В Мариупол събарят сградата на драматичния театър, която беше разрушена през март и стана един от символите на жестокостта на войната в Украйна. Мариупол е окупиран от руската армия, съобщава Би Би Си.
Съветник на украинския кмет на Мариупол Петро Андрюшченко каза, че окупационните власти разрушават задната и централната част на театъра. За основа на реконструкцията ще бъде оставена фасадата му. Според Андрюшченко "се демонтират само онези части от сградата, които доказват бомбардировката, а не взривът отвътре, измислен от (руската) пропаганда".
Представители на Русия не коментираха информацията за разрушаването на театъра.
На 16 март беше взривена сградата на Драматичния театър в Мариупол, където се криеха цивилни с деца. Amnesty International разследва трагедията и заключи, че руските военни изглежда умишлено са се прицелили в театъра и с голяма вероятност са хвърлили две 500-килограмови бомби от военен самолет, които са се детонирали едновременно. Организацията го определи като "военно престъпление".
Според Украйна при удара срещу театъра са загинали няколкостотин души. Руското министерство на отбраната заяви, че театърът е бил взривен отвътре от украинските военни.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #3, #18, #30
12:33 23.12.2022
2 Скапани,
12:34 23.12.2022
3 Как мое си толко прос бе
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Къде ши та крий родата по празниците, за да не се срами с тебе.........!?!12:35 23.12.2022
4 Хихихи..
Коментиран от #8, #10, #12
12:36 23.12.2022
5 Митко Бомбата
Коментиран от #6, #7
12:37 23.12.2022
6 Епа
До коментар #5 от "Митко Бомбата":
"Да припомним на публиката ... " руските лъжи, доказани отвана като такива. Епа, не се напъвай толкова, безмислено е. Доказателствата за руските престъпления по въпроса отдавна са събрани. В съда ще се гледат те, не твоите постове.12:43 23.12.2022
7 Да припомним,
До коментар #5 от "Митко Бомбата":
че русофилите сте най низшата прослойка в България. По мизерни сте и от "индийските" джебчии по на битпазарите и от просяците.Коментиран от #11
12:46 23.12.2022
8 Истина беше!
До коментар #4 от "Хихихи..":
Погнусихме се! Това беше около 12 май,1985,от София до Киiв със самолет,от Киiв до Тюмен също! Оттогава укрите/мислехме ги всички за руснаци/ ни оставиха отвратителен спомен! Който българин-бачкатор с 2 год.договор помни това,да пише!Коментиран от #13, #14, #42
12:47 23.12.2022
9 Прикриват следите - 600 убити цивилни
Сега бързат да сринат театъра до основи и пак ще залеят с бетон, защото Мариупол е близо до Мелитопол, който скоро ще последва съдбата на Херсон.
12:49 23.12.2022
10 Хахахаха
До коментар #4 от "Хихихи..":
Така е, до това води съсвесткия режим 1985 беше СССР! За това хората не искат да се връщат там и воюват без да се дадат! А в Русия си е още от съветско! Даже и военната техника си им е съветска, нова нямат.Коментиран от #20
12:50 23.12.2022
11 Ти па кой си бе?
До коментар #7 от "Да припомним,":
И чушкопек нямаш,и кола нямаш,и Нищо нямаш сътворено за 1300 години,освен Вековната Злоба на Роба,опровергай ме!Коментиран от #17, #23, #46
12:50 23.12.2022
12 През 1985год
До коментар #4 от "Хихихи..":
влака е бил съветский - безаналоговой,товарищ:)))12:51 23.12.2022
13 Помнещ
До коментар #8 от "Истина беше!":
От София традиционния маршрут за "бачкаторите" беше Варна- Одеса с кораб, и след това с влак, та е интересно как точно си пътувал като "бачкатор" със самолет до Киев? :))) А? :))) Я кажи ако изобщо си ходил, какво точно правеше там? :))))12:51 23.12.2022
14 1985г
До коментар #8 от "Истина беше!":
1985г СССР12:52 23.12.2022
15 От оня свят
Коментиран от #16
12:52 23.12.2022
16 Проктолог
До коментар #15 от "От оня свят":
Вярно е, че нацистите няма да има къде да се скрият. Обаче не съм сигурен, че това успокоява руските ти господари, или пък обратното - буди тревога в тях. Гледам, че Путлер сега говори, че нямало как войната да не завърши с "преговори". Да оставим настрана, че вече "война" било примеливо, интересното е на квко се надява :)))Коментиран от #26
12:55 23.12.2022
17 Имам нож и берета, и нарезна карабина
До коментар #11 от "Ти па кой си бе?":
Чакам да отворят сезона за лов на русофили.Коментиран от #25, #36
12:55 23.12.2022
18 Упс...
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Малка грешке се е получила в заглавието. Според официална информация театъра ще бъде възстановен.12:59 23.12.2022
19 Кръпката
Коментиран от #24, #43
13:00 23.12.2022
20 Кръпката
До коментар #10 от "Хахахаха":
Брей, много рано си се набълбукал. Я виж коя година е? Да не си в 2002? То тогава може и да не си бил роден13:05 23.12.2022
21 ДА, ТЪЙ
13:05 23.12.2022
22 Ксаниба
13:08 23.12.2022
23 стоян
До коментар #11 от "Ти па кой си бе?":
До 11 ком - крепостник - и гърците нямат производство на коли ама са пет пъти по богати от руските крепостни с минимални заплати от 280 лв и минимални пенсии от 180 лвКоментиран от #38
13:09 23.12.2022
24 Русофил
До коментар #19 от "Кръпката":
Да и представителство на Москвич ще има който всъщност е JAC но пък ние така ще го представим че ще е гордоста на нашето автомобилостроене хахаха13:09 23.12.2022
25 Феликс Дзерджински
До коментар #17 от "Имам нож и берета, и нарезна карабина":
Пръв ще те татуирам с въздушната пушка в окото. Готов.Коментиран от #29, #31
13:09 23.12.2022
26 Уролог
До коментар #16 от "Проктолог":
всичките бандеровци ще бъдат наказани и пратени ри бандера!!!Коментиран от #32, #33
13:10 23.12.2022
27 В грешка си
13:10 23.12.2022
28 Демократ
13:13 23.12.2022
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Абе црвл
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Ане селинджър, продължаваш нонстоп да се изказваш неподготвен, я бегай си лягай в коптора!13:16 23.12.2022
31 Смешник.
До коментар #25 от "Феликс Дзерджински":
Даже и с PCP с оптика не можеш да удариш капачка на 25 метра. По добре си изрови детската прашка. Точно като руснаците. С допотопна техниха тръгнали срещу оръжия от бъдещето. Същите смешници.13:16 23.12.2022
32 Дибила комунист
До коментар #26 от "Уролог":
Ей го и другия дебилеско и той блести с дебилните си писания навсякъде!13:17 23.12.2022
33 Проктолог
До коментар #26 от "Уролог":
Просия само преди няколко дни предаде поредната група бойци обратно на Украйна, тъй че путлеристката пропаганда е предназначена да те държи в кондиция. Сами Путлер далеч не е толкова наивен, че да й вярва или да се ръководи по нея.13:19 23.12.2022
34 Голем смех
13:45 23.12.2022
35 стоян георгиев
13:48 23.12.2022
36 Мургав Българин от Сливен
До коментар #17 от "Имам нож и берета, и нарезна карабина":
Аз пък имам естествена ря за на карабина,даже няма и да стрелям,просто ще бъда максимално близо зад тебКоментиран от #37, #45
14:00 23.12.2022
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Статистик
До коментар #23 от "стоян":
Добре. Хайде сега сравни цените в Гърция и Русия и виж кой е по-добре? Бил съм често и в двете държави и мога спокойно да твърдя, че рашките са по-добре от малките!Коментиран от #39, #44
14:12 23.12.2022
39 Къде в Русия си бил
До коментар #38 от "Статистик":
Аааа да, в някой трите им града и ми в двете им курортни селища14:16 23.12.2022
40 кгб прикриват следите,
15:38 23.12.2022
41 !!!?
16:03 23.12.2022
42 Помним помним
До коментар #8 от "Истина беше!":
Рускините в Коми ,ама ти кога си ходил ?Преразказ ли правиш хахаха
16:27 23.12.2022
43 Мариупол
До коментар #19 от "Кръпката":
Ще бъде възстановен ,но от Украйна .16:31 23.12.2022
44 стоян георгиев
До коментар #38 от "Статистик":
Тва сигурно е виц? Гърция е пълна с рускини дето са готови камъни да ядат ама да не се върнат в русия.другото дето си писал е пълен смях за цени и възможности.гърция е по добре два пъти от нас а ние поне десет пъти над руснаците.затова и руснаците са единствения бял народ дето бяха в България ,обратното не се случва,а грък да избяга в Русия ще е събитие от световна величина.16:33 23.12.2022
45 Да не си
До коментар #36 от "Мургав Българин от Сливен":
Роднина на оня мургавия българин от Максуда . Костя Копанарчето .Коментиран от #47
16:33 23.12.2022
46 Кола?
До коментар #11 от "Ти па кой си бе?":
Булгаррено! Спират го защото е по-добро от всички френски коли. Относно производството: Екектрониката за Буран и за ракетите им е правена у нас. В ДЗУ. Дори храната за космонавтите е правена у нас. В България в момента има страшно много заводи работещи само за експорт, но ти не ги знаеш, защото се интересуваш само от това как вървят нещата в Русия. Ще ти дам само един малък пример, който ще ти подскаже колко си невеж относно българското производство. Най големият производител на велосипеди в европа е чисто българска компания със завод в България. Завод за асансьори и ескалатори, Най големият завод за опаковъчни фолиа и т.н.17:09 23.12.2022
47 Не е от максуда той
До коментар #45 от "Да не си":
Копеката е още по низша каста. Той е "аспаруховски" циганин. Аспарухово е "Бруклин"-а на Варна.17:13 23.12.2022
48 Химарс Великолепний
17:17 23.12.2022