Тема: Украйна

Руски удари по ключови градове в Донецка област, има жертви

22 Юни, 2025 08:35, обновена 22 Юни, 2025 07:39 2 910 53

  • русия-
  • украйна-
  • донецка област-
  • нападение-
  • жертви

Обекти на нападението са станали Купянск и Краматорск

Руски удари по ключови градове в Донецка област, има жертви - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-малко един човек е загинал при руски удари вчера по ключови градове в Донецка област на източния фронт в Украйна, а още един - при атака с дрон в северната част на страната, близо до границата с Русия, съобщиха украинските власти, цитирани от Ройтерс и БТА.

Руските военни заявиха, че силите им са превзели още едно село при бавното си настъпление на запад през Донецка област. Същевременно от Харковска област, Североизточна Украйна, съобщиха, че руските войски приближават град Купянск.

Още новини от Украйна

Руските сили нанесоха удари по Славянск и Краматорск - два града, които се очаква Москва ще атакува при напредването на войските ѝ на запад. И двата града са обект на чести нападения след руската инвазия през февруари 2022 г., отбелязва Ройтерс.

Ръководителят на Донецката областна държавна администрация Вадим Филашкин каза, че един човек е загинал, а трима са ранени в Славянск. Публикувани в интернет снимки показаха сгради в развалини. Той заяви, че четири многоетажни жилища и 32 частни къщи са претърпели щети.

Снимки от Краматорск, публикувани от градския съвет, показват тежки щети по част от жилищна сграда. Властите съобщиха, че най-малко един човек е блокиран под развалините, а няколко са ранени.

При масирана атака с дронове срещу град Нежин, близо до руската граница, е убит един човек и е повредена местна инфраструктура.

Руското министерство на отбраната съобщи, че неговите сили са превзели село Запорожие, югозападно от Покровск, където украинските сили от месеци удържат руските атаки, допълва Ройтерс.


Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 44 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 1488

    53 17 Отговор
    Путин влезе със златни букви в историята! Той е достойният лидер на свободния свят!

    Коментиран от #5, #25, #26, #41

  • 2 гръбнакът на злото е пречупен

    9 46 Отговор
    русия иран северна корея
  • 3 германеца

    13 61 Отговор
    Путин да побърза и да сключи по-скоро мир с Украйна , като изтегли рашките . В противен случай ще бъде ударено мазето му . Тръмп както го хвали и ласкае , така и ще го унищожи .

    Коментиран от #31, #37

  • 4 Механик

    68 10 Отговор
    На мен най-много ми лиспват статиите за успехите на ВСУ и Зеленски.
    Напишете нещо там, как руснаците са свършили ракетите или как Путин е на смъртно легло, че да може да ми тръгне деня!

    Коментиран от #6, #53

  • 5 разликата е че

    10 41 Отговор

    До коментар #1 от "1488":

    терорът започва от русия и иран срещу цивилизацията
  • 6 Каролинчев

    10 42 Отговор

    До коментар #4 от "Механик":

    унищожаването на ядрения арсенал на рашка малко ли ти беше или 1000 000 при кобзон ? :)

    Коментиран от #34

  • 7 Марко Барези

    11 41 Отговор
    Поредните терористични удари от страна на путлеро-фашистка руzия.
  • 8 Забелязал

    8 40 Отговор
    Руските "удари " са терористични и предимно срещу цивилни .
    Бункерният диктатор да гледа как се прави СВО в Иран, от САЩ и Израел .

    Коментиран от #16

  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Дедо ви...

    51 9 Отговор
    Жителите на Суми започнаха да чакат руската армия. Суми е исторически руски град, чието население чака Русия да дойде.

    Коментиран от #12, #13

  • 11 Цяло село са превзели.....

    9 31 Отговор
    Невероятен успех, и това само за три години и половина, браво 👏, хаирлия да е, след триста тридесет и три години и Киев. 😜🤭

    Коментиран от #20

  • 12 Вай завалиите....

    8 35 Отговор

    До коментар #10 от "Дедо ви...":

    Изгоря това население дето чака руснаците... Господ да им е на помощ 🙊, чака ги глад, мизерия и кал.

