Руският президент Владимир Путин подписа указ за ответни икономически санкции в отговор на "неприятелските действия на определени чужди държави и международни организации", съобщи Кремъл днес, предаде Агенция Ройтерс.
Документът не предоставя никакви подробности за това кои физически или юридически лица могат да бъдат засегнати от мерките.
Съгласно постановлението Русия ще забрани износа на продукти и суровини за лица и организации, които е санкционирала.
Указът също така забранява сделки с чуждестранни физически лица и компании, засегнати от ответните санкции на Русия, и позволява на руските контрагенти да не изпълняват задължения към тях.
Съгласно постановлението руското правителство разполага с 10 дни, за да състави списъци с чуждестранни лица и компании, които ще бъдат санкционирани, както и да определи "допълнителни критерии" за редица сделки, които могат да бъдат обект на ограничения.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Само така
14:12 03.05.2022
2 Продължават
Коментиран от #9
14:12 03.05.2022
3 Дедо
Коментиран от #12, #13, #38, #62
14:12 03.05.2022
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Българин
Коментиран от #14
14:13 03.05.2022
6 КОПЕЙКО РУБЛЬОВ васкиниран антиваксър
Коментиран от #21
14:14 03.05.2022
7 ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!
Коментиран от #32, #102
14:14 03.05.2022
8 Тези
Коментиран от #18
14:15 03.05.2022
9 Гост
До коментар #2 от "Продължават":
Само дето тая дупка е за такива като нас,по католици от папата.14:15 03.05.2022
10 Прадедо
Коментиран от #103
14:16 03.05.2022
11 Българка
Коментиран от #24
14:17 03.05.2022
12 легион „Свобода за Русия“
До коментар #3 от "Дедо":
НИЕ ЩЕ ГО ЛЕКУВАМЕКоментиран от #17
14:17 03.05.2022
13 ХАХАХАХАХ
До коментар #3 от "Дедо":
ти ли ще го накажеш или другия изкуфелник жо деменцията, дето всеки път като заловят някоя до лна западна гни да-генерал, разправя как нямало да праща американска войска срещу Русия.14:17 03.05.2022
14 Що,бе?
До коментар #5 от "Българин":
Да не си се бил запътил към кочината?Коментиран от #23
14:18 03.05.2022
15 Ха ха ха
Коментиран от #22, #31, #105
14:19 03.05.2022
16 НЕВЕРОЯТНО НО ФАКТ☝
14:19 03.05.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Вярно е
До коментар #8 от "Тези":
Европа повече няма да се съвземе. Главата й е отрязана.14:19 03.05.2022
19 Ха ха ха
14:19 03.05.2022
20 хихи
14:20 03.05.2022
21 Тях трябва
До коментар #6 от "КОПЕЙКО РУБЛЬОВ васкиниран антиваксър":
Да ги скъсим с една глава.14:20 03.05.2022
22 Сигурно
До коментар #15 от "Ха ха ха":
и в магазина като влезеш така се смееш и на бензиностанцията ти е смешно?Коментиран от #28
14:20 03.05.2022
23 Българин
До коментар #14 от "Що,бе?":
Да,в кравария отивам.14:20 03.05.2022
24 Предателка
До коментар #11 от "Българка":
Ами от твоя Бай Дън взима пример!14:20 03.05.2022
25 хохохо
14:20 03.05.2022
26 факти
Коментиран от #107
14:21 03.05.2022
27 Никой
14:22 03.05.2022
28 факти
До коментар #22 от "Сигурно":
Еми то руските супермаркети вече са празни.На мужиците им остава само трева да пасат и петрол да пият.Русия ще се превърне в Северна Корея 2..Коментиран от #84
14:22 03.05.2022
29 Радан-Костовист
14:22 03.05.2022
30 Бухахах
14:23 03.05.2022
31 Амиии
До коментар #15 от "Ха ха ха":
Когато човек не е в час, му остава да се смее! Първото и най-важното е, че Русия спря износа на жито! Борел започна реването, че настъвал глад в ЕС, защото няма жито...Коментиран от #35, #47, #88
14:23 03.05.2022
32 Ха ха ха
До коментар #7 от "ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!":
Дано не спрат и матрьошките ,че тогава не знам... 😂😂14:23 03.05.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Toxic
14:24 03.05.2022
35 Въпросче
До коментар #31 от "Амиии":
Мисирков най-големите производители на живо са ,Китай,Индия и САЩ.На кой му пука какво спирали някакви мижитурки с мижитурски възможности като руснаците бе ?Коментиран от #64, #109
14:25 03.05.2022
36 ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!
ДАЖЕ И ЕДИН НАРКОМАН ГО РАЗБИРА ЗА РАЗЛИКА ОТ НАШТЕ ШИЗОФРЕНИЦИ.
14:25 03.05.2022
37 Въййй
14:25 03.05.2022
38 Ivo
До коментар #3 от "Дедо":
Много си заблуден.Никой от журналистите и политиците които всеки ден говорят в един глас не вярва в думите си.Просто така е продиктувано от факта,че започна война между САЩ и Русия и всяка страна иска или не иска трябва да се съобразява със статуса си.Народа би могъл да се попита със референдум или представителна извадка от соц.проучване - но забравете! Народа е народ само за изборите.След това той е само едно население ,т.е.стадо.14:26 03.05.2022
39 русия е джудже
Коментиран от #91
14:26 03.05.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Санкциониран
Мммм, Ще го преживея....!!!
14:27 03.05.2022
42 ХА ХА ХА
А ВЗЕМЕТЕ МЕ ИЗТРИИТЕ ......И ЩЕ МРЪДНЕТЕ СЪС ОЩЕ ЕДНО МЯСТО НАПРЕД !!!!!
НЕЗАВИСИМИ , РОДНИ , МИЛИ МЕДИИИИ !!!!!!!!
14:29 03.05.2022
43 Инструкция от ХЕИ
До коментар #40 от "ЩЕМИНАБИЕШХУЯОТЦЕЛУВКИ":
С комунисти, с плъхове, и с хлебарки не се преговаря!Путлер е и трите!
Изрожденецът Копейкин-също!
14:29 03.05.2022
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Истината
14:30 03.05.2022
46 коолс
14:30 03.05.2022
47 пффф
До коментар #31 от "Амиии":
Сладур, относно потрблението на жито Европа е в състояние сама да си произведе житото което и е необходимо за изхранването на населението на континента.Така че рашките ако искат туй жито да си го хвърлят на рибите, ако искат да си сварят водка от него се ми е тая.Виж за Африка е друго нещо,там може и да погладуват ако тоя шизофреник спре износа на жито.Коментиран от #57, #110
14:32 03.05.2022
48 Иванушка 🇷🇺
Докато Светът се заблуждаваше относно качествата на Руската Армия тоя номер можеше да мине, но сега вече....))) Бегай прави Мобилизация, събирай дедовците от ВОВ2, с много мъка и жертви прекършете украинския инат и като Япония впишете в Конституцията че от Русия Велика Сила не става. Защо не става - защото трябват ПАРИ и АКЪЛ. И двете неща в Русия артисат.
Тъжно е и Боли когато се пада от високо, но ВоФката сам скочи и това което видя на дъното не му хареса, не ми харесва и на мен, но важното е никой повече да не умира от Руска Проздотия.
Коментиран от #111
14:32 03.05.2022
49 ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!
14:33 03.05.2022
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Абе МИРЧЕВ ТИ ЛИ СИ БЕ ПРАСЕ ?
До коментар #44 от "а яяя":
ЗАКАЧИХА ЛИ ТИ ТРЪБАТА , ЗА ДА ЗАДОВОЛИШ ДОСТАВКИТЕ НА ГАЗ ЗА ЕС И РОДИНАТА ????????Коментиран от #54
14:34 03.05.2022
52 Май
Коментиран от #58
14:35 03.05.2022
53 ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!
14:36 03.05.2022
54 Този коментар е премахнат от модератор.
55 Лил
14:37 03.05.2022
56 Отворено писмо до г-н Вова
Дори само Италия има по силна икономика от РуZката, да не говорим за Германия или Франция, а още по малко за ЕС. Прибери войничетата си, плати репарации и си оправи кочината с търговия! Поне суровини ви е дал Бог пребогато....
14:37 03.05.2022
57 Амиии
До коментар #47 от "пффф":
Сладур, не знаеш ли, че ЕС внася жито от Русия? Не, не може да си произведе. Това го потвърди и Борел. Настъпва продоволствие на криза в Европа, защото без азотни торове, ще рупаш камъни. Азотните торове също идват от Русия! Къде из Европа имаше такива заводи, удариха кепенците и руснаците ги изкупиха на килограм. Това са факти, а ти си вярвай, че ще си произведе Европа!Справка:Русия, Украйна и Беларус задоволяват 50% от световното потребление на жито! Така, че.... сам си направи извода дали ЕС може от някъде да купи жито.
