Жителите на Германия идват в Калининград да прекарат зимата заради високите цени на жилищните и комуналните услуги, каза Губернатор на Калининградска област Алиханов пред РИА Новости
"Ако се вгледаме в града, ще видим как нашите "съседи" немците идват в Калининград и се установяват тук за да прекарат зимата. В Калининград наемите на апартаментите и битовите сметки за четири месеца са равни на по-малко от един месец в Дюселдорф, например. Това конкретно са ми го казвали германците. Питахме ги, какво правят в града, а те ни отговориха в прав текст, че са дошли да изкарат зимата у нас", поясни в интервю за РИА Новости Антон Алиханов, Губернатор на Калининградска област.
Източник : РИА Новости,Телеграм-каналът

.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Керът
Коментиран от #72
08:18 15.12.2022
2 Петър
Коментиран от #24, #78
08:19 15.12.2022
3 Райнхард
Коментиран от #5, #8, #37, #74
08:19 15.12.2022
4 Русия трябва да бъде разрушена!
Сигурно немците там ще си купят апартаменти или ще живеят по квартири или хотели за зимата - пълни пропагандни глупотевини.
Коментиран от #9, #10, #44, #51, #98
08:21 15.12.2022
5 Тома Неверни
До коментар #3 от "Райнхард":
Вероятно са некои български сигани, говорещи развален рушки.08:23 15.12.2022
6 Сийка
Коментиран от #13
08:24 15.12.2022
7 Опааа
08:24 15.12.2022
8 Кьонигсберг
До коментар #3 от "Райнхард":
беше когато бе ваш, сега си е наш и се именува с кпасивото и благозвучно Калининград.08:26 15.12.2022
9 Явно не си
До коментар #4 от "Русия трябва да бъде разрушена!":
ходил в Русия и за това бръщоленеш тъпотии.Коментиран от #85
08:27 15.12.2022
10 Райнхард
До коментар #4 от "Русия трябва да бъде разрушена!":
Никой нищо не купува но в отделни федерални провинции има известни неудобства..Най малко има режим на парното и топлата вода.Ако тук сред пишещите има хора живущи в БРД могат да го потвърдят. А и разходите там разбрах че са доста по ниски-храна,услуги и т.н.Коментиран от #21
08:28 15.12.2022
11 Русия
Коментиран от #17, #28, #29
08:29 15.12.2022
12 Котка ученият
08:29 15.12.2022
13 Ами който
До коментар #6 от "Сийка":
се чувства немска фашага да си стяга вързопа и да си оди у немско да мръзне. От яд пишеш тъпанарщини, лее се злоба, но факта не мажеш го промени.Коментиран от #23, #45
08:30 15.12.2022
14 Руски фейк
Коментиран от #30, #33
08:34 15.12.2022
15 Хахахаха
08:34 15.12.2022
16 ДДРОнег
Кога ли руснаците не са лъгали , че не се сещам !!!
08:35 15.12.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Котка ученият
08:37 15.12.2022
19 Зевзек
Т.е. Заплатите в Германия са 6 пъти по-високи от заплатите в Калининград. Всеки иска да получава заплата или пенсия в богата държава и да я харчи в бедна държава. Населението на Германия е 80 млн, населението на Калининград е 0,5 млн. Колко германци може да поеме Калининград
Коментиран от #25, #27
08:37 15.12.2022
20 Имануел Кант
08:37 15.12.2022
21 ДДРОнег
До коментар #10 от "Райнхард":
В Татарстан, където са потомци на Българте, от една седмица нямат вода, и краят му не се вижда ...Топят сняг, за да имат поне малко вода !!!
А Татарстан е една от най-развитите и богати републики в блатная кочина !!!
Коментиран от #96
08:39 15.12.2022
22 Човек
08:40 15.12.2022
23 ДДРОнег
До коментар #13 от "Ами който":
Никой в ЕС не мръзне, освен маргиналите !!!Само сеете руzка пропаганда, която е лъжлива както винаги !!!
08:40 15.12.2022
24 Хаха
До коментар #2 от "Петър":
2 милийона българи избягаха в Русия.Стига вече.Никой не остана в бедна България всички искат на скъпото и хубавото.Коментиран от #26, #34
08:40 15.12.2022
25 Запознат
До коментар #19 от "Зевзек":
Леле с тея сметки, явно не си особено добър търговец!08:42 15.12.2022
26 ДДРОнег
До коментар #24 от "Хаха":
Никой не бяга в руzия, дори руzнацте бягта от кочината !!!И това е било винаги , защото никой не иска руzкоий мир !!!
08:43 15.12.2022
27 Райнхард
До коментар #19 от "Зевзек":
Като цяло си прав но има много субективни фактори! В Германия вече стана как да го кажа и аз не знам непоносимо за живот-тълпи диви емигранти,ковид репресии,преследване от държавната машина ако си разкично мислещ и така!08:43 15.12.2022
28 Само питам
До коментар #11 от "Русия":
Пишеш, че "Русия повече става Обетована земя за нормални хора от цяла Европа". Колко русофила се изнесоха там? На кои от проруските български политици децата живеят, учат или работят в Русия? Колко русофили държат спестяванията си в рубли, карат руски коли или използват руски компютри или телефони?Коментиран от #40
08:44 15.12.2022
29 Зевзек
До коментар #11 от "Русия":
"Има все повече немци, французи и д-р. които се местят там."Германците+французитен са над 160 млн., а Калинград е 0,5 млн. Колко германци, французи и др. може да поеме Калининград. Останалите стотици милиони германци, французи, които не може да поеме Калининград, ако живееха лошо, тогава защо десетки милиони араби, афганистанци, африканци, руснаци, украинци, поляци ... напират да живеят на Запад във Франция, Германия. А не напират да живеят в Русия, в Москва, в Петербург ...
Коментиран от #38
08:44 15.12.2022
30 Всеки с нормален акъл
До коментар #14 от "Руски фейк":
Иска ръководителят да е " с твърда ръка" щом се налага, а не някой мухльо с меки китки като тези в ЕС. Резултатът от управлението на " меките китки" е видим за всички- мигранти, джендъри, прави краставици, " щастливи кокошки", и криза след криза. Меките китки убиха идеята за ЕС.08:45 15.12.2022
31 Ха ха ха
08:46 15.12.2022
32 Германец
08:47 15.12.2022
33 Ами
До коментар #14 от "Руски фейк":
Така е, нормален човек няма как да си обясни извращенията на запад с 32 та пола в САЩ,сменения генофонд на Европа, който видяхме за пореден път след мача снощи и потъпкване ма християнските ценности,на които се градове някога Европа. А признанието на Меркел за Минските споразумения ясно показват кой прави сделка с дявола и кой не.И не всички заможни хора са грантаджии,за да им се налага да правят сделка с дявола:)Коментиран от #67, #87
08:47 15.12.2022
34 санитар
До коментар #24 от "Хаха":
И твърдиш, че нищо ти няма?08:48 15.12.2022
35 Урраааа
08:50 15.12.2022
36 ризлинг
08:50 15.12.2022
37 Рашавия
До коментар #3 от "Райнхард":
Знаеме.Днес къде живееш?
Канада, Австралия, сащ, нова Гвинея ?
Отишли трима германци и те с руски произход.
Даже не искали, ама ги приказали.😀
08:52 15.12.2022
38 тц тц
До коментар #29 от "Зевзек":
Напират да живеят на Запад защото само там са меки китки и ги пускат. Мислиш ли, че тези милиони араби щяха да отидат в ГеЙмания ако ги пускаха в ОАЕ или Бахрейн примерно.08:53 15.12.2022
39 Динко
Коментиран от #83
08:53 15.12.2022
40 ДДРОнег
До коментар #28 от "Само питам":
Давам кратък, ясен и точен отговор - НУЛА !!!Няма русУфили, които да искат да живеят в блатная кочина, самите деца на руzките олигарси живеят в западните "вражески" държави !!!
