Президентът на Украйна Володимир Зеленски разбира, че Киев никога няма да върне обратно Кримския полуостров под свое влияние, пише колумнистът на американското издание The Washington Post Франческа Ебел.
За държавния глава на Русия Владимир Путин анексирането на Крим се превърна в стълб на неговото наследство, и то ще рухне, ако загуби полуострова, пише Ебел. Путин даде знак, че всеки опит на Украйна да си върне Крим ще се разглежда като преминаване на червена линия, което той няма да толерира. В същото време украинският му колега Володимир Зеленски заяви, че само връщането на Крим би означавало "възстановяване на истинския мир“, припомня авторът.
Някои западни официални лица продължават да се надяват, че споразумението за Крим може да бъде ключ към прекратяването на конфликта и казват, че Зеленски и неговите съветници са по-отворени за потенциални отстъпки, отколкото предполага тяхната реторика.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Румен Радев
Коментиран от #22
21:47 12.12.2022
2 Гошо
21:48 12.12.2022
3 Да, бе
21:48 12.12.2022
4 Последния Софиянец
21:49 12.12.2022
5 Харковска област, Херсон, Лиман, Изюм
21:49 12.12.2022
6 Реалист
21:50 12.12.2022
7 А така
21:52 12.12.2022
8 Тюменец
Коментиран от #52, #63
21:53 12.12.2022
9 Котка ученият
21:53 12.12.2022
10 Урюрвкос
21:54 12.12.2022
11 БМФ
21:56 12.12.2022
12 Цялата статия е...
Коментиран от #50
21:57 12.12.2022
13 Победа будет за нами
21:57 12.12.2022
14 кремъл фактор ли са?
21:58 12.12.2022
15 Победа будет за нами
21:58 12.12.2022
16 Сатана Z
Жидобандеровец ,новата порода евреи според Беня Коломойски.
21:59 12.12.2022
17 един
Коментиран от #31
21:59 12.12.2022
18 Циник
21:59 12.12.2022
19 Хахахаха
Коментиран от #26, #28, #30, #70
21:59 12.12.2022
20 Неочаквано лоша комбинация
21:59 12.12.2022
21 Победа будет за нами
Коментиран от #43
22:00 12.12.2022
22 Ами ДА...!
До коментар #1 от "Румен Радев":
Крим е Руски,какъв да бъде,освен Руски...!22:00 12.12.2022
23 ХХХ
22:00 12.12.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Тоя на нищо не мяза
22:01 12.12.2022
26 ТОЧНО ТАКА...!
До коментар #19 от "Хахахаха":
,,Украйна МОЖЕ да си върне всичко..."Едно е -,,може"...,съвсем друго е дали ще се реализира на практика...!
22:05 12.12.2022
27 Слава кокаине
22:06 12.12.2022
28 Хммм
До коментар #19 от "Хахахаха":
Херсон вече е в границите на РФ! Факт! Когато всичко приключи в Украйна.... Русия изпраща нота до президента на Украйна да изтегли военните си от руска територия... Ако ли не, Русия ще бъд е принудена в съответствие с военната си доктрината да защитава руската територия от чуждите нашественици. Херсон беше завзет, проведе се референдум, анексиран. Няма какво да правят вече там руските военни. Заминаха за Одеса:)))Коментиран от #32, #39, #41
22:08 12.12.2022
29 понеже статията е от на Washington Post,
в свободната демократична преса, има всякакви мнения, така е в демокрацията, а в Русия осъдили тия дни някой, който сънувал Зеленски, и споделил съня си. Имат си вече и "министерство на сънищата"!
Коментиран от #33
22:08 12.12.2022
30 В час ли си
До коментар #19 от "Хахахаха":
75%от Херсонска област е руска.Коментиран от #44
22:08 12.12.2022
31 Да де,именно...!
До коментар #17 от "един":
Руснаците разбират само от бой...!Спукаха от бой Наполеон,а после и Хитлер...!А сега спукват от бой и Зеленчука ..!Коментиран от #40
22:10 12.12.2022
32 ти влез в чужда къща
До коментар #28 от "Хммм":
ограби я, и после претендирай, че е твоя, пред съда!Коментиран от #35
22:11 12.12.2022
33 А ти май...
До коментар #29 от "понеже статията е от на Washington Post,":
...имаш мокри сънища със Зеленски...😉😆😂🤣😝!Коментиран от #37
22:13 12.12.2022
34 понеже РФ губи,
Коментиран от #46
22:13 12.12.2022
35 Зависи кой е ,,съда"...!
