12 Декември, 2022 18:40 3 712 65

Американски разузнавателен дрон е забелязан край бреговете на Крим

  • flightradar -
  • rq-4b global hawk-
  • черно море-
  • крим-
  • американски разузнавателен дрон

Flightradar е забелязан от RQ-4B Global Hawk над Черно море, на 100 км от брега на Крим

Американски разузнавателен дрон е забелязан край бреговете на Крим - 1
Снимка: United States Air Force / Wikimedia

Американски стратегически разузнавателен безпилотен летателен апарат (БЛА) е бил забелязан в Черно море. За това съобщава "Tape.ru" , стана известно от данните на портала за проследяване на полети на Flightradar.

Според него RQ-4B Global Hawk с позивна FORTE10 в понеделник, 12 декември, е излетял от военновъздушната база на НАТО Сигонела на италианския остров Сицилия и около 11:00 часа московско време е започнал да кръжи близо до бреговете на Крим. .

Известно е, че устройството е било фиксирано на около 100 километра по права линия от полуострова.

Освен това над територията на Румъния в района на Одеса имаше американски самолет за електронно разузнаване Lockheed EP-3E Aries II с позивна TD45 - самолетът пристигнал от авиобазата Суда на гръцкия остров Крит, която е една от крепостите на военноморските сили на НАТО в Източното Средиземноморие.

Източник: Лента.ру


Поставете оценка:
Оценка 4 от 28 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Чмобик

    32 17 Отговор
    Тая нощ ще пушим яко.
  • 2 Путин

    13 14 Отговор
    Гледайти,завиждайтиии

    Коментиран от #14

  • 3 КОПЕЙКИН

    23 24 Отговор
    Най модерните безпилотни летателни апарати в света...бойни ударни също и MQ9 REAPER...

    Коментиран от #15

  • 4 ХИМАРС

    38 49 Отговор
    Това значи, че скоро ще се вее украиснкия флаг в Крим!!!
  • 5 ти да видиш

    40 10 Отговор
    Бай Дрън подлия пак, ще пробва да удари моста коледно?
  • 6 Рошко

    33 32 Отговор
    Това изобщо не е провокация, какво прави такъв дрон изобщо над черно море дали щъкат руски дронове в мексиканския залив например или над Аляска

    Коментиран от #11, #20, #32, #42

  • 7 ✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭✰

    39 33 Отговор
    С тия американски бази в европейските страни, някоя страна ще извие на умряло някой ден.

    Коментиран от #26, #43, #64

  • 8 Пор Чвор

    36 15 Отговор
    не бе, те американците не са замесени в тази война, абсурд, те са миролюбиви хора

    Коментиран от #44

  • 9 Българин

    25 32 Отговор
    За пропагандата- какво ли не им се привижда на ватенките
  • 10 Гейчо

    30 2 Отговор
    На флайдрадар24 се вижда че всяка седмица лети над черно море минава и над българия
  • 11 Хаха

    30 27 Отговор

    До коментар #6 от "Рошко":

    Дали могат руските дронове да щъкат,дали има изобщо руски дронове с такива възможности?НЯМА

    Коментиран от #30, #34

  • 12 !!!?

    24 26 Отговор
    Послание от САЩ за Путин - ние сме по петите ти !!!?
  • 13 Ххххх

    20 13 Отговор
    А защо руска подводница не патрулира до бреговете на САЩ ? Спят руснаците! Всички по места ,тогава ще си отдъхне света!

    Коментиран от #39

  • 14 Американски дрон направен

    16 18 Отговор

    До коментар #2 от "Путин":

    от американската армия А НЕ ирански дрон направен за руската армия! Това казва всичко!
  • 15 Да ! Тесла и Лада

    20 26 Отговор

    До коментар #3 от "КОПЕЙКИН":

    Сащ е Тесла и Мъск! А Русия е лада от Китай и Путин със стар Мерцедес а не с нова китайска лада!!! Повече няма какво да кажа ! Мислете на глас !
  • 16 Хххх

    22 13 Отговор
    Споко, руснаците ще го приводнят !

    Коментиран от #23

  • 17 !!!?

    22 21 Отговор
    Само един дрон на Байдън на 100 километра от Крим и Путин ожълти памперса !!!?
  • 18 Калашников

    12 12 Отговор
    " от 14,30 h Силозите на стратегическите ракети със среден и далечен обсег са приведени в режим"край на цитата каквото и да значи това.Агенцията е ТАСС,бе потвърдено и от BBC,Факти дайте още инфо.

