Руската компания "Росатом" е сигурна, че именно руският проект за АЕЦ ще бъде избран от българското правителство за изграждането на нов енергиен блок в страната. Това обяви ръководителят на държавната корпорация Алексей Лихачов в интервю за телевизионния канал Россия-24, предаде ТАСС.
"Независимо какъв формат за по-нататъшното развитие избере правителството на България, може да се разсъждава с голяма вероятност и да бъдем сигурни, че изграждането на нов блок в България ще се извърши по руски дизайн, така че ще бъде избрано нашето предложение. Очевидно ще направим това в консорциум с европейски доставчици. Тук, в този случай обаче, топката е на територията на българското правителство", каза Лихачов, съобщи БТА.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Цеко
20:18 10.03.2021
2 патрЕот
Коментиран от #67
20:18 10.03.2021
3 Утешението
20:20 10.03.2021
4 суверен
Коментиран от #15, #29
20:20 10.03.2021
5 КОТарАК
20:21 10.03.2021
6 Ха ха
Коментиран от #11
20:22 10.03.2021
7 мдаааа
20:23 10.03.2021
8 Обективен
Коментиран от #22
20:23 10.03.2021
9 илийката
20:24 10.03.2021
10 Ихууууу
Коментиран от #16
20:26 10.03.2021
11 ха ха хаааа
До коментар #6 от "Ха ха":
Знаеш ли какво означава богата държава ??! Значи , населението и да е богато ... блинКоментиран от #18
20:26 10.03.2021
12 Анонимен
Коментиран от #30
20:29 10.03.2021
13 Гост
20:30 10.03.2021
14 pepy
Батко е строг, но справедлив... особено когато го уредиш с тръба през цяла България... a и един енергоблок за АЕЦ в добавка...
20:31 10.03.2021
15 Гост
До коментар #4 от "суверен":
Изборът зависи от това, чие предложение ще напълни чекмеджето повече.20:31 10.03.2021
16 Анонимен
До коментар #10 от "Ихууууу":
Ще подсетя как дадаха един куп пари за самолети на снимка вместо за същите пари да купят най съвременни хвърчила20:32 10.03.2021
17 пак не разбрал
Коментиран от #26, #27
20:33 10.03.2021
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Дидо
20:34 10.03.2021
20 другарят
20:34 10.03.2021
21 Гост
До коментар #18 от "Ха ха":
Колега, не обиждай човека на неграмотник, че се разбира, че не знаеш какво означава думата.Коментиран от #24
20:34 10.03.2021
22 факт
До коментар #8 от "Обективен":
Затова Турция строи 4 хилядника!Коментиран от #25, #53
20:37 10.03.2021
23 Българин
20:37 10.03.2021
24 Ge bajiisko
До коментар #21 от "Гост":
Meкере...вальо.... е радвам се че и маймуните разбират човешка писменост20:39 10.03.2021
25 друг факт
До коментар #22 от "факт":
Турция си е Турция, България си е България, Русия си е Русия, всеки да си гледа работата и да не се меси в живота на другите.Коментиран от #35
20:40 10.03.2021
26 ха-ха
До коментар #17 от "пак не разбрал":
Хубаво е да финансираме чуждите икономики, но кой ще ни връща заемите :-)20:40 10.03.2021
27 само питам
До коментар #17 от "пак не разбрал":
А как сме купили реакторите без да изберем проект?!Коментиран от #50, #51
20:40 10.03.2021
28 Личи си
До коментар #18 от "Ха ха":
Никога не си бил в Америка, нали? Нормално е, бедни църковни мишки не могат да я посетятКоментиран от #34
20:42 10.03.2021
29 Да уточним
До коментар #4 от "суверен":
То пък преди,избирахме.20:42 10.03.2021
30 Хаджи Хаджи Българин
До коментар #12 от "Анонимен":
Не безплатно! Едно време когато бяхме с Русия, продавахме всичко! А сега внасяме и плодове и зеленчуци! Даже и цигари! Цар Симеон , през Златният Век води войни с Византия, за тържища! А сега, България иизнася квалифицирана работна ръка безплатно!Коментиран от #42, #47
20:43 10.03.2021
