Турският министър на финансите Берат Албайрак се обяви за всеобхватна борба срещу инфлацията, съобщи Анадолската агенция. Представяйки новия пакет мерки за борба с инфлацията, Албайрак оцени, че това ще повиши доверието на инвеститорите.
Пакетът от мерки не предвижда увеличение на цените на електроенергията и природния газ до края на годината. Турският министър подчерта, че правителството ще предостави подкрепа на бизнеса, за да предотврати съкращенията и обяви, че дружествата, които са част от антиинфлационната програма, ще прилагат до края на тази година минимална 10-процентна отстъпка от цените.
„Нашите банки ще предоставят 10% отстъпка от заемите с висок лихвен процент, отпуснати след 1 август, добави Албайрак. Годишната инфлация в Турция през септември достигна 24,52%, което е увеличение в сравнение със 17,90% през август.
През последните пет години годишната инфлация е била най-ниска през април 2013 г. - 6,14%, а най-висока през септември. Както беше обявено в новата икономическа програма на Турция, публикувана миналия месец, целевата инфлация в страната е 20,8% за тази година, целевият процент за следващата година е 15,9%, 9,8% за 2020 г. и 6% е за 2021 година, предаде Нова телевизия.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Чукундур
Коментиран от #8
10:58 10.10.2018
2 СссереМ
Коментиран от #3
10:58 10.10.2018
3 Чукундур
До коментар #2 от "СссереМ":
Той достатъчно те е ударил ама си толкоова прост,че не може да го раазберешКоментиран от #7
11:00 10.10.2018
4 Реалист
11:03 10.10.2018
5 касапина
Коментиран от #6
12:14 10.10.2018
6 Чукундур
До коментар #5 от "касапина":
Но нямат и крадливи политици и прост народ затова ше ядеш турски домати дьпнер лпкум и бакллава ше са переш с турски прахове и виж етикета на долните си гащи пък за сексуалния ти живот питай женати кой е по добър рязаната карабина или нерязания ти капчукКоментиран от #11, #23
12:33 10.10.2018
7 1234
До коментар #3 от "Чукундур":
Защо бе чукундур се ядосваш? Та това са думите на самият султан!12:38 10.10.2018
8 Да да
До коментар #1 от "Чукундур":
Икономическия гений в Пуйкиленд достигна нови висоти, но са далеч зад Мадуро с 500 000% инфлация и заплати по 2-3 долара! В България за 4 % инфлация, комундетата ореваха света, но пък геройски защитават икономиката на турция с 10 пъти по-висока инфлация и силно обезценяване на лирата! ДрОгари, да не ви лиосва Жан Виденов?Коментиран от #9, #10
12:43 10.10.2018
9 Ти Турция не я мисли
До коментар #8 от "Да да":
Мисли как ще изкараш зимата в българия с прокъсания джоб и вдигащите се цени.Коментиран от #13
13:06 10.10.2018
10 Чукундур
До коментар #8 от "Да да":
Приятел бавно и славно лирата вече е под 6 за долар,а като си толкова курназ отвържи си левчето от еврото че да видим тука какво крадене ще падне тои сега едвам свързват двата края хората ама тогава да видим с какъв прах ше си переш гащите13:14 10.10.2018
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Yavuz
Коментиран от #17
13:42 10.10.2018
13 касапина
До коментар #9 от "Ти Турция не я мисли":
Това важи за циганотурция не за България.13:43 10.10.2018
14 ИМПЕРИАЛИСТ
НЕ Е НОРМАЛНО, ПРИ НЕПРЕКЪСНАТОТО ПОВИШАВАНЕ НА ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТТА НА ТРУДА И ЕФЕКТИВНОСТТА НА ПРОИЗВОДСТВОТО, ЦЕНИТЕ ДА РАСТАТ.
Заради натиска от инфлация е презапасяването с храни и хранителни ресурси и последващото им изхвърляне на сметищата, както и презапасяването със суровини и дълготрайни активи, а също и баснословното инвестиране във всякакви щуротии от абстракционистки картини, до гащите на Жозефина.
13:49 10.10.2018
15 стоян
13:52 10.10.2018
16 инструментът се казва USA
14:18 10.10.2018
17 zonk
До коментар #12 от "Yavuz":
След кемалистите, гюленистите, алевитите, кюрдите, християните И банкерите са врагове на нацията. Tе са участвали в преврата. Уволнения, затвори, мъчения, смърт. Когато никой не остане, Ердоган ще обвини себе си.14:53 10.10.2018
18 турция, болния човек на Европа
Коментиран от #20, #21, #22
16:24 10.10.2018
19 Завършена държава
16:39 10.10.2018
20 НАХЛУЗ
До коментар #18 от "турция, болния човек на Европа":
Нови пари хвърлени на вятъра ,турски поток отива в трета глуха ,Ердоган и Рашъните ще побеснеят .Турците да бяха влели тези пари в икономиката ,турски поток само за собствена консумация е нерентабилен няма да има на кого да продават. Няма нужда да гадаем западняците от кого ще купуват газ .Това се казва истинска независимост от Руския газ.16:48 10.10.2018
21 гост
До коментар #18 от "турция, болния човек на Европа":
Ще излее отново тонове помия ,и без това от мръсната му уста хубава дума не излиза.16:51 10.10.2018
22 да си припомним
До коментар #18 от "турция, болния човек на Европа":
...интересен факт...а някой спомня ли си ,че Тиквоча имаше среща точно със Сиси на Асамблеята на ООН...я виж ти как се обръща вятъра...ами сега каква стана тя бе,Ердооо...пак омаза дупката...ще умрем от смех когато на Ердо тръбата стигне до гръцката граница и там и сложат тапата...пхахахаа....егати минавката...19:33 10.10.2018
23 Този коментар е премахнат от модератор.