Съединените щати за първи път от близо шест десетилетия ще екзекутират жена. Тя е призната за виновна в извършването на ужасяващо престъпление през 2004 година, предадоха американските агенции.
През 2004 година в Мисури Лиза Монтгомъри, тогава на 36 години, убива 23-годишна бременна жена, след което с нож изважда от корема ѝ нероденото бебе. Жертвата е бременна в осмия месец. Монтгомъри после твърди, че бебето е нейно.
Смъртната присъда ще бъде изпълнена само дни преди встъпването в длъжност на демократа Джо Байдън, който е противник на смъртното наказание. Адвокатите на Монтгомъри обявиха, че екзекуцията е насрочена за 12 януари 2021 година. Тя трябваше да бъде изпълнена през месец декември, но бе отложена заради коронавируса.
Федерален съдия във Вашингтон отложи изпълнението на смъртната присъда, защото адвокатите на Монтгомъри дадоха положителна проба за COVID-19. Адвокатите твърдят, че Монтгомъри страда от сериозни психически проблеми, отключени още в детството заради постоянен побой и изнасилвания. Убийството през 2004 година потресе Съединените щати.
Коментиран от #6, #7
-15 +92
Стииига беее !
Това е като случая с ДВГ на ядрените ракети на САЩ. Харчат 5млрд. долара за нови ДВГ , защото старите не били екологични!!! А пък ядрените ракети...са много екологични :) :) :)
-3 +41
-5 +27
Коментиран от #28
-13 +37
До коментар #1 от "Бай Ганьо":
Защото цветът има значение.
-1 +25
До коментар #1 от "Бай Ганьо":
Защото са мишки. И второ, на говедата никой не може да каже нищо.
Коментиран от #31
-4 +25
Коментиран от #14
-6 +44
-2 +14
Коментиран от #12
-1 +49
-2 +10
До коментар #10 от "Долу ЕС":
Хрантутим не само тях, ами и НПО-та като БХК, които номинират убийци за "Човек на годината", после наще ги пускат на свобода...
-0 +38
То,всъщност,няма животно,което да сътвори подобен акт.
-1 +17
До коментар #3 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
това не е мой пост не ми кради ника злобно човече
нищо не оправдава убийствата
Коментиран от #27
-4 +10
-1 +1
-0 +3
Коментиран от #42, #44
-16 +0
Коментиран от #38
-1 +9
-1 +12
-12 +2
-2 +2
Коментиран от #26
-2 +4
До коментар #25 от "кочо":
Ама СССР има!
-2 +3
До коментар #16 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
Що, името ти да не е запазена марка!?
Коментиран от #29
-3 +3
До коментар #5 от "Гост":
Е нали знаеш кои са в евроатлантическата пасмина у нас все синчета на червени аристократи като Пасито и тук таме бивши червени генерали,като съветския възпитаник Съби Събев,та чак до лай лай съветкото военно журналистче В.Данов,галено наричан от телевизиите военен експерт.Експертно му е само пребоядисването.
-1 +3
До коментар #27 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
чупка крадец на никове айде дърпай
-2 +3
До коментар #7 от "Фримен":
Само изсраел може и го прави редовно.
-0 +1
-2 +1
-0 +4
-0 +2
-2 +2
До коментар #21 от "МАРКОВСКИ":
А нашата дето си уби децата да я пратим там за присъда че Каскетя зает да преследва домошарката на народа.
-0 +2
-0 +0
-1 +1
-0 +1
До коментар #20 от "Интересноо":
Мекере, марш у српско! Не се преструвай на българин - македонец!
-0 +3
-0 +5
До коментар #20 от "Интересноо":
Коя Европа? Тая дето ще я гледате през крив макарон ли
-0 +1
-1 +3
-0 +0
-0 +4
Коментиран от #49
-2 +1
До коментар #48 от "Няма значение":
Прави как да не прави ,но туй са адвокатски номера за да я оправдаят и отърве присъдата си.
-0 +2