Бългаария си произвеждаме за нас, но при недостиг Западняците ще ни го вземат... Не, че можем да задоволи нуждите на цяла Европа, но и това, което сме произвел ще ни го вземат... и българите ще седат гладни.
Коментиран от #67, #72, #96
14:39 03.05.2022
58 Адолф
До коментар #52 от "Май":
Тя руската салата е френска, казва се Оливие.Коментиран от #63
14:39 03.05.2022
59 пиночет
14:40 03.05.2022
60 ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!
Русия винаги ще може да намери купувачи за горивото си, смята той - ТАСС.
14:41 03.05.2022
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 Преминаващ оттук
До коментар #3 от "Дедо":
Защо да е самозабравил се диктатор.На теб да ти присвояват и крадат парите какво ще направиш... или ще даваш стоки и ресурси за Бог да прости. Русия не е благотворителна организация.
Стига с тези глупави мантри.
14:42 03.05.2022
63 А френските бистра
До коментар #58 от "Адолф":
са спомен от едно не толкова далечно време. Така че руската салата е руска салата.14:43 03.05.2022
64 Амиии
До коментар #35 от "Въпросче":
Написах го в другия коментара, но тук ще отговоря лично на теб:))) Русия в последните години е първа в света по износ на жито! А Русия, Украйна и Беларус задоволяват 50%от световното потребление на газ. Айде, бегай сега да се ограмотиш.Коментиран от #68, #70
14:43 03.05.2022
65 гост
Коментиран от #66
14:43 03.05.2022
66 На джо деменцията
До коментар #65 от "гост":
ли ще махат тумор? то целият му гнил мозък е тумор.14:44 03.05.2022
67 да си го кажем
До коментар #57 от "Амиии":
Колко да сте жалко русофилските продажници ? Мислиш ли,че Ръсия ще направи нещо с подобни жалки и отчаяно ходове ? Щяла да спре житото.ЖИТОТО ЩЕ СПРАТ.Това са действия само на едно икономическо джудже като Русия което не произвежда абсолютно нищо и не може да отговори по никакъв начин.Та какво остана ,да спрем житото а ? Еми да го спрат,на никой не му пука.Пазари колкото искаш,жито колкото щеш.Китай,Индия и САЩ произвеждат в пъти повече жито.Работата е там ,че Русия с подобни отчаяни ходове единствено си реже главата все повече и повече.Русия я чака тотален разпад най-скоро времеКоментиран от #79
14:46 03.05.2022
68 и кво от това?
До коментар #64 от "Амиии":
От кога Украйна и Беларус добиват газ?И защо не изнасят?Ето искам да купя белоруски газ.Не руски.Коментиран от #89
14:47 03.05.2022
69 ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!
Принципът на действие на PTKM-1R: сапьорите пускат мина с разтворени "лапи". Мината дава на военните 6 минути да напуснат и след това преминава в режим на стража, анализирайки вибрациите на земята, благодарение на което точно изчислява координатите на целта.
Коментиран от #71, #95
14:47 03.05.2022
70 Този коментар е премахнат от модератор.
71 Като от научнофантастичен
До коментар #69 от "ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!":
филм е работата на мината.14:49 03.05.2022
72 пффф
До коментар #57 от "Амиии":
Захарче, абселютно си прав че ЕС внасяше жито от Русия,само че явно не си наясно колко жито изнася ЕС в същото време.Това е така защото внася от Русия по-евтино отколкото изнася за Азия, Африка и Арабския свят.Но ако ЕС спре да изнася жито,това което произвежда напълно задоволява нуждите му.Земи и прочети малко,не говори някакви опорки.Виж за торовете е друга бира,но ставаше въпрос за житото а не за торовете. Проблема с торовете идва от скъпата газ,но единият завод за тор в България премина от производството на амоняк от тор в директен внос на амоняк и не е зависим от цената на газта.Така че и с торовете има решение.Не знам само кво ша правят с газта рашките която ще им артиса?Май ни за пиене става ни за ядене.Освен да я раздават на такива като тебе дето са се хвърлили на амбразурата като Александър Матросов.Коментиран от #87
14:49 03.05.2022
73 путин лавров
14:50 03.05.2022
74 Този коментар е премахнат от модератор.
