ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.
Много смислени модели имаха Опел без да са супер усложнени, новите са по-скоро технологични и бяха оставили на Шевролет за Европа да се занимава с по-простите модели. Сега ще видим как ще са новите Опели
Един познат си взе от магазина Инсигния 2.8 Турбо 4х4. 250 си ги поддържа без проблем и ги вдига много бързо, редовно изумява разни поршаци по родните пътища. Е, 4х4-то е с халдекс и се счупи, но гаранционно го оправиха. Иначе дава и сериозен разход при тая скорост.
За 7 год. навъртях 150 000 км. на Опел Астра G,с двигател Исузо дизел,смених 4 генератора ,спука се датчик на дизеловата помпа( в резултат на това започна да излиза нафта през всички кабели и падна голям зор докато се открие проблема)смених стартер и за капак преди 2 месеца ми изгоря компютърната платка(нова 1 000 €).Имам колега с Астра 2005 г. 1,7 CDTI,има доста проблеми с електрониката и за капак се оказа че двигателя е ФИАТ.Никога повече ОПЕЛ.
След 1994г ш...ните екотеци постепенно загробиха марката!Здравото окачване и удобните купета изцяло се компроментират