

    Местни жители съобщават за поредица взривове и пожари в завода.

    Коментиран от #37

  • 35 Отреазвяващ

    4 0 Отговор
    Тия,не знам как да ги наричам вече,още ли се съпротивляват?
  • 36 Бягат от Крим

    3 11 Отговор
    Сателити показват 15 км. опашка от автомобили, чакащи в Керч да преминат по Кромския мост и да напуснат Крим, който е без ток, вода, стоки , храни и горива, вследствие на украински удари.

    Край на руския рай в Крим!
  • 37 УрСульо

    6 1 Отговор

    До коментар #34 от "Снощи ВСУ ударихя отново":

    Пич, аз за снаряди с тор не съм чувал.
    Сигурно това е някакво укроизобретение

    Коментиран от #39, #42

  • 38 О, да

    5 0 Отговор

    До коментар #8 от "Мдаа":

    Продължавай да тролиш и два зъба няма да ти останат.
  • 39 Ал Химик

    1 6 Отговор

    До коментар #37 от "УрСульо":

    За амониев нитрат, не си ли чувал? Или за взривеното пристанище в Бейрут?

    Коментиран от #44

  • 40 Гори поредната руска рафинерия

    2 9 Отговор
    Руската рафинерия NORSI в Нижни Новгород, четвъртата по големина и втора по производство на бензин в страната- може да преработва по 15 млн. тона петрол годишно и произвежда по 5 млн. тон бензин и дизел, спря дейността си след атака с украински дронове,

    Борсата в Петербург спря да продава бензин и дизен нан НОРСИ.
    Собственик е ЛУКойл.
  • 41 Хо-ха-ха

    3 6 Отговор

    До коментар #24 от "Суверена":

    До 20 години цяла Европа ще е русофилска. Хи хи хи
  • 42 Ми да беше внимавал повече

    2 6 Отговор

    До коментар #37 от "УрСульо":

    в час по химия в училище.

    Май то и в други часове да беше внимавал!
  • 43 истината преди всичко

    1 5 Отговор
    Украйна едва ли може да се похвали с успешен свой президент в своята кратка история но трябва да е щастлива, че в РФ президент е вечния и несменяем ВВП с култовите думи "всичко вьрви
    по плана". Всьщност едва ли такьв е бил плана за болшинството от руския народ но изборьт си остава техен.....
  • 44 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 45 Абе още ли журналистите не знаят

    8 1 Отговор
    че Покровск, Мирноград и Гуляйполе отдавана са под руски контрол! Посоката на сраженията на запад от тях.
    И те тръгнали да ни "информират":)

    Коментиран от #46

  • 46 Освен това уж статията е за фронта

    5 0 Отговор

    До коментар #45 от "Абе още ли журналистите не знаят":

    а само няколколки увъртяни изреченийца за това!?

    Но пък ни пробутват какво вършили британските "високоточни" дронове в Крим? Без да споменават за руските "нискоточни" дронове и ракети и какво са свършили! Но да не ги обвияваме, защото няма откъде да го научат:) Позволено им е да четат преписват само от сериозните истински медии!
    За да ни повдигат духа и че не напразно плащаме.
  • 47 Анонимен

    3 1 Отговор
    Тия лъжат, та се късат. Покровск и Гуляйполе откога бяха превзети от руснаците. Сигурно на техните карти и Бахмут още е украински.
  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Кадия

    0 0 Отговор
    стоит!