75 Как и кой точно ще съставя тия
Тия в кремъл са смях и трагедия, по-зле са и от Северна Корея
14:52 03.05.2022
76 2121
14:53 03.05.2022
77 ХАХАХАХАХАХАХАХ
14:54 03.05.2022
78 jorj
14:54 03.05.2022
79 Мамул
До коментар #67 от "да си го кажем":
От Русия чакаме да детронира неолибералния еднополярен ред, да гарантира националната държава, да върне класическите ценности, да върне стария производствен технологичен ред, да обезпечи парите във финансовата система, да не допусне виртуалните пари и виртуалното робство. Знаеш ли какво ти говоря?Коментиран от #81, #99
14:54 03.05.2022
80 ти да видиш
Коментиран от #92
14:55 03.05.2022
81 слушай малко
До коментар #79 от "Мамул":
Изгуби ни още на русия и технологии и ,че може да прокени еднополюсния свят.Как ще стане това ? Русия е нетехнологична държава ,която е с 100 години назад и с 50 в страни от света,която не произвежда абсолютно нищо ,а само дупчи и продава като арабските страни.Русия НЕ спомага с нищо за развитието на света ,а само дестабилизира мира и живее като паразит на гърба на човечеството.Русия също така е едно икономическо джудже ,което няма силата ,влиянието и възможностите да промени абсолютно нищо.Разбираш ли аз какво ти говоря ?14:58 03.05.2022
82 Анализаторр
14:59 03.05.2022
83 Този коментар е премахнат от модератор.
84 вервай си
До коментар #28 от "факти":
Че супермаркетите са празни. От там идва и олио, и брашно. По-скоро стискай палци да не се налага да се конкурираш със зарадняците по покупвателна способност за ограничените соличества храни в следващите години.Коментиран от #86
15:05 03.05.2022
85 русия е джудже
15:06 03.05.2022
86 МРГ
До коментар #84 от "вервай си":
Олиото го купуваме от Украйна и имаме за 5 години напред.Коментиран от #101, #115
15:08 03.05.2022
87 Амиии
До коментар #72 от "пффф":
За Африка жито изнася Русия! И това ли не знаеш?. Или искаш да кажеш, че богатата Африка не взима евтино жито от Русия, ами по-скъпо от ЕС? Абе не ставайте смешни Миналия месец Лионел Зинсу го каза ясно на европейците относно житото от Русия за Африка. Какво би станало с Европа, ако Русия спре житото за Африка.Коментиран от #106
15:28 03.05.2022
88 zor
До коментар #31 от "Амиии":
до 31 ком -другар -ти явно не си в час - 30% от износа на Ес са хранителни продукти в това число влиза и пшеница -какъв глад бе другарю в богатия запад -глад може в Африка и АзияКоментиран от #90
15:31 03.05.2022
89 Амиии
До коментар #68 от "и кво от това?":
Сега видях.... Грешката е моя! Русия, Украйна и Беларус задоволяват 50% от световното потребление на жито. Защото ставаше въпрос за жито, че Русия е първа в света по износ на жито.15:31 03.05.2022
90 Амиии
До коментар #88 от "zor":
Това го казваш ти, но Борел казва друго. Кой лъже? Ти? Или Борел?Коментиран от #108
15:35 03.05.2022
91 Що бре?
До коментар #39 от "русия е джудже":
Като е джудже, що лаете и зъбите толкова? На умряло куче нож ли вадите? Или така прикривате страха си?15:36 03.05.2022
92 12121
До коментар #80 от "ти да видиш":
Проблемът си е твой! Ум царува, ум робува, ум патки .... Като ти е толко акъла. Жендърска ойропа тоже.15:37 03.05.2022
93 кагебейското джудже
15:38 03.05.2022
94 Анонимен
15:39 03.05.2022
95 Браво браво
До коментар #69 от "ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!":
Поредният "аналоГовнет" 🤣🤣🤣🤣Коментиран от #98
15:40 03.05.2022
96 zor
До коментар #57 от "Амиии":
до 57 ком -другар -България изнася 70 % от пшеницата 80% от олиото и сънчогледа 50% от ечемика-панимайш -в момента азотни торове внасяме от Алжир Австрия и другаде така че спокойно и торове има дори алжирския е по евтин от руския15:45 03.05.2022
97 Този коментар е премахнат от модератор.