А поне милион руzнаци се изнесоха панически от руzкий мир, за да не ги вземат за пушечно месо в Украйна !!!
Всичко това са факти, а тези, които слагат минуси, не са у ред с кълбото над раменете им !!!
Коментиран от #54
08:54 15.12.2022
41 Хаха
08:55 15.12.2022
42 Ксаниба
08:55 15.12.2022
43 БСП за България и Радев
08:55 15.12.2022
44 Петър
До коментар #4 от "Русия трябва да бъде разрушена!":
Ако в сънищата ти, те преследва Путин,и сънуваш ватенки и колхозници, мястото да изразяваш това не е тук, има си специалисти за тези сънища, които са учили по 7-8 години, обърни се към тях.08:56 15.12.2022
45 ГЕРБ=ДПС=БСП
До коментар #13 от "Ами който":
"немска фашага"Вземете се образовайте малко, преди да пишете глупости, фашизма е италианско изобретение, измислен е от Мусолини. Германците/Хитлер/ са националсоциалисти, Хитлер е много повече социалист от комуниста диктатор Сталин. Общото между двамата е, че са диктатори. Даже сталин е избил много повече "свои" = жители на СССР, отколкото германци и евре е избил Хитлер. Сталин също е избивал руски евреи, но странно евреите не тръбят за това така както врякат за Хитлер. Защо мълчат за сталинисткия терор над евреите. Може би защото е по-нехуманно да убиеш някой в газова камера, отколкот да го пребиеш до смърт. Като преди да го пребиеш до смърт си го пратил в уранова мина да добива уранова руда.
Коментиран от #47, #68, #71
08:56 15.12.2022
46 Котка ученият
08:57 15.12.2022
47 ДДРОнег
До коментар #45 от "ГЕРБ=ДПС=БСП":
Драги, русУфилите/путкинофилите могат само да лъжат и да слагат минуси !!!Знанието и истината не са им присъщи !
08:59 15.12.2022
48 Българин
Коментиран от #50, #61, #76, #79
09:02 15.12.2022
49 Софиянец
09:04 15.12.2022
50 Истината
До коментар #48 от "Българин":
Интерено е да гледаш как за едни пропагандата е истина и истината пропаганда! Нали атлантиче тъжно,хахаййа09:05 15.12.2022
51 Мишо
До коментар #4 от "Русия трябва да бъде разрушена!":
"Върха на невежеството е да отричаш това за което нищо не знаеш !" Но на теб бих ти препоръчал д-р Гълъбова !09:05 15.12.2022
52 @@@
09:05 15.12.2022
53 Ясен Босев
Коментиран от #58, #62
09:06 15.12.2022
54 Зевзек
До коментар #40 от "ДДРОнег":
На Путин последната жена, заедно с децата му дълго време живееше в Швейцария, в швейцарското имение на Путин. Но швайцарците я изгониха и тя отиде да живее с децата в Турця, а не в Калиниград, МАсква, Петербург, Владивосток ...А колко повече германци зимата отиват да живеят в Майорка, Канрските острови, Испания, Португалия, Дубай, Тайланд, Филипините, Турция/особено тези с турски корени/, Египет, Мароко, Тунис, Латинска Америка... колко повече от отиващите в Калининград германци?
Коментиран от #56
09:07 15.12.2022
55 Германец
09:07 15.12.2022
56 От плажа
До коментар #54 от "Зевзек":
Голям фен си на Путин, доста знаеш за него! Аххаха09:08 15.12.2022
57 О-крайнец
09:11 15.12.2022
58 Ха ха ха
До коментар #53 от "Ясен Босев":
Даже като минат границата, първо в мототехника отиват, за да се запошат за лада или москвич, за да са от първите в списъците след 15 години.....09:11 15.12.2022
59 Наблюдател
Коментиран от #82
09:14 15.12.2022
60 Ихтиандър
09:14 15.12.2022
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 Зевзек
До коментар #53 от "Ясен Босев":
Както казах на Земята има много по-хубави и толкова евтини места/където цяла година е лято иняма нужда от отопление/ за живеене. Например Филипините, Тайланд, Карибите ...Аз лично, ако имах толкова пари за екскурзия бих отивал всеки януари и февруари да живея в Африка, например Кения. Февруари 2017 г., по време на най-големите студове в България, прекарах една седмица в Занзибар, беше чудесно. Пак бих го направил, в Русия бих отишъл на екскурзия само лятото и то в Петербург, а не в Москва.
