Американски стратегически разузнавателен безпилотен летателен апарат (БЛА) е бил забелязан в Черно море. За това съобщава "Tape.ru" , стана известно от данните на портала за проследяване на полети на Flightradar.
Според него RQ-4B Global Hawk с позивна FORTE10 в понеделник, 12 декември, е излетял от военновъздушната база на НАТО Сигонела на италианския остров Сицилия и около 11:00 часа московско време е започнал да кръжи близо до бреговете на Крим. .
Известно е, че устройството е било фиксирано на около 100 километра по права линия от полуострова.
Освен това над територията на Румъния в района на Одеса имаше американски самолет за електронно разузнаване Lockheed EP-3E Aries II с позивна TD45 - самолетът пристигнал от авиобазата Суда на гръцкия остров Крит, която е една от крепостите на военноморските сили на НАТО в Източното Средиземноморие.
Източник: Лента.ру
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Чмобик
18:42 12.12.2022
2 Путин
Коментиран от #14
18:44 12.12.2022
3 КОПЕЙКИН
Коментиран от #15
18:44 12.12.2022
4 ХИМАРС
18:44 12.12.2022
5 ти да видиш
18:44 12.12.2022
6 Рошко
Коментиран от #11, #20, #32, #42
18:44 12.12.2022
7 ✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭✰
Коментиран от #26, #43, #64
18:44 12.12.2022
8 Пор Чвор
Коментиран от #44
18:45 12.12.2022
9 Българин
18:45 12.12.2022
10 Гейчо
18:46 12.12.2022
11 Хаха
До коментар #6 от "Рошко":
Дали могат руските дронове да щъкат,дали има изобщо руски дронове с такива възможности?НЯМАКоментиран от #30, #34
18:47 12.12.2022
12 !!!?
18:48 12.12.2022
13 Ххххх
Коментиран от #39
18:49 12.12.2022
14 Американски дрон направен
До коментар #2 от "Путин":
от американската армия А НЕ ирански дрон направен за руската армия! Това казва всичко!18:50 12.12.2022
15 Да ! Тесла и Лада
До коментар #3 от "КОПЕЙКИН":
Сащ е Тесла и Мъск! А Русия е лада от Китай и Путин със стар Мерцедес а не с нова китайска лада!!! Повече няма какво да кажа ! Мислете на глас !18:52 12.12.2022
16 Хххх
Коментиран от #23
18:53 12.12.2022
17 !!!?
18:53 12.12.2022
18 Калашников
Коментиран от #22, #24, #25
18:54 12.12.2022
19 Нищо интересно не е забелязано
18:57 12.12.2022
20 гост
До коментар #6 от "Рошко":
Алоууу , отнесения , членките на НАТО Турция , България и Румъния имат над ТРИ ПЪТИ повече брегова ивица и териториални води от нещастната Раша !! Като сложиш и Украйна въпроса е какво прави ватнишките железа за скрап в Черно море , ама тоя въпрос скоро ще е разрешен , окончателно за ватниците !!18:59 12.12.2022
21 Гаглей
19:02 12.12.2022
22 АУУУ, КОЛКО НИ УПЛАШИ
До коментар #18 от "Калашников":
Не забравяй, че и натовските силози са готови.....Коментиран от #37, #47
19:04 12.12.2022
23 Рибка : Както си приводниха
До коментар #16 от "Хххх":
Корабчето Москва ли?19:06 12.12.2022
24 гост
До коментар #18 от "Калашников":
Божее , колко русофилска мъка има в тая България , а още нищо не са видели !! Той гнома още Дзинпин като му би два шамара зад врата спря завинаги да говори за атомни бомби в Украйна , той още "стратегически" боклуци сънува , дето отдавна са ги отписали дори в Кремъл , хахаххаха !!Коментиран от #40, #46
19:07 12.12.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Хахаха
До коментар #7 от "✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭✰":
Да ! От руското смешно подобие на армия ли?хахохохо19:07 12.12.2022
27 Башкå бõлит
Далечина на полета: 22 780 km
Тегло: 6 781 kg
Разпереност: 40 m
Дължина: 14 m
Максимална скорост: 629 km/h
Производител: Northrop Grumman
Тип двигател: Rolls-Royce AE 3007
Кацапите да внимават, къде пушат! Киев им има точните координати!
Коментиран от #31, #33
19:08 12.12.2022
28 Ломчанин
19:09 12.12.2022
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Руския дрон е направен
До коментар #11 от "Хаха":
От голям къс недодялан метал! Прилича на летящо кубче взело формата на Москвич 12 или лада нива! Пуши трака вие киха и лети на Зиг заг! А когато пуснат дрона руските войници се затварят в мазета за да не им падне на главите! Зарежда се бързо за около месец и харчи тока от запорожкия АЕЦ за ден!19:10 12.12.2022
31 Гаглей
До коментар #27 от "Башкå бõлит":
Слушай всичко е на ред, слава на Украина ама на мен лично ми се струва, че скоростта на тая ракета нещо си я объркал. Даже пътнечиски самолет може да я изпревари?19:10 12.12.2022
32 Ми да щъкат
До коментар #6 от "Рошко":
Кой ги е спрел?Има причина да не могат да щъкат,а не че не искат,това всички го знаем.19:11 12.12.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Гаглей
До коментар #11 от "Хаха":
Не има един клип в ю туб където, небесно космическите сили се хвалят, че имат дронове там един ватник в камуфлажен костюм се затичва и хвърля с ръка некво малко хвърчило.. Хахах19:20 12.12.2022
35 а в москва
19:20 12.12.2022
36 Хамсал
19:28 12.12.2022
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 ко речи ко
19:38 12.12.2022
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Сузана
19:41 12.12.2022
42 Ами
До коментар #6 от "Рошко":
Всичко извън зоната от 12 морски мили от брега са международни води/въздушно пространство. Всеки може да плава/лети. Абсолютно законно, какъв е проблема?Коментиран от #45
19:52 12.12.2022
43 Най-вероятно
До коментар #7 от "✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭✰":
ще е Русия.19:53 12.12.2022
44 Не са
До коментар #8 от "Пор Чвор":
замесени пряко с армия в бойните действия. Съвсем открито доставят оръжия и дават разузнавателна информация в реално време, никой не го крие.19:54 12.12.2022
45 Хамсал
До коментар #42 от "Ами":
Намесата във войната с разузнавателна информация и насочване на ударите!Коментиран от #48
19:59 12.12.2022
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 карамфила
До коментар #22 от "АУУУ, КОЛКО НИ УПЛАШИ":
В натофските силози ракетите са китайски и при изстрелване се самовзривяват.Китайците не са глупаци че да дадат на кравите годна ракета която може да бъде изстреляна срещу тях.Коментиран от #50
20:01 12.12.2022
48 Ами те
До коментар #45 от "Хамсал":
дават разузнавателна информация от спътници в орбита, които са директно над руска територия - нали и руснаците имат, също е напълно според международните разпоредби.Коментиран от #54, #55
20:02 12.12.2022
49 Тръмп
Коментиран от #51
20:05 12.12.2022
50 🤣🤣🤣
До коментар #47 от "карамфила":
Ти сериозно ли? Някъде другаде масово започват китайски стоки, ама не е в НАТО.20:11 12.12.2022
51 шишко
До коментар #49 от "Тръмп":
абе тролке ти един път си за америте един път за Русия ,това твоето като джендъртсвото жена заключена в мъжко тяло или натсройваш хората едни срещу други по заръка на кравария за България .соросидна п.а.ча20:12 12.12.2022
52 Амдертлиев
20:12 12.12.2022
53 Сър Ник - коуч и инфлуенсър
Коментиран от #56
20:26 12.12.2022
54 Този коментар е премахнат от модератор.
55 Хамсал
До коментар #48 от "Ами те":
Информацията от спътниците се предава забавено във времето поради причина, която не мисля да ти обяснявам. Там основните фактори са три-синоптични, предаване на информацията не директно на фронта, а от натовски щаб намиращ се примерно в Рамщайн или някъде Полша, отсяване на информацията и предаването и в обработен вид. При дроновете всичко е интегрирано с украинската комуникационна система и предава местоположение на обект в реално време. Нещо, което може да се разгърне, да стреля и да се оттегли от установената позиция за три минути е безмислено да се засече със спътник чиято информация идва до адресата за 5 минути! Но си твърде лек в интелектуално отношение за да ти се обяснявам!Коментиран от #60
20:28 12.12.2022
56 Гошо
До коментар #53 от "Сър Ник - коуч и инфлуенсър":
А на мен ми казаха че са започнали ремонта и на крайцера Аврора и от него да хвърлят бомби по украинците. Сега го зареждали с въглища.20:28 12.12.2022
57 льо лю ал мухасмед
Коментиран от #58
20:35 12.12.2022
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 тоя дрон е светнал в радарите
20:53 12.12.2022
60 Ти като
До коментар #55 от "Хамсал":
Си “тежък” интелектуалец, я дай инфо какво насочва ракетите, в реално време? Дроновете може би? Или ракетата чака на полусъединител да се обработи информацията в Полша или Рамщайн? 🤫🤫🤫 Не казвай на никого.Хората са казали, че е по-добре да си мълчиш и само да те помислят за глупав, отколкото да си отвориш устата и да разсееш всякакви съмнения.
Коментиран от #61
21:07 12.12.2022
61 хихихихихи
До коментар #60 от "Ти като":
Олеле, колко си зле!Коментиран от #63
21:55 12.12.2022
62 Нострадамус от Злокучене
22:36 12.12.2022
63 Сигурно
До коментар #61 от "хихихихихи":
Ама какво да правиш, не можем всички да сме добре като тебе.22:44 12.12.2022
64 И те така от 1945
До коментар #7 от "✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭✰":
говорите.Сесере умреЯ, ама говоренето ви остана, дрън-дрън, та пляс.
СмЕх и чорт поберить...
22:54 12.12.2022
65 Нострадавус
07:23 13.12.2022