31 Перо
Коментиран от #39, #40
20:46 10.03.2021
32 Чичо Сам
20:49 10.03.2021
33 Rado
20:51 10.03.2021
34 Ти пък
До коментар #28 от "Личи си":
Какво зннаеш бе па пчив ок лук,ти като си бил си харчил парите на отрудените българи да се правиш пред *ут ката на малка работа. ...за мен не мисли ...20:51 10.03.2021
35 факт
До коментар #25 от "друг факт":
И аз това казвам. Да си сложим двата реактора в музея и след 5 години да купуваме ток от Турция.20:54 10.03.2021
36 нямаме
Коментиран от #46
21:00 10.03.2021
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 В Русия е надеждата
Коментиран от #41
21:01 10.03.2021
39 Точно така
До коментар #31 от "Перо":
Пиперо ти вечно ще си останеш руски роб! За съжаление ТИ няма,да докопаш дивиденти,а само копейките от тролейбуса....Коментиран от #55
21:05 10.03.2021
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Какво чакаш
До коментар #38 от "В Русия е надеждата":
Бягай бързо в РусияТА!! Ти ще си първият комунистически отп....дък забегнал там!!Коментиран от #68
21:16 10.03.2021
42 Komunist
До коментар #30 от "Хаджи Хаджи Българин":
глупости21:17 10.03.2021
43 Алоооо руснаците, НЕ познахте
21:20 10.03.2021
44 ponti
Коментиран от #48, #52
21:22 10.03.2021
45 след
ядрена централа .Сигурно за да не си харчат атомните бомби за нас .Дум с неядрена ракета по централата и резултата е същия.
21:22 10.03.2021
46 оня с коня
До коментар #36 от "нямаме":
Йес,йес,йес!Направо ги напъха в Кюшето с тоя Аргументофакт - че щом Уредитне с перка вдигат много Шум,значи Токът е прекалено силен и НЯМА НУЖДА от нови Мощности!Ще те допълня дори,че има и уреди Без Перка които също вдигат много шум като например КАНГОТО на Комшията,който в Събота е.а Мамата на Творческата тишина на Блока!Та "НОВИ МОЩНОСТИ" ли? - НИВГИШ!21:23 10.03.2021
47 Дедо ти
До коментар #30 от "Хаджи Хаджи Българин":
И защо няма един? ЕДИН "изнесен" за русияТА ТИ???...Ъ??? Дори шефа ти кака Кури си изнесе синчето в "прогнилия капитализъм" Америка!!!! На оня слугата и Мунчо Решетникоф Фатмакоф,къде са децата,на любовницата му??....Е не са в рУСИЯ!!!21:24 10.03.2021
48 ponti
До коментар #44 от "ponti":
п.с.Да, някои ще кажат "ватник", "дъртак" и т.н. , НО нищо във физиката и химията не се е променило. :)
21:26 10.03.2021
49 ponti
Коментиран от #60
21:30 10.03.2021
50 само отговарям
До коментар #27 от "само питам":
К'ви реактори, к'ви пет лева? Доколкото разбирам от статията, става дума за изграждане на нов блок по руски дизайн (там име силата на руснаците, в дизайна :-) в консорциум с европейски доставчици.21:31 10.03.2021
51 Само отговарям
До коментар #27 от "само питам":
мноооого отдавна още преди,да си плануван!! Тогава "проект" и партия бяха едно,и също!!! Партийният секретар в 99% от случаите НЕГРАМОТЕН правеше,и одобряваше"проектите" Дечко!!!21:32 10.03.2021
52 ponti
До коментар #44 от "ponti":
Хем нищо не разбирате, хем слагате минуси. НЯМА ЕНЕРГЕТИКА В БЪЛГАРИЯ БЕЗ РУСИЯ! ФАКТ! И на мен не ми харесва, но е ФАКТ!Коментиран от #54, #59
21:34 10.03.2021
53 мдаааа
До коментар #22 от "факт":
Ми , нормално е да имат и те една атомна централа ... Колко милиона са ?21:37 10.03.2021
54 Беги бръже ве
До коментар #52 от "ponti":
Колко държави НЯМАТ енергетика БЕЗ Русия ?21:41 10.03.2021
55 Перо
До коментар #39 от "Точно така":
А ти в робска държава какъв си,независим третополов елемент?21:43 10.03.2021
56 Перо
До коментар #40 от "Бегай бърже":
Дрисльо!Коментиран от #57
21:45 10.03.2021
57 Този коментар е премахнат от модератор.
58 ХаХа
22:40 10.03.2021
59 Наблюсагел
До коментар #52 от "ponti":
Няма енергетика нас без остарели руски технологии, защото има пета колона и защото подобни мощности се строят за много десетилетия напред и сме ги наследили от миналото. Това не означава, че в бъдеще трябва да е така.22:43 10.03.2021
60 Да бе
До коментар #49 от "ponti":
То и комунизмът им на руснаците беше въпрос на време, ама времето реши друго. Сега пак слушаме само бъдеще време и няма нищо реално. Бъдещето е във безопасните фузионни реактори. Там китайците са по-напред. Можем спокойно да минем без руски технологии в бъдеще.22:48 10.03.2021
61 Кси
Коментиран от #63
23:32 10.03.2021
62 big
08:19 11.03.2021
63 Урко
До коментар #61 от "Кси":
не се меси а нарежда пъзела.10:47 11.03.2021
64 ГрУЮ
Коментиран от #65
11:05 11.03.2021
65 ИМПЕРИАЛИСТ
До коментар #64 от "ГрУЮ":
Имa някoлкo вaриaнтa зa пoлзвaнe нa дocтaвeнoтo oбoрудвaнe ocвeн БeляНE, нo връткaтa e, чe пуcкoвo-нaлaдъчнитe рaбoти трябвa дa ce извършaт oт прoизвoдитeля нa oбoрудвaнeтo или oтoризирaнa oт нeгo фирмa, зaщoтo инaчe ce губят гaрaнциoннитe уcлoвия. Руcкитe тaрикaти знaят, чe нямaмe пeчeливш хoд и cпoкoйнo cи кютaт.Коментиран от #71
20:20 11.03.2021
66 Рико
21:08 11.03.2021
67 Рико
До коментар #2 от "патрЕот":
Да се направи всичко за да бъде спряно безумието АЕЦ в Турция! Преди ден пак имаше земетресение, не се ли разбира какви са рисковете? Това което се случи в Япония беше НЕИЗБЕЖНО. Големите умници от "японското чудо" ги настроиха тези умности. И още ще гърмят. Подобно е положението и в Турция-през ден земетресение, те атомни бомби залагат.21:18 11.03.2021
68 Българин
До коментар #41 от "Какво чакаш":
А ти бягаи при натовските си ортаци в Анадола !16:49 12.03.2021
69 Българин
Че да не стане ,като Южен поток и КТБ - Банката фалирала , парите ги няма .
Синята мафия , освен щатско-турски слуги са и крадци ,и лъжци !
16:52 12.03.2021
70 Алфа Вълкът
Дори старите ни тецове , дето янки и англичани ги заграбиха , дори и тях Русия ни ги направи !
16:56 12.03.2021
71 Астерикс
До коментар #65 от "ИМПЕРИАЛИСТ":
И кои сте вие , дето не искате руския производител да си монтира ? Шайката около Борисов , Делян Добрев и Трайчо Трайков ли ? На янките ли обещахте , че да вземете комисионни ?17:00 12.03.2021