98 Евала либераст
До коментар #95 от "Браво браво":
изтрещял!15:54 03.05.2022
99 Сега...
До коментар #79 от "Мамул":
Прочети внимателно какво си написъл, и признай че имаш само една гънка на мозъка..и тя е от удар с лопата.Коментиран от #104
15:57 03.05.2022
100 Тити
16:00 03.05.2022
101 Затова
До коментар #86 от "МРГ":
Ли ви продават олио за кандилата в църквите? М?16:02 03.05.2022
102 Майстор на спорта
До коментар #7 от "ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!":
Тя Симона твърди, че документът не предоставя никакви подробности но подробностите са достатъчно много. Основната подробност е, че се спират всякакви доставки на всякакви суровини за всички вражески държави и фирми. Тотално спиране на износа за тях значи това, ако някой още не е разбрал! Другото е безинтересно. Сега да видим самото приложение на указа как ще се случи. Евробондовете и щатските ценни книжа веднага влязоха в червената зона, а рублата поскъпна рязко с 5 рубли до 63 за долар, а после леко върна. Вероятно до края на седмицата ще пробва да пробие 60. Ако има заблудени да си мислят още, че е майтап - НЕ Е! Слушайте Канадеца: "Ако анализираме анализите излиза, че ситуацията е в много лоша ситуация."16:20 03.05.2022
103 supercar_fails
До коментар #10 от "Прадедо":
Регистрирана е в Швейцария - вероятно да.16:22 03.05.2022
104 БСП на Бунището
До коментар #99 от "Сега...":
Нали знаеш,че една муха в чаша,няма как да осъзнае къде се намира,докато не излезе от нея...Това е основния Принцип на Комунизма - Яростна Пропаганда и хората -Муха в чаша!!!16:25 03.05.2022
105 Въпроса НЕ е:
До коментар #15 от "Ха ха ха":
Какво ще направят приматите като не произвеждат абсолютно нищо и нямат икономика дори ?! Въпроса е: С КАКВО ще произвеждат от тук нататък ВРАЖЕСКИТЕ държави и фирми? Бонус въпроси: Каква ще е инфлацията? Колко бързо ще влезе целият свят в рецесия? Колко бързо ще изразходи светът всички налични към момента суровини? Колко бързо 2/3 от Африка ще се премести в Европа заради глада? И т.н.16:27 03.05.2022
106 Вайс Набнамб
До коментар #87 от "Амиии":
Нашествие на милиони африкански двукрати скакалци16:29 03.05.2022
107 Axie Infinity
До коментар #26 от "факти":
…всички факти в текста ти са измислица и се дължат само на нелепото чувство за хумор на автора… Той па един автор…Тъпоъгълно парче си пич! Тази материя не е за теб.
16:33 03.05.2022
108 zor
До коментар #90 от "Амиии":
до 90 ком -другар -явно не си разбрал или се правиш че не си -Африка ще има проблем с изхранването а не Европа -защото русия и Украйна изнасят за Африка -и пак ще изнасят -това сега че путин забранил износа е рекламен трик -За мишките ли ще я държат тая пшеница в складовете -скоро ще жънат и другата16:36 03.05.2022
109 Botsman Korotkikh
До коментар #35 от "Въпросче":
Недей да манипулираш! ВЪПРОСА НЕ Е КОЙ Е НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ПРОИЗВОДИТЕЛ, а КОЙ Е НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ИЗНОСИТЕЛ. Разликата е огромна.16:37 03.05.2022
110 Maximilian
До коментар #47 от "пффф":
В Африка няма да погладуват, а заради сериозният глад ще се прехвърлят в Европа като имигранти и бежанци. Може да се изсипят буквално милиони. И християнска Европа ще е до там!16:41 03.05.2022
111 Илаймън
До коментар #48 от "Иванушка 🇷🇺":
Мобилизация? Едва ли. Но задавал ли си си въпроса какво би станало ако обяви война на Украйна?(защото до сега никой от двете не е обявил такава) Залагам веднага, че при такава презумпция до 48 часа зеленият клоун ще е обявил капитулация.16:44 03.05.2022
112 ХаХаХа
17:04 03.05.2022
113 Анонимен
17:06 03.05.2022
114 Васил
18:10 03.05.2022
115 Да дааа
До коментар #86 от "МРГ":
Объл за срок на годност чувал ли си, И знаеш ли колко му е годноста .22:31 03.05.2022