Един американец и 64 украински войници бяха освободени днес при поредната размяна на пленници между Украйна и Русия, съобщи канцеларията на украинския президент, цитирана от Франс прес.
"64 войници от украинските въоръжени сили, които са воювали на Донецкото и Луганското направление ... се върнаха у дома", написа в Телеграм началникът на канцеларията на украинския президент Андрий Ермак и уточни, че при тази размяна е бил освободен и един американец - Суеди Мурекези.
Мурекези е бил арестуван през юни в Източна Украйна, след което е бил обвинен в началото на август в „участие в проукраински и антируски демонстрации“ и „подстрекаване към расова омраза“ в Херсон в началото на конфликт, предаде ТАСС. Според неговия адвокат той се е озовал случайно на тези демонстрации, никога не е участвал във военни операции в Донецка област, а в Херсон е работел в нощен клуб.
По време на днешната размяната на Украйна са били върнати и телата на четирима убити украински военнослужещи, уточни още Андрий Ермак.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Кавказка пленница
Коментиран от #7
14:57 14.12.2022
2 Тюменец
15:00 14.12.2022
3 БгТопИдиот
Освободили са шкарт.
15:03 14.12.2022
4 Слава на свободният свят !
15:03 14.12.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 стоян георгиев
15:07 14.12.2022
7 Аршлох
До коментар #1 от "Кавказка пленница":
Приятел,това беше лафът на деня 100%.15:09 14.12.2022
8 и кво от това?
Мрази белите.
15:09 14.12.2022
9 Хахахаха
Коментиран от #11, #14, #15, #17
15:10 14.12.2022
10 Боруна Лом
15:13 14.12.2022
11 БгТопИдиот
До коментар #9 от "Хахахаха":
Глей ,има клипове в нета каква е съдбата на наемниците в укроуниформи.Директно по няколко контролни без злоба.Просто бизнес.А укробойците който дигне ръце- като цяло ги обгрижват добре като пленници.
Първите задължително при Бандера,вторите според ситуацията.
Та като гледам пушКа си пипал само твоята ,нъл тъй ??
Коментиран от #18
15:15 14.12.2022
12 Летописец
Основната задача в момента е защитата на хората в ЛНР и ДНР," подчерта говорителят на Кремъл.
Коментиран от #13
15:19 14.12.2022
13 Дааааааам
До коментар #12 от "Летописец":
А после трябва да си приберат и цялата Малорусия.15:35 14.12.2022
14 Няма
До коментар #9 от "Хахахаха":
Над 1200 поляци са убити и още толкова пленени. Няма да чуеш и видиш освободени поляци.Коментиран от #16
15:45 14.12.2022
15 12345
До коментар #9 от "Хахахаха":
Според Виенската конвенция за военнопленниците, НАЕМНИЦИТЕ НЕ СЕ ПРИЕМАТ ЗА ТАКИВА.15:55 14.12.2022
16 12345
До коментар #14 от "Няма":
Точно така, те са наемници. За тя по два контролни.15:56 14.12.2022
17 Историк
До коментар #9 от "Хахахаха":
Еументарно Уотсън,западните,а не само западните военни "съветници" отиват в преразход.Много от тях даже не са имали късмета да срещнат и руснак.Еументарно артилерия от всякакъв вид ги утилизира дистанционно.16:08 14.12.2022
18 Хахахаха
До коментар #11 от "БгТопИдиот":
Опорки на рисофили! Хахахаха.16:45 14.12.2022
19 Слава на Украйна, слава на героите!
18:19 14.12.2022