    Коментиран от #22, #24, #25

  • 19 Нищо интересно не е забелязано

    9 10 Отговор
    Глобал Хоук е дрон за визуално наблюдение..няма никакъв оперативен смисъл да лети над черно море..другарите пак затягат редиците на руските бабички това е положението
  • 20 гост

    14 19 Отговор

    До коментар #6 от "Рошко":

    Алоууу , отнесения , членките на НАТО Турция , България и Румъния имат над ТРИ ПЪТИ повече брегова ивица и териториални води от нещастната Раша !! Като сложиш и Украйна въпроса е какво прави ватнишките железа за скрап в Черно море , ама тоя въпрос скоро ще е разрешен , окончателно за ватниците !!
  • 21 Гаглей

    6 18 Отговор
    Тва между другото е много хубава новина. Скоро ама много скоро прогнилата Параша ще разбере, какво е да си супер сила. Немада им се поверява. Ама както е казал по мъдрия българин,, да би мирно седяло,,,
  • 22 АУУУ, КОЛКО НИ УПЛАШИ

    8 16 Отговор

    До коментар #18 от "Калашников":

    Не забравяй, че и натовските силози са готови.....

    Коментиран от #37, #47

  • 23 Рибка : Както си приводниха

    8 11 Отговор

    До коментар #16 от "Хххх":

    Корабчето Москва ли?
  • 24 гост

    15 20 Отговор

    До коментар #18 от "Калашников":

    Божее , колко русофилска мъка има в тая България , а още нищо не са видели !! Той гнома още Дзинпин като му би два шамара зад врата спря завинаги да говори за атомни бомби в Украйна , той още "стратегически" боклуци сънува , дето отдавна са ги отписали дори в Кремъл , хахаххаха !!

    Коментиран от #40, #46

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Хахаха

    15 15 Отговор

    До коментар #7 от "✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭✰":

    Да ! От руското смешно подобие на армия ли?хахохохо
  • 27 Башкå бõлит

    19 10 Отговор
    RQ-4 Global Hawk:
    Далечина на полета: 22 780 km
    Тегло: 6 781 kg
    Разпереност: 40 m
    Дължина: 14 m
    Максимална скорост: 629 km/h
    Производител: Northrop Grumman
    Тип двигател: Rolls-Royce AE 3007
    Кацапите да внимават, къде пушат! Киев им има точните координати!

    Коментиран от #31, #33

  • 28 Ломчанин

    16 9 Отговор
    Преди 24,II летяха буквално по ръба на бръснача - по границата. Сега в центъра на черно море. Явно са предупредени да не си пъхат кравешките з а д н и ц и до ч л е н а на Русия.
  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Руския дрон е направен

    10 15 Отговор

    До коментар #11 от "Хаха":

    От голям къс недодялан метал! Прилича на летящо кубче взело формата на Москвич 12 или лада нива! Пуши трака вие киха и лети на Зиг заг! А когато пуснат дрона руските войници се затварят в мазета за да не им падне на главите! Зарежда се бързо за около месец и харчи тока от запорожкия АЕЦ за ден!
  • 31 Гаглей

    6 14 Отговор

    До коментар #27 от "Башкå бõлит":

    Слушай всичко е на ред, слава на Украина ама на мен лично ми се струва, че скоростта на тая ракета нещо си я объркал. Даже пътнечиски самолет може да я изпревари?
  • 32 Ми да щъкат

    5 1 Отговор

    До коментар #6 от "Рошко":

    Кой ги е спрел?Има причина да не могат да щъкат,а не че не искат,това всички го знаем.
  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Гаглей

    7 7 Отговор

    До коментар #11 от "Хаха":

    Не има един клип в ю туб където, небесно космическите сили се хвалят, че имат дронове там един ватник в камуфлажен костюм се затичва и хвърля с ръка некво малко хвърчило.. Хахах
  • 35 а в москва

    10 8 Отговор
    вече са напълнили по няколко чифта гащи.
  • 36 Хамсал

    10 2 Отговор
    Форте 10 и 11 се менкат в Черно море всеки ден от началото на войната. За справка Флайтрадар24. Без тяхната разузнавателна информация укрите щяха да са слепоци и нямаше да издържат и месец!
  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 ко речи ко

    4 0 Отговор
    Flightradar е забелязан от RQ-4B Global Hawk...не разбират но се натискат да пишат.
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Сузана

    2 4 Отговор
    Когато един човек е болен какво ли не му се привижда ?
  • 42 Ами

    8 7 Отговор

    До коментар #6 от "Рошко":

    Всичко извън зоната от 12 морски мили от брега са международни води/въздушно пространство. Всеки може да плава/лети. Абсолютно законно, какъв е проблема?

    Коментиран от #45

  • 43 Най-вероятно

    3 2 Отговор

    До коментар #7 от "✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭✰":

    ще е Русия.
  • 44 Не са

    12 1 Отговор

    До коментар #8 от "Пор Чвор":

    замесени пряко с армия в бойните действия. Съвсем открито доставят оръжия и дават разузнавателна информация в реално време, никой не го крие.
  • 45 Хамсал

    8 1 Отговор

    До коментар #42 от "Ами":

    Намесата във войната с разузнавателна информация и насочване на ударите!

