Обръщението на руския президент Владимир Путин към Федералното събрание вероятно ще бъде организирано през следващата година. Това разкри източник от парламента пред ТАСС.
"Обръщението се организира веднъж годишно, като отброяването започва от датата на предишното обръщение. По тази причина обръщението може да се проведе догодина. Смятам, че тази година няма да се организира", посочи той.
Източникът допълни и че "е необходима значителна подготовка за обръщението, но почти не остава време до края на годината".
Съгласно Конституцията на Русия президентът ежегодно произнася обръщение си към Федералното събрание, като се фокусира върху ситуацията в страната и приоритетите на вътрешната и външната политика. Държавният глава по традиция дава оценка за състоянието на страната и набелязва бъдещите цели.
Предишното обръщение на Путин към руското Федерално събрание се проведе на 21 април 2021 г., като Москва все още не е обявила датите на предстоящото.
През септември говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че Путин ще проведе годишното си обръщение към Федералното събрание до края на годината. Преди това той намекна многократно, че президентското обръщение ще се състои тази година, но отказа да назове точните дати.
През ноември Песков обяви, че въпросът за организирането на обръщението е в етап на подготовка и възможната дата се коригира "според графика на президента, който е много динамичен, тъй като сегашната ситуация се развива много бързо".
Днес обаче той също не изключи руският президент да произнесе обръщението си към Федералното събрание догодина.
"Що се отнася до новините, че обръщението може да се състои следващата година - несъмнено е възможно. Това е доста очевидна истина", отвърна Песков.
Въпреки това представителят на Кремъл опроверга спекулациите, че обръщението може да бъде направено в писмен вид.
Новината за евентуалното забавяне на обръщението на Путин към Федералното събрание идва, след като преди дни беше съобщено, че той се е отказал и от голямата си годишна пресконференция. По традиция тя се състои в края на годината, но през 2022 г. лидерът в Кремъл няма да застане и да отговаря на въпроси.
Източник: ТАСС
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Българин
Коментиран от #16
14:16 14.12.2022
2 Ротшилд
14:17 14.12.2022
3 Излез бе
Другите дали са наточили топорите да го лекуват вече?
14:18 14.12.2022
4 Дааааааа
14:23 14.12.2022
5 В бункера потекла
14:24 14.12.2022
6 Мииидааа
14:24 14.12.2022
7 Летописец
14:25 14.12.2022
8 МирО
14:31 14.12.2022
9 1122
14:32 14.12.2022
10 ГОВОРИ РАДИО ВЕФ☝
14:33 14.12.2022
11 Къв Путин бе
Коментиран от #17
14:34 14.12.2022
12 Докога ще ни занимавате
14:35 14.12.2022
13 Русия изгуби поредната война
14:36 14.12.2022
14 1111
14:46 14.12.2022
15 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
14:46 14.12.2022
16 Гого
До коментар #1 от "Българин":
Беше ни поставена бойна задача да удържим определени позиции, но не получихме подходящото оръжие и артилерийска подкрепа. В резултат на това 70% от личния състав на ротата са убити или ранени. Не разполагаме с нужната военна техника и оръжие.Дори нямаме оборудване за евакуация на ранените, поради което няколко от тях не оцеляха.
Муцка в блиц има и клипче за такива умни дами като теб! Направо са раЗмазани в месомелачката украйнските фашаги .като го изгледаш ми се обади ще те направя моя невеста
Коментиран от #19
15:21 14.12.2022
17 Иво
До коментар #11 от "Къв Путин бе":
Казал селянина с външен кене…фф зле е за скъсани като тебКоментиран от #23
15:23 14.12.2022
18 Гочо
15:49 14.12.2022
19 Българин
До коментар #16 от "Гого":
Те украинците все са размазани пък ушанките все отстъпват15:59 14.12.2022
20 Бацо прецедател
15:59 14.12.2022
21 Русия трябва да бъде разрушена!
18:16 14.12.2022
22 дет мароз
20:18 14.12.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.