Газовият поток по газопровода "Ямал-Европа", по който се доставя синьо гориво от Русия през Полша за Германия, беше спрян за няколко часа снощи. Това показаха данни на оператора на газопровода Gascade, предаде БНТ, позовавайки се на "Ройтерс".
Физическите изходни потоци в измервателния пункт Малнау на германската граница са били над 12 милиона и 200 хиляди киловат часа, преди да паднат до нулата, показват данните.
Газопроводът "Ямал-Европа" минава през Русия, Беларус, Полша и стига до Германия.
Според твърдения на "Газпром", залежите на природен газ на Ямалския полуостров могат да стигнат за 100 години, дори и при увеличено търсене.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ми много ясно че ще го пуснат.
Коментиран от #7, #15, #18, #22, #23
05:10 03.05.2022
2 Дори да блъфират не могат
05:12 03.05.2022
3 ГРАД КОЗЛОДУЙ
05:13 03.05.2022
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Мнение
05:23 03.05.2022
7 Bbbbbb
До коментар #1 от "Ми много ясно че ще го пуснат.":
Руснаците са получили почти два пъти повече приходи от както започна войната спрямо същия период на миналата година. Количествата са почти същите. Май ние сме предлаганите.Коментиран от #9, #11
05:41 03.05.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 А колко пари загубиха или им блокираха?
До коментар #7 от "Bbbbbb":
Ако сложим кантара, а?Коментиран от #13
06:18 03.05.2022
10 Глада е по-силен от тока
06:23 03.05.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 падналия ангел
До коментар #9 от "А колко пари загубиха или им блокираха?":
На Газпром 300 млрд. от плащанията на Европа за газ. Другото е на олигарсите. Русия замрази активи на западни компании в страната за 500 млрд.Коментиран от #20
06:59 03.05.2022
14 Копипасте
07:00 03.05.2022
15 Само напомням
До коментар #1 от "Ми много ясно че ще го пуснат.":
😷Германия си плаша в РУБЛИчки. Само нас САЩ ни натискат да фалираме.
😉
07:14 03.05.2022
16 Рошко
07:20 03.05.2022
17 Копипасте
Коментиран от #21, #27
07:33 03.05.2022
18 Пешо
До коментар #1 от "Ми много ясно че ще го пуснат.":
Изразявам лична позиция, но няма своб .ода на сл.овотоИм.ате за:брана за пуб;лику.в!ане на коме нта.ри
08:02 03.05.2022
19 big
08:07 03.05.2022
20 big
До коментар #13 от "падналия ангел":
Още не е, но е забранила да се изнасят тези активи, което е почти същото с малката разлика, че те все още могат да носят някакви пари на собствениците си!08:12 03.05.2022
21 big
До коментар #17 от "Копипасте":
Минусите са заради неистината, която пишеш! Украинците наистина крадяха газ и ако не греша, въпроса се реши от ЕС, като се промени точката на сдаване на газа, т.е. при навлизане в Украйна и тогава за Русия беше без значение колко щяха да крадат, плащаше ЕС! В резултат, кражбите спряха или много намаляха!Коментиран от #24
08:18 03.05.2022
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 нищо не разбираш
До коментар #1 от "Ми много ясно че ще го пуснат.":
Показали са им какво ще стане, ако спре за дълго.10:17 03.05.2022
24 Копипасте
До коментар #21 от "big":
И не е истина кое : какво са казали тогава руснаците за кражбите на украинците или това, че тогава АТЗ-то в Димитровград беше пред гърмеж?!10:33 03.05.2022
25 ЕВРОПА Е ПЛАТИЛА В РУБЛИ!!!! КИРО АУТ
11:16 03.05.2022
26 Циркулация
Коментиран от #28
12:10 03.05.2022
27 егиг
До коментар #17 от "Копипасте":
Неистина е начинът, по който си оформил изказа си.Не казваш, че точно украинците крадяха газ в големи количества и те не стигаха до нас и до централна Европа, та се стоеше на студено доста дълго време. Кажи го ясно, а не манипулирай.
15:47 03.05.2022
28 8299
До коментар #26 от "Циркулация":
европейска ли?15:48 03.05.2022