Коментиран от #84
09:15 15.12.2022
63 Отвратен
09:17 15.12.2022
64 Тодар
У нас реалната ос на разделение е ПАРТИИ - НАРОД.
09:17 15.12.2022
65 Този коментар е премахнат от модератор.
66 Баба Ванга
Коментиран от #80, #90
09:22 15.12.2022
67 Този коментар е премахнат от модератор.
68 Ами
До коментар #45 от "ГЕРБ=ДПС=БСП":
Може би,защото такъв ,онакув Сталин и червената армия всъщност спасяват евреите,както и България от загуба на земи,Сталин има и основна заслуга при създаването ма Израел като държава.Не случайно Нетаняху 2018 крачеше до Путин в Москва в безсмъртни полк.И ме ни учете как да четем историята като дявола Евангелието, тя Меркел обясни как са чели Минските споразумения:)09:25 15.12.2022
69 Премръзнала шваба
09:26 15.12.2022
70 Германци
09:27 15.12.2022
71 Котка ученият
До коментар #45 от "ГЕРБ=ДПС=БСП":
Сталин ликвидира политическите си противници. Сред тях имаше не само евреи.09:27 15.12.2022
72 да да
До коментар #1 от "Керът":
Когато Путин преди 10 години казваше на политиците в Германия.."Спряхте атомните централи, нямате въглища, не искате сев.поток 2 ...дърва и те са в Русия"...всички се хилеха и мислеха че вятърните перки ще ги спасят..ГРОСЕ ДОЙЧЕ ИДИОТЕН..карат обикновените германци да страдат...За да отвлекат внимание от насъщните проблеми измислиха военен преврат..Арестуваха хора само за това че те мислят настоящи управляващите предатели,които танцуват под свирка на чичо сам..Нарекоха го ПРЕВРАТ...цирк по германски..Така мислят 99% германци..Те искат малко..най вече да запазят територията си от навлеци талибанска сган,която наводнила тяхната държава..09:28 15.12.2022
73 Калининград е немски
09:28 15.12.2022
74 АУУУУУ
До коментар #3 от "Райнхард":
ТОЕСТ ГОВОРИМ ЗА НЕМЦИ..... ИЛИ БРАТЯ РОМИ....... ДУЙСБУРГ Е ПЪЛЕН С ТАКИВА "НЕМЦИ "🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣09:28 15.12.2022
75 Ами
До коментар #67 от "Само питам":
Ето колко им е интелекта на грантаджиите либерасти:)))и се мислят за нормални:))),даже в бездарието си са ненормално смешни:))))09:30 15.12.2022
76 руски смешници
До коментар #48 от "Българин":
Да, в Германия всичко е спокойно, най-вече хората! Има известно поскъпване, но това е цената на борбата с терористите!!!09:33 15.12.2022
77 В КАКЪВ
09:33 15.12.2022
78 куку
До коментар #2 от "Петър":
И не само те..и поляците ще дойдат...Ще има опашка в Кремъл ,които ще искат среща с Путин..но това вече друг разговор..А малоумници да купуват газ от сащ или от Марс..какъв идиот трябва да бъдеш за да повярваш на солидарност от бизнеса..Макрон моли байдъно за разбиране и иска техните амер.компании да намалят цената на втечнен газ...ЗАЩО.?..докато китайци могат да платят повече...кой луд ще предпочете умираща Европа..09:34 15.12.2022
79 руски смешници
До коментар #48 от "Българин":
Да, в Германия всичко е спокойно, най-вече хората! Има известно поскъпване, но това е цената на борбата с терористите!!!09:34 15.12.2022
80 Айде
До коментар #66 от "Баба Ванга":
Нов пишман пророк ,ама и той наопаки на нашата Ванга и американеца Едгард Кейси пророкува:))))Ама то като се има в предвид какви русофилски направо са думите на баш пророците за Русия няма как да не се навредят и пишман такива либерасти многополови:))) с трети пол,пардон око:))))09:38 15.12.2022
81 Ел Греко
09:40 15.12.2022
82 Ами Не
До коментар #59 от "Наблюдател":
Това не го измисли Скабаева-а британският вестник Сън го писа-виж в сайта им статията за английските жени-има даже видео с интервю с една такава жрица...09:40 15.12.2022
83 мдаа
До коментар #39 от "Динко":
Очевидно приятелите ти обичат да бягат като прелетни птички - като стане студено бягат на топло, после пак обратно. В този ред на мисли скоро предстои ново преселение на приятелите ти - от студено на топло. По всичко личи, че в резултат на тази война Русия ще увеличи не само територията си, но и числеността на населението си. Много е възможно след десетина години на запад да живят само тъмнокожи и такива, които сменят пола си два пъти дневно.09:48 15.12.2022
84 ДДРОнег
До коментар #62 от "Зевзек":
И аз прекарах една седмица в Оман !И видях какво може да се направи с парите от нефта, ако не се дават за войни и олигарси !!!
Оманците са направили рай в пустинята, а блатная - кочина :))))
09:52 15.12.2022
85 Некой си
До коментар #9 от "Явно не си":
Абе май че ти не си ходил. Москва и Питер и няколкото им подобни града не са Русия. Малко преди СВО се прибрах от Якутия...където постоях близо половин година. Това, което са видели очите ми не мога да опиша с думи. Столипиново е като квартал на Париж в сравнение с тамошната мизерия. И скъпотия..и безработица за местните. Да не говорим пък за наркоманията много разпространена сред якутите.Така че ..айде у лево с глупостите си. Знаеш ли, че за 20 години Путин е затрил 70000 села, селското стопанство е в по-голяма разруха и от нашетО..90% от консумираните миналата година картофи са от Нидерландия и Мароко, а яйцата 60% са Бразилски или Китайски. А свръхпроизводството на зърно не се дължи на повишени добиви, а на фактът , че от 300млн глави добитък броени 1997 година, са останали около 38млн. Това са факти, изнесени от казионни руски СМИ, а не от DW или BBС09:54 15.12.2022
86 Този коментар е премахнат от модератор.
87 Тъщата
До коментар #33 от "Ами":
Признанието на Меркел за Минските споразумения е върхът на лицемерието. А Европа в същото време се е засилила надолу с мръсна газ и няма да има спирка. Тези в Брюксел са пълни нещастници, лошото е че ги гледаме от страни и нищо не правим.10:00 15.12.2022
88 Този коментар е премахнат от модератор.
89 Този коментар е премахнат от модератор.
90 От Финландия
До коментар #66 от "Баба Ванга":
Забрави Карелия. Руснаците опропастиха финските земи.11:08 15.12.2022
91 Павел пенев
Коментиран от #93, #94, #97
12:04 15.12.2022
92 Ген. Гурко
12:19 15.12.2022
93 Бацо Гацов
До коментар #91 от "Павел пенев":
Демек, искаш да кажеш че победените трябва да живеят като победителите ли???? Да, ама защо тогава победителите искат неистово да живеят като победени..това е въпросът.Като гледам, движението е само от Изток на Запад, а не на обратно. Да..и на юг...
12:22 15.12.2022
94 Този коментар е премахнат от модератор.
95 Е как ли не
14:02 15.12.2022
96 Къде тва?Казан ли
До коментар #21 от "ДДРОнег":
А в магазините няма ли от пиле мляко,или това е само в центъра на Москва?14:05 15.12.2022
97 Кво им казала русиа?
До коментар #91 от "Павел пенев":
русиа няма нищо бе.В Калининград чакат постъпления от немските туристи.Надяват се.Пънимайш?14:11 15.12.2022
98 Този коментар е премахнат от модератор.