Мондиал 2026 се превърна в турнира с най-много зрители по стадионите в цялата история на надпреварата.
Новият връх беше достигнат, след като беше премината границата от 3,6 милиона фенове. Това се случи снощи на мачовете Еквадор – Германия и Кюрасао - Кот д'Ивоар.
Досегашният рекорд за най-висока посещаемост принадлежеше на Мондиал 1994, чийто домакин бяха единствено Съединените щати. Тогава по трибуните на стадионите присъстваха общо 3,5 милиона зрители.
Сега обаче тепърва ще се играят още и още двубои, което означава, че бройката присъстващи на стадионите ще нарасне драстично.
През 1994 година обаче участваха двойно по-малко отбори – 24.
С изиграни 52 мача Мондиалът, на който станахме четвърти в света, имаше средна посещаемост от 68 626 фенове на двубой.
За сравнение, настоящият турнир, с 56 изиграни срещи до момента от общо предвидени 104, има средно по 64 381 зрители.
Основната причина за многото фенове е, че в Щатите има най-големи стадиони от всички други страни по света.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 АЕ ПУТИНИСТЧЕТА
Коментиран от #2, #3, #4, #6
10:06 26.06.2026
2 смях в залата
До коментар #1 от "АЕ ПУТИНИСТЧЕТА":
Имат и бензин,дизел и хубави коли и мак доналдс и пари за билети. Затова имат големи стадиони и добри спортисти10:23 26.06.2026
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 АЕ ПУТИНИСТЧЕТА
10:47 26.06.2026
6 Ти си бил малък и не помниш
До коментар #1 от "АЕ ПУТИНИСТЧЕТА":
Гледахме и световното в Русия! Стадионите бяха хубави и беше по интересно!😋11:35 26.06.2026