30 Юли, 2023 06:17 1 454 23

Буря остави 200 хиляди без ток в САЩ

  • буря-
  • сащ-
  • електричество

Пострадали са столицата Вашингтон, Вирджиния и Мериленд

Силна буря остави без ток над 200 000 домакинства в столицата на САЩ - Вашингтон и околностите ѝ, съобщава в. "Вашингтон пост", цитиран от БТА.

Без ток са и жители на щатите Вирджиния и Мериленд.

В столицата има паднали дървета и повредени жилища. Във федерален окръг Колумбия двама души са пострадали при падането на дърво върху колата им. Единият от тях е в тежко състояние.

Според Националната метеорологична служба поривите на вятъра са достигали 37 метра в секунда. Бурята е била съпътствана от проливен дъжд.


Поставете оценка:
Оценка 3.2 от 9 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Те са добре

    1 14 Отговор
    Там всеки си има агрегат.

    Коментиран от #17

  • 2 Оооо, колко много ме кеееефят

    12 1 Отговор
    Гръмотевиците! Толкова са приказни и красиви! Една висша сфера на влияние им е покровител!☀️😁🥰😍🌏
  • 3 до те са добре 1 коментар

    21 3 Отговор
    Колко си простичко само,нямаш си на идея.Милиони американци живеят на улицата.Никой не знае колко точно-10,20 милиона.Те нямат жилище, ще имат агрегат.Останалите американци са под наем.Когато си под наем,няма как да си купиш мебели или агрегат.Жилището и имуществото не е твое,а на наемодателя.Богатите със собствени къщи са мнооооого малко

    Коментиран от #14, #16, #21

  • 4 Механик

    19 1 Отговор
    Не е вярно. Спират тока само в социалистическите страни. В САЩ, дори и когато няма ток, пак има.
  • 5 да де

    20 1 Отговор
    Дреме ми за тях точно толкова колкото на тях за нас.
  • 6 бай Дън

    13 0 Отговор
    Ще я карате на свещи !

    Коментиран от #10

  • 7 Е и какво от това те колко хора оставиха

    20 0 Отговор
    Без ток, вода и дори ги избиха?
  • 8 Студопор

    13 1 Отговор
    Чудесна новина е, ше янките страдат. Така трябва!
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Бългapин

    7 0 Отговор

    До коментар #6 от "бай Дън":

    Само на свещи няма да стане. Да пийнат и по една белинка Ачи преди това.
  • 11 ........

    8 0 Отговор
    Господ наказва абсолютно всички,които искат световна война.Искат да намалят свръхнаселението и чрез високи сметки за бензин и ток да намалят консумацията ,за да ограничат потреблението и уж да намалят измисленото Глобално затопляне.Да намалят първо те своята консумация,а не да заробват цели народи.
    Миналата седмица Камилата Харис се изпусна как трябвало да се намали населението,за да пият те чиста вода и да дишат чист въздух.После замаза нещата,че уж друго искала да каже,но миналата година си имале статии по темата как трябвало да се намали населението до 2030-та година.
    Няма Глобално затопляне.Едно време когато е нямало хора даже не е имало ледници там където сега има и пустините не винаги са били пустини.
  • 12 4️⃣4️⃣5️⃣5️⃣

    8 0 Отговор
    Да наложат санкции на гръмовержеца Зевс. Съюзил се е с Путин.
  • 13 Ксаниба

    6 0 Отговор
    Хихихи, руските меторологични войски си знаят работата, хихихи
  • 14 мисира

    6 1 Отговор

    До коментар #3 от "до те са добре 1 коментар":

    Последно,около 40 милиона американци са бездомни или клошари.
  • 15 Българин

    4 0 Отговор
    Таман от Козяк ми сготвиха зелената карта да имигрирам като златотърсач в мириканската мичта - и там режим на тока, хахахах
  • 16 Най добре е

    3 1 Отговор

    До коментар #3 от "до те са добре 1 коментар":

    Да дойдат да живеят при нас - по селата има толкова празни къщи. Ще гледат някой дядо ...
  • 17 Мефистофел

    3 2 Отговор

    До коментар #1 от "Те са добре":

    Там така наречените "къщи", са от шперплат, фазер и мокава. С други думи - колиби и бараки. Дори и богаташките. Покривите им са от насмолена хартия, не знаят какво е керемида. Затова при малко ветрец всичко се разхвърча. Виждал ли си като мине торнадото какво остава? Трески и талашит навсякъде Ти си тръгнал за агрегати да говориш.
  • 18 велик кретено-зидар

    1 1 Отговор
    ЧЕ ТО В БЪЛГАРИЯ ПО СЕЛАТА ТОКА СПИРА ПОСТОЯННО И В СЛЪНЧЕВО ВРЕМЕ. 21 ВЕК, ЕС.
  • 19 велик кретено-зидар

    0 1 Отговор
    НЯКОИ И БЕЗ ВОДА ГИ ОСТАВИХА ДА ЖИВЕЯТ. НА МН МЕСТА СЕГА ПРЕДСТОИ И ПЪТИЩА ДА НЕ ОСТАНАТ.
  • 20 велик кретено-зидар

    0 1 Отговор
    ПОД 5 МЛН СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ.
  • 21 И мен

    3 1 Отговор

    До коментар #3 от "до те са добре 1 коментар":

    защо трябва да ме интересуват, че са бездомни,че живеят под наем???Нали там са евроатлантическите ценности? Там е Меката на тези ценности.Масовите убийства, наркотрафика,продажбата и трафика на оръжие. Това ли са тези ,които учат Света на ценности?Всяват войни по цялата Планета,избиха коренното население и превзеха чужда земя.Индиянци още живеят в резервати.
  • 22 буря ли е

    1 0 Отговор
    или торпедото "Шквал"?
  • 23 джо престъпникът

    1 0 Отговор
    Тези престъпници обичат да казват ,че " Господ обича Америка " защо е толкова силни бури е изпратила там?