6 Февруари, 2023 20:55 4 403 11

Жертвите на земетресението в Турция достигнаха 1651

  • жертви-
  • земетресение-
  • турция

До момента в резултат на земетресението в Кахраманмараш са загинали 1651 души, 11 119 хиляди са ранените и са разрушени 3471 сгради

Жертвите на земетресението в Турция достигнаха 1651 - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Броят на жертвите на земетресението в Югоизточна Турция нарасна до 1651, като загиналите са над 11 000, съобщи министърът на здравеопазването Фахреттин Коджа, цитиран от Анадолската агенция.

„До момента в резултат на земетресението в Кахраманмараш са загинали 1651 души, 11 119 хиляди са ранените и са разрушени 3471 сгради“, каза той.

В 4.17 ч. днес трус с магнитуд 7,7 по Рихтер разтърси района на град Пазарджък, окръг Кахраманмараш, а часове по-късно, около 13.24 ч., ново силно земетресение с магнитуд 7,6 разлюля същия район.

Жертвите на земетресението в Турция достигнаха 1651
Снимка: ЕПА/БГНЕС


Поставете оценка:
Оценка 4.2 от 10 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 аллах бави но не забравя

    19 7 Отговор
    толкова жалостиви пасквили не бяха избълвани за ден когато потопа отнесе българите в карлвско! защо ли - небългарски медии зомбират стадото в българския резерват!
  • 2 Ало?

    16 2 Отговор
    Току що по Нова казаха, че са над 2000. На кой да вярвам?
  • 3 Зззз

    26 4 Отговор
    Защо пренебрегвате земетресението в Сирия, там колко са загинали?

    Коментиран от #4

  • 4 БороВтори

    11 10 Отговор

    До коментар #3 от "Зззз":

    Никой не ги пренебрегва, просто нашите и турските медии са силно свързани. От къде да черпим информация за сирия, като нямаме връзки с техни медии. СПРЕТЕ С ТАЗИ ДЕМАГОГИЯ.
  • 5 Българин

    7 6 Отговор
    Затова не трябва да има ВОЙНИ по света !!! ВОЙНИТЕ са безсмислени !! УКРАЙНА е разрушена от АЛЧНИ лидери за ИМПЕРИИ !!!
  • 6 КАРМА

    5 6 Отговор
    Кво казахте за влизането в НАТО?
  • 7 Макс

    10 0 Отговор
    Броят на жертвите е 1651 , а на загиналите над 11 000 ??? Оля, нещо си объркала .

    Коментиран от #8, #9

  • 8 нубийската принцеса

    5 1 Отговор

    До коментар #7 от "Макс":

    си я наградиха сами за мисирка на предната година - значи всякакви лъжи са ѝ простени
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Калпазанин

    2 1 Отговор
    Само българин може да се радва на чуждото нещастие, и то на комшии,от ден на ден се убеждавам че за простотията няма лек
  • 11 Д@СкопимСулюП@ситто

    1 0 Отговор
    А за жертвите на СДС-Чумата никой не се осмелява да дате подробна и изчерпателна информация - и така, цели 35 години.
    А Драгалевският гърбав Ад дук пише мемоари в имението си,та пушек се дига,необозпокояван от прокуратурата,дори и от съвестта си.
Новини по държави: