Украйна се надява по-късно днес колона от цивилни, евакуирани от района на стоманодобивния завод в окупирания от руските войски Мариупол, да се добере до контролирания от Украйна град Запорожие, съобщи Ройтерс.
Кметът на Мариупол Вадим Бойченко заяви, че повече от 200 цивилни все още се намират в стоманодобивния завод "Азовстал", където се укриват и последните защитници на града. Общо около 100 000 цивилни жители са останали в пристанищния град на Азовско море, каза той. "Колоната (на евакуираните) се движи към Запорожие. Евакуацията продължава", каза Бойченко пред националната телевизия. "Ограничаваме информацията и се надяваме, че евакуираните от "Азовстал" ще стигнат до Украйна", добави той.
Организацията на обединените нации и Международният комитет на Червения кръст започнаха на 29 април координирана с Украйна и Русия операция за извеждане на жени, деца и възрастни хора от стоманодобивния завод. Мащабният промишлен комплекс се превърна в убежище както за цивилни, така и за украински бойци, докато Москва седмици наред обсаждаше Мариупол и го опустошаваше, подлагайки го масиран обстрел, посочва Ройтерс, предаде БТА.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Запорожец и ЗАЗ
Коментиран от #3
12:32 03.05.2022
2 Тиква американска
12:34 03.05.2022
3 име
До коментар #1 от "Запорожец и ЗАЗ":
Това е щото са ги правили под натиска на гадни комунисти ;) Нищо че сега дори и онази заска не могат да правят!12:37 03.05.2022
4 истината
Коментиран от #7
12:43 03.05.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 чудо
И – забележете тапите отгоре над свещта!
12:50 03.05.2022
7 Сински
До коментар #4 от "истината":
Защото сме на едно от последните места в света,по свобода на словото.14:15 03.05.2022
8 вкиснато
14:16 03.05.2022