    Коментиран от #48

  • 46 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 47 карамфила

    10 2 Отговор

    До коментар #22 от "АУУУ, КОЛКО НИ УПЛАШИ":

    В натофските силози ракетите са китайски и при изстрелване се самовзривяват.Китайците не са глупаци че да дадат на кравите годна ракета която може да бъде изстреляна срещу тях.

    Коментиран от #50

  • 48 Ами те

    3 3 Отговор

    До коментар #45 от "Хамсал":

    дават разузнавателна информация от спътници в орбита, които са директно над руска територия - нали и руснаците имат, също е напълно според международните разпоредби.

    Коментиран от #54, #55

  • 49 Тръмп

    7 2 Отговор
    Кво му се чудят руснаците,директно долу,а пък след това да гадаят и доказват,кой го е свалил.

    Коментиран от #51

  • 50 🤣🤣🤣

    5 2 Отговор

    До коментар #47 от "карамфила":

    Ти сериозно ли? Някъде другаде масово започват китайски стоки, ама не е в НАТО.
  • 51 шишко

    5 0 Отговор

    До коментар #49 от "Тръмп":

    абе тролке ти един път си за америте един път за Русия ,това твоето като джендъртсвото жена заключена в мъжко тяло или натсройваш хората едни срещу други по заръка на кравария за България .соросидна п.а.ча
  • 52 Амдертлиев

    6 0 Отговор
    Да ви цитирам американец,коментарите на който прочетох преди половин час в една платформа:Позволявам на руснаците да ударят където си поискат във Уашингтън Дий Сий,не мисля ,че като американец имам нещо общо с тях.
  • 53 Сър Ник - коуч и инфлуенсър

    2 6 Отговор
    От дръпна са забелязали, че руснаците са извадили трофейните Фау-1 и Фау-2 От музея " Великия Отечественая" и щели били да ги фъргат срещу Украйна.

    Коментиран от #56

  • 54 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 55 Хамсал

    4 3 Отговор

    До коментар #48 от "Ами те":

    Информацията от спътниците се предава забавено във времето поради причина, която не мисля да ти обяснявам. Там основните фактори са три-синоптични, предаване на информацията не директно на фронта, а от натовски щаб намиращ се примерно в Рамщайн или някъде Полша, отсяване на информацията и предаването и в обработен вид. При дроновете всичко е интегрирано с украинската комуникационна система и предава местоположение на обект в реално време. Нещо, което може да се разгърне, да стреля и да се оттегли от установената позиция за три минути е безмислено да се засече със спътник чиято информация идва до адресата за 5 минути! Но си твърде лек в интелектуално отношение за да ти се обяснявам!

    Коментиран от #60

  • 56 Гошо

    5 7 Отговор

    До коментар #53 от "Сър Ник - коуч и инфлуенсър":

    А на мен ми казаха че са започнали ремонта и на крайцера Аврора и от него да хвърлят бомби по украинците. Сега го зареждали с въглища.
  • 57 льо лю ал мухасмед

    2 6 Отговор
    а ако изключат транспондерите какво ще видят орките 😁

    Коментиран от #58

  • 58 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 59 тоя дрон е светнал в радарите

    1 2 Отговор
    за да се промъкнат други незабелязано, че даже бил засечен и от "Flightradar", - има напрежение във въздуха и усещане "че нещо се пече", дано нещата се наредят добре, умно и без много дандания, кремляните ту омекотяват, ту втвърдяват тона, некви драми има там, ще трябва да изчакаме......
  • 60 Ти като

    2 2 Отговор

    До коментар #55 от "Хамсал":

    Си “тежък” интелектуалец, я дай инфо какво насочва ракетите, в реално време? Дроновете може би? Или ракетата чака на полусъединител да се обработи информацията в Полша или Рамщайн? 🤫🤫🤫 Не казвай на никого.
    Хората са казали, че е по-добре да си мълчиш и само да те помислят за глупав, отколкото да си отвориш устата и да разсееш всякакви съмнения.

    Коментиран от #61

  • 61 хихихихихи

    0 0 Отговор

    До коментар #60 от "Ти като":

    Олеле, колко си зле!

    Коментиран от #63

  • 62 Нострадамус от Злокучене

    6 1 Отговор
    Подготвя се деокупирането на Крим.Там в момента "асвабадителите" усилено ровят като къртици.Копаят траншеи и окопи в съответствие "плановете" на "специалната операция".Дрона е дразнил ватниците,като нарочно им се върти под носа и ги предизвиква да се пробват даго свалят с "безаналоговнетните" С-400.
  • 63 Сигурно

    0 0 Отговор

    До коментар #61 от "хихихихихи":

    Ама какво да правиш, не можем всички да сме добре като тебе.
  • 64 И те така от 1945

    3 1 Отговор

    До коментар #7 от "✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭✰":

    говорите.
    Сесере умреЯ, ама говоренето ви остана, дрън-дрън, та пляс.

    СмЕх и чорт поберить...
  • 65 Нострадавус

    0 0 Отговор
    Сега до Крим,после и в други укпаински територии.
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания