Тема: Украйна

Кремъл потвърди! Украинските удари принуждават Русия да използва нискокачествен бензин

6 Август, 2026 13:37 697 35

  • русия-
  • украйна-
  • ракети-
  • дронове-
  • бензин-
  • владимир путин

Разрешаването на продажбата на горива от по-ниски екологични класове позволява използването на петрол без дълбока преработка и използването на мощности, които не са способни да рафинират бензин с по-високо качество

Кремъл потвърди! Украинските удари принуждават Русия да използва нискокачествен бензин - 1

Руското правителство е гласувало постановление, с което разрешава производство, внос и продажба на бензин от екологични категории Евро-2, Евро-3 и Евро-4, информира Газета Ру. Разрешението ще важи до 1-ви юли 2027 година. Продажбата на бензин от категорията Евро-2 беше забранена още през 2013-та година, но ударите на Украйна срещу петролни рафинерии в Русия създадоха недостиг на по-висококачествени горива и Москва се принуди да прибегне до тази мярка.

На бензиностанциите в страната ще бъдат оповестена информация за качеството на предлаганото гориво, за да могат шофьорите да направят своя избор какъв бензин наливат. И в момента много автомобилисти в Русия се оплакват от ниското качество на горивото, което поврежда по-съвременните двигатели.

Според Министерството на енергетиката на Русия мярката с допускането на нискокачествени горива е временна и има за цел да се справи с възникналия дефицит.

Разрешаването на продажбата на горива от по-ниски екологични класове позволява използването на петрол без дълбока преработка и използването на мощности, които не са способни да рафинират бензин с по-високо качество, отбелязват експерти.

Според Ройтерс, поради редовните атаки на украинските въоръжени сили срещу руски рафинерии, производството на автомобилен бензин в Русия до началото на юли 2026 г. е намаляло до 65% от средното ниво на вътрешно потребление. А производството на дизелово гориво практически се е изравнило с обема на търсенето.


Поставете оценка:
Оценка 2.9 от 8 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 НЕМОЖАЧи.ру

    14 8 Отговор
    Безанологовия многоходов движуха се оказа обикновен НЕМОЖАЧчччччВместо денацификацияя настана деНефтефикация
  • 2 Януари 2022

    14 5 Отговор
    Само луд би си помислил че путлера ще затрие матушката
  • 3 Путлеристан 🤮🤮

    16 6 Отговор
    Крепостните блатници много държави са асвабадили само своята НЕ
  • 4 Празна Бензиностанция с ракети

    9 3 Отговор
    Като сменим световния ред ние ще определяме кой ще ходи на олимпиадите и ще е под ембарго
    ну паГади
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 СБО провал 🧌☠️🧌☠️🧌

    14 9 Отговор
    Не мога да повярвам че след толкова години специална боклуджийска апираця кукуПейките все още халюцкат че Украйна ще се предаде някога???

    Коментиран от #17

  • 7 ВСЕГОРИВНИ СА РЪСКИТЕ ТАНКОВЕ

    4 5 Отговор
    И ПОДВОДНИЦИ ВКЛЮЧАЯ ОЛИО СПИРТ И ДОРИ ВОДКА КАЛОРИЧНОСТТА НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ВАЖНОТО Е КОЛИЧЕСТВОТО...
  • 8 Пич

    7 10 Отговор
    Хайде да се подиграем жестоко на укрофашистите!!!
    Казаха, че щели да атакуват Русия с50 000 робота!!! А бе...... там в Украйна всички ли са на тежка дрога...?!

    Коментиран от #13, #18

  • 9 цирк московски

    8 5 Отговор
    То защото другия им е много висококачествен хахахах.На тея пещерняци всичко им е тотал щета.Къде са тръгнали да се перчат на големите и те не знаят.
  • 10 Бесен - Язовец

    7 5 Отговор
    Фейк нюз за шекели
  • 11 Трол

    7 0 Отговор
    Ето затова по бензиностанциите ни е много гаден бензинът.
  • 12 Боруна Лом

    5 2 Отговор
    ТУК И БЕЗ РАКЕТИ , БЕНЗИН И ДИЗЕЛ..ЛЕШ
  • 13 Ти питай Кобзон

    8 5 Отговор

    До коментар #8 от "Пич":

    Копейка клошарска

    Коментиран от #30

  • 14 Хахахаха

    9 4 Отговор
    В нета е пълно с видеа, как скъпи коли на руснаци спират след зареждане с гориво. Не им харесва руската енергия.

    Коментиран от #31

  • 15 Бит русораст

    3 2 Отговор
    Тук кво да викам?

    Коментиран от #29

  • 16 Бесен - Язовец

    3 7 Отговор
    Истината е, че в долнопробната САЩ са затворили над 260 000 бензиностанции нямат дори долнопробнен бензин от блатна рафинерия в щата Луизиана
  • 17 Слава на Руската армия Освободителка!

    4 8 Отговор

    До коментар #6 от "СБО провал 🧌☠️🧌☠️🧌":

    Навремето освободи България, сега ще освободи Украйна! За пълен кеф на прогресивното човечество!🤣🤣🤣

    Коментиран от #20, #28

  • 18 Карлуково

    2 2 Отговор

    До коментар #8 от "Пич":

    Пак ли прескочи дувара?

    Коментиран от #32

  • 19 Шафьоро

    4 0 Отговор
    Пиздюхин пусна ли НЕТо и бензино бе дееа?
  • 20 Хахахаха

    5 1 Отговор

    До коментар #17 от "Слава на Руската армия Освободителка!":

    Че украинските, Финландските, Румънските, Полските,казахите,чукчите и т.н...воини,.. кви..."руснаци" са, де БИЛ?!?
    Ааааахахаха

    Коментиран от #23, #35

  • 21 Мишел

    3 4 Отговор
    Тези бензини Евро 2, 3, 4... не са нискокачествени горива, само дават по високи емисии от приетите в ЕС.
  • 22 Мунчо

    3 1 Отговор
    Дреме ми на ватенката....на жигулата е евро 0 да и сипем пак че върви... 🤣
  • 23 Чукча

    1 0 Отговор

    До коментар #20 от "Хахахаха":

    Чукча - руснак, украинец тоже.
  • 24 Куропатко Мисиркин

    0 0 Отговор
    Докато руските петролни компании спестяват от системи за защита от дронове и Федералната служба за безопасност пропуска да окошари диверсантите, руснаците ще карат с калпав бензин. Тъкмо ще се види дали китайските им коли са направени за него.
  • 25 Из падмасковие

    1 0 Отговор
    Без турбините Сименс,ще трябва да точим нафта с кофите като преди 100 години,все запада ни е виновен
  • 26 Е как

    2 1 Отговор
    Защо? Какви удари? Нали имаха "безаналогово" ПВО? Нали нападенито над рускатеритория беше червена линия според Медведев и Путлер? Какво стана с тези "срашни" някогога за някои хора червени лини? Всичко отиде в канала а?
  • 27 Анонимен

    0 3 Отговор
    Откритието на азербейджански инженер обръща хода на ВСВ в полза на Червената армия.Той създава гориво с високо октаново число ,позволяващо на изтребителите им да летят с много висока скорост.Луфтвафе няма вече въздушно превъзходство.Единствено се разчита на храбростта на пилотите им...
  • 28 русия ТЕРОРИСТ И ФAШИСТ НОМЕР ЕДНО

    2 1 Отговор

    До коментар #17 от "Слава на Руската армия Освободителка!":

    Русия е освобождавала някой само от свободата му !
  • 29 Ами

    0 0 Отговор

    До коментар #15 от "Бит русораст":

    Ще викаш по принцип псветнико, защото започвам вкарване и на другата половина...
  • 30 Пич

    0 2 Отговор

    До коментар #13 от "Ти питай Кобзон":

    Не се надявай на вниманието ми, едносрично...
  • 31 да си го кажем

    2 1 Отговор

    До коментар #14 от "Хахахаха":

    Добре,че се освободихме от тея oкynaтори руснаците,че сега щяхме и ние да мизерстваме като тях.Русия освен глад,нищета и изостаналост не може да предложни нищо друго.
  • 32 Пич

    0 1 Отговор

    До коментар #18 от "Карлуково":

    Каква колизия разкъсва душата ти! Ти си класов враг, но, влюбен в мен класов враг!
  • 33 Възраждане

    1 1 Отговор
    Високите октани са присмива на колективния нацистки Запад. Едно време жигулите вървяха отлично и с А-88, а шкодите, като по-модерни и капризни, с А-90
  • 34 Васил

    0 0 Отговор
    Да яхват рикшите това ги чака рашистите!
  • 35 Можете...

    0 0 Отговор

    До коментар #20 от "Хахахаха":

    ...само да г.р.у.х.ти.те безсилно и да продовате майчиното си мляко за сороски центове...но реалностга е проста - руснаците попиляха европИеерас.стката, фашизо- ма.сон.ска сг.ан и скоро ще побият главите на укрофашетата по оградата пред Радата...
    Ду.ха.й по.д вода ...да не вдигаш прах.
Новини по държави: