В рамките на няколко свои офанзиви сирийските опозиционни сили са иззели 10 000 документа, принадлежащи на групировката Ислямска държава, съобщи CNN.
Предварителният анализ на документите е позволил на американските тайни служби да получат повече информация за структурата на групировката и нейните планове за извършване на удари извън Сирия и Ирак.
Силите на сирийските араби са иззели документи, в които се съдържат ръководства, агитационна литература, карти, телефонни номера и съдържание от цифрови носители. За американските сили особен интерес представлява системата за обезпечаване на потока чуждестранният поток от бойци към Сирия и Ирак. Това бе заявено от представителя на американските войски Кристофър Гарвър.
Американските служби са знаели, че от ДАЕШ планират да се съсредоточат върху терористични удари срещу западни държави, въпреки че не са ясни точните обекти на нападенията.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 БАТКО ВИ ЛЪЧО
Коментиран от #2
17:20 11.07.2016
2 незнайко
До коментар #1 от "БАТКО ВИ ЛЪЧО":
Като сте написали това, какво сте искали да кажете?18:07 11.07.2016
3 юс ЮС
21:35 11.07.2016