До коментар #32 от "ти влез в чужда къща":
В БГ-съда казва на черното-бяло...!22:16 12.12.2022
36 аве, къде е
22:17 12.12.2022
37 питай
До коментар #33 от "А ти май...":
"министерството на сънищата"Коментиран от #42
22:19 12.12.2022
38 Стършел
22:25 12.12.2022
39 Хахахаха
До коментар #28 от "Хммм":
Остави ги тези измислени граници бе другар! Казаха ти много пъти, че тези граници не са признати от никой! Украйна ще си ги освободи, без Русия да може да направи нещо, защото ако направи, ще бъде нападната от всички! Никой не е признал тези територии за руски, това трябва да го разберете! Даже и руснаците го разбраха това, но вие продължавате да повтаряте едно и също.22:28 12.12.2022
40 един
До коментар #31 от "Да де,именно...!":
Спукаха Хитлер щото Щатите им помогнаха,иначе Хитлер щеше да ги избута чак във Сибир!А що се отнася до Украйна,струва ми се няма да е далеч времето да разбереш кой кого спукал!22:28 12.12.2022
41 Хахахаха
До коментар #28 от "Хммм":
Ами какъв е проблема, Зеленски да си направи референдум и да си го върне? По руска рецепта?Коментиран от #45
22:30 12.12.2022
42 Признай си...!
До коментар #37 от "питай":
Че мастурбираш пред портрета на Зеленски...😉!22:30 12.12.2022
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Хахахаха
До коментар #30 от "В час ли си":
Русия няма окупирана нито една област на 100 процента и нито един областен град окупиран! Това стига ли?Коментиран от #51, #55
22:31 12.12.2022
45 Проблема е голям!
До коментар #41 от "Хахахаха":
Ще получи най-много 2% -ДА ...!Коментиран от #48
22:32 12.12.2022
46 интересно..
До коментар #34 от "понеже РФ губи,":
Даже урсула не верва на зеления смъркач-даже му спомена и бройката на бендеругите дека ги нема,до сутринта ще станат 122 000..22:34 12.12.2022
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Хахахаха
До коментар #45 от "Проблема е голям!":
За това ли трябваше рашките да превземат с война и да гласуват под автоматите?Коментиран от #56
22:41 12.12.2022
49 едно старо заглавие на Washington Post
22:46 12.12.2022
50 ИМПЕРИАЛИСТ
До коментар #12 от "Цялата статия е...":
Русофилската проказа е плъзнала навсякъде!22:47 12.12.2022
51 ще има
До коментар #44 от "Хахахаха":
не го мисли, всичко ще си дойде на местата. Техния девиз е "Продължаваме напред", а и имат достатъчно време, за да постигнат целите си.Виж, не знам колко време Европа ще може да поддържа апетита на комика, че вече ги сложихме на хранилка и ще им плащаме издръжката на държавата, но и за нови оръжия трябва да плащаме, а да не споменавам, че допълнително трябва и да хрантутим бежанците им. Очертават се интересни времена на протести за цяла Европа.
22:53 12.12.2022
52 Оги
До коментар #8 от "Тюменец":
Пич, целият проблем е, че се видя потенциала на 100 %. За съжаление конвенционално са много зле.Коментиран от #54
22:57 12.12.2022
53 123
22:57 12.12.2022
54 Ко пишат
До коментар #52 от "Оги":
на глупаците и ко имат руснаците, са две много различни неща!22:58 12.12.2022
55 Ама
До коментар #44 от "Хахахаха":
имат каквото им трябваше, а гледам и едни 15-20% от Украйна липсват!Коментиран от #57
23:00 12.12.2022
56 Пропагандата
До коментар #48 от "Хахахаха":
е за забавление! Само глупак я ползва да се информира! :))23:02 12.12.2022
57 липсват 97%
До коментар #55 от "Ама":
от дипломатическия авторитет, и уважение към РФ, на световните форуми!Коментиран от #58
23:03 12.12.2022
58 Дали
До коментар #57 от "липсват 97%":
Че гледам от 198 страни, само 68 се оказаха роби на интриганта САЩ! :)) Гадничко, знам, но факт! Прекалено много зло сториха САЩ на света!Коментиран от #59
23:07 12.12.2022
59 и Казахстан ли ви подкрепят?
До коментар #58 от "Дали":
и други бивши републики на СССР, и те ли?Коментиран от #60
23:19 12.12.2022
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 Кирчо и Асенчо
23:29 12.12.2022
62 Глупости
23:49 12.12.2022
63 Ха,ха
До коментар #8 от "Тюменец":
Ти си бил голям майтапчия :)))23:57 12.12.2022
64 Вирус
00:30 13.12.2022
65 Вирус
00:40 13.12.2022
66 Хайка
01:33 13.12.2022
67 Ко тана
01:54 13.12.2022
68 Украйна
02:00 13.12.2022
69 Тръмп
04:57 13.12.2022
70 Хахаха
До коментар #19 от "Хахахаха":
Херсон не в върнат от уркаинската армия. Руснаците излязоха от там по план. И по план ще влязат пак.05:22 13.12.2022
71 Артилерист
05:43 13.12.2022
72 Този коментар е премахнат от модератор.
73 Този коментар е премахнат от модератор.
74 Този коментар е премахнат от модератор.
75 Айди бе!
06:04 13.12.2022
76 Просто човек
Коментиран от #77
06:26 13.12.2022
77 гост
До коментар #76 от "Просто човек":
Това "О" за красота ли го слагаш?10:53 13.12.2022