    Коментиран от #15, #33

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 дедо..

    23 4 Отговор
    Много ми липсва объсаната палада от карлуковскио диспансер,сигурно гледа по бандер тв.как зеления с ред слъзи и цивки реве че е предложил на масква примирие преди 40 дена,а кремля не го изпълнява..

    Коментиран от #18

  • 15 вай помаците..

    6 8 Отговор

    До коментар #12 от "Вай завалиите....":

    Още чекат у булгурьистанье да доот алабiн,леге,валдхард и сие..за да им свалат фереджетата и шаварiте и да им наденат кюлотите на оня дърт джендър урсуль
  • 16 хихи

    24 3 Отговор

    До коментар #8 от "Забелязал":

    Това е длъжен да го вярва всеки демократ!!!!
    Обаче в промития мозък на демократа може да възникне мисълта"Как така диктаторските оръжия поразяват само цивилни, а демократичните само военни, а ВСУ и НАТО-вското оръжие дава фира?"
    и разбира се в промития мозък може да се прокрдне еретечната мисъл "жертвите да не са от приятелски огън?"

    Коментиран от #19

  • 17 Мишел

    26 1 Отговор
    В Краматорск отново напълно е унищожен най големия нефтопреработвателен завод на Украйна, който беше възстановен и пуснат в действие преди дни.
  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 хихи

    15 0 Отговор

    До коментар #16 от "хихи":

    до демократа цъкнал минус "От какво са жертвите на ВСУ?"

    хи хи хи
  • 20 Мишел

    22 2 Отговор

    До коментар #11 от "Цяло село са превзели.....":

    Не следиш нещата Украйна. Това е седмото превзето от руската армия селище през последната седмица. За последната година са превзети над 300 селища и 9 града.
  • 21 На срещата на НАТО

    20 3 Отговор
    САЩ предлагат 17 условия за мир в Украйна е Европа ще цлбъде задължена да ги изпълни.
    Всички руски условия са приети от американците и Брюксел ще ги приеме.

    Коментиран от #23

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Хм...

    4 23 Отговор

    До коментар #21 от "На срещата на НАТО":

    Така е, ще приемат единственото и най-важно условие - изтегляне на руските войски и прекратяване на огъня! А след това парите от руските активи отиват за възстановяване на Украйна, а раша в изолация един век.
  • 24 Българин

    17 3 Отговор
    Браво Вова!Бии тия Въшливи усраинци!
  • 25 Европеец

    17 1 Отговор

    До коментар #1 от "1488":

    Бай Дончо каза, че работи ли евреите от дълго време и в екип за да ударя срещу Иран.... Да видим Путин докога ще се доверява на краварите и особено на бай Дончо, ако не са в някаква комбина де....
  • 26 Хм...

    2 17 Отговор

    До коментар #1 от "1488":

    Ако това ви е примерът и ваш лидер, тежко му на това човечество, което подкрепя агресори у диктатори! Събирайте се там някъде по руските територии и си живейте "свободно" под крилото на този вожд! Оставете ни нас да се "мъчим" в Европа!
  • 27 Ае бе....

    3 16 Отговор
    Донецк няли уж беше ли Москалска Република от 12 години?!?
    Хъхъхххъ
    Или оная 3 ДНЕВНАТА Путин-ка още ги превзема?!?
    Хъхъхъхъ

    Коментиран от #36

  • 28 Нафталинка

    18 2 Отговор
    Когато долните телевизии в България покажат разрушения като тези в Израел и Иран, тогава ще повярвам,че в Украйна има война,а не украинки гримирани ,с идеални прически да ми обясняват как са изпратили дъщерите си на екскурзия.
  • 29 Лицемери

    17 1 Отговор
    Как не ви е срам да пишете за "жертви", след това, което най-демократично става в Палестина и Иран?
  • 30 Идеологията

    3 13 Отговор
    И Русия е просто понятие с което тровят сърцата и умовете в различните държави за да набират поданици на този вид идеология и да ги използват за влияние и натиск срещу народите на тези държави. И да Бъдат склонявани към извършване на саботьорска и подривна дейност срещу собствената си държава. Затова тези спящи руски клетки трябва да са поф ударите на местните тайни служби на всяка една държава.

    Коментиран от #43

  • 31 И теб няма

    5 0 Отговор

    До коментар #3 от "германеца":

    скоро да те изпишат...
  • 32 Мисит

    12 1 Отговор
    Загинали,,,пазачите ночна смяна ,,на военните обекти! Лош късмет,,,,
  • 33 Дедо ти...

    13 1 Отговор

    До коментар #12 от "Вай завалиите....":

    То затуй няма изградени отбранителни съоръжения в областта и фашагите се чудят накъде да бягат. Пукин го каза че нямат намерение да завземат областта ама каквото стане...
  • 34 Русия няма ракети,

    14 0 Отговор

    До коментар #6 от "Каролинчев":

    те с анимационни.
  • 35 И ти си

    6 1 Отговор

    До коментар #18 от "Тихо пръдльо!":

    от вечните пациенти.
  • 36 Важното е контраступа да върви

    11 0 Отговор

    До коментар #27 от "Ае бе....":

    и че само за неделя леопардите влязоха в Крим и го освободиха, а Хаймарсите сринаха керченския мост, точно както се изписа преди това.
  • 37 Отреазвяващ

    11 1 Отговор

    До коментар #3 от "германеца":

    За Путин не съм сигурен,но народа на САЩ показа колко обича Тръмп.Да не го изпревари.Веднъж стомна за вода,втори път,нали знаеш финала.
  • 38 Днес

    4 13 Отговор
    Това е края на мракобесието на фашистката империя Русия.
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Дайте да видим

    2 10 Отговор

    До коментар #1 от "1488":

    Защо службите са оставили руската пропаганда да облъчва народа..
  • 42 Ксаниба

    2 7 Отговор
    Руския мир

  • 43 А бе

    8 3 Отговор

    До коментар #30 от "Идеологията":

    В момента управляващия елит е срещу българския народ и държава отказвайки референдум....та срещу тях трябва да се намесят службите.
  • 44 пРОСИЯ Е КОЧИНА

    2 10 Отговор
    Блатната смрад все уж превзели 6м от някво деревня и все на едно и също място клечат в тинята, тукашните подметници останаха без сливици от квичане и болна радост!😂😂😂
  • 45 Следващите

    2 6 Отговор
    Сега Бай Дони трябва да удари и монголоидите и светът ще стане по мирен
  • 46 Хаха

    0 3 Отговор
    Палячото Пусин още ли е в Донецк 🤣🤣🤣 голямо унижение и срам за Русия 🤣🤣🤣

    Коментиран от #48

  • 47 АБЕ

    3 0 Отговор
    ЗАГИНАЛИТЕ ХОРА ЛИ СА БЕ? ТАКИВА КАТО ТЕЗИ ВСЕ ПОВЕЧЕ И ПОВЕЧЕ.
  • 48 Ха ха ха

    4 0 Отговор

    До коментар #46 от "Хаха":

    Не само във ДОНЕЦК. А и във Луганска, Запорожка, ХАРКОВСКА области + КРИМ.

    Коментиран от #49

  • 49 Не знам

    3 2 Отговор

    До коментар #48 от "Ха ха ха":

    Ама нали укрите върнаха Крим.
  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 52 дядото

    2 0 Отговор
    изтривайте колкото ви държат силите.истината не можете да изтриете.
  • 53 Специална Военна Опсерация

    1 3 Отговор

    До коментар #4 от "Механик":

    Здрасти!
    Виждаш, как Путин "освобождава" руските земи. Каква цена плащат православните рускоговорящи:
    Моделът , че Русия се бори с лошия запад е за хора с детски умове.
    Путин, Зеленски, Урсула, Байдън/Тръмп и Натеняху са от един и същи отбор!
    Кога, най-после, ще започнеш да правиш разлика, между интересите на руснаците и интересите еврейската върхушка, оглвявана от Путин?
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания