Руският президент Владимир Путин е разговарял по телефона с индийския премиер Нарендра Моди по въпроси за политическото и икономическото сътрудничество, предаде ДПА, като се позова на пресслужбата на Кремъл.
Разговорите са били съсредоточени върху двустранните инвестиции и стратегическото партньорство в сферите на енергетиката, селското стопанство, транспорта и логистиката. Обсъдена е била и войната в Украйна. "По молба на Нарендра Моди Владимир Путин даде принципни оценки в контекста на руската линия към Украйна", се казва в съобщението.
Разговорът се състоя на фона на съобщения, че Моди е избягвал да проведе обичайния си ежегоден телефонен разговор с Путин след прозвучалите в изказвания на руския президент ядрени заплахи.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Иркутск
Коментиран от #6, #10, #12
17:53 16.12.2022
3 Бацо Гацов
Коментиран от #16
17:56 16.12.2022
4 Разочаровано козяче
17:58 16.12.2022
5 Развеселен
Само те могат да му помогнат!
18:05 16.12.2022
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Некой си
До коментар #6 от "Преминаващ оттук":
Огромни..а беги бе. Да кажеш че Индия е огромна - да ти повервам, ама за русия това не важи. И да, нарочнопиша русия с малка буква. Щото до две години такова нещо нема да има..Иначе даже една Турция е много по-напред от Сибирските прошляци..18:14 16.12.2022
8 да питам
До коментар #6 от "Преминаващ оттук":
Икономически отношения викаш..сигурно китайчетата не смогват с доставките на пирони за високотехнологичните руски планшети, тежащи 18 кг, и капак на съчмени лагери...Интересно е как ще ги транспортират през Хималаите..с камили или пощенски гълъби? Хахахаха..Раша и икономика..а стига бе..18:17 16.12.2022
9 Глупаци
18:31 16.12.2022
10 Ха ха
До коментар #2 от "Иркутск":
На руски.Забраната на Зеленски за изучаването му не важи за Индия.Въпросът ти беше актуален за телефонните разговори на Банкянският бандит,но за Путин ..Не вървиш.18:43 16.12.2022
11 1944
18:57 16.12.2022
12 Αмии
До коментар #2 от "Иркутск":
Преди един месец Моди коментира войната в Украйна. Коментара му гласеше така:(цитирам) "Конфликта в Украйна не между Русия и Украйна "(край на цитата)Коментиран от #14
18:58 16.12.2022
13 Митрофанова
19:04 16.12.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 РашПодложню
Коментиран от #21
19:31 16.12.2022
16 Еди кой си
До коментар #3 от "Бацо Гацов":
Абе.. още малко това, още малко онова.. остави какво е "още малко" , я кажи как така Путин говори с президента на Индия, като още преди месеци беше неизлечимо болен, умрял, а и луд. Значи и индийския президент е умрял и си говорят в отвъдното, а!? А сега де!!?Коментиран от #17, #18
19:50 16.12.2022
17 Бацо Гацов
До коментар #16 от "Еди кой си":
Кой жив, кой умрел...а раша продава на Моди нефта вече под 30$/барела.. тищат джуджето и го гънат като шивашки метър. Па кой жив, кой умрел...секи по реда си и когато го повикат.Коментиран от #22
20:04 16.12.2022
18 Бацо Гацов
До коментар #16 от "Еди кой си":
А на индийския президент не се надай много. В болшинството си индийците са англофони и в един момент така ще го спраскат джуджето, че ще се чуди от къде му е дошло. Русия вече е бита карта, а всеки го интересува как да се докопа по-евтино до суровините и. И не си мисли, че Китай и Индия и мислят доброто, особенно пък сега, след издънките в Украйна. А Си знаеш ли защо недолюбва джуджо..елементарно, Уотсън. Просто направи справка за размера на китайските инвестиции и в кои сфери са ..и тогава дано ти светне под капата. Ама се съмнявам..Коментиран от #19
20:09 16.12.2022
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 ели
21:31 16.12.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 що се кориш..
До коментар #17 от "Бацо Гацов":
Нефто си е на вова,а на колко го дава си е негова работа..важното е че взима други неща и пуца по зелените-ето вече според урсула над 122 000 бандеруги ги нема..23:02 16.12.2022
23 Рико
05:39 17.12.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Рико
До коментар #25 от "Кво ме е..":
Колко индиици имат телефон? Колко граждани на РФ имат телефон?06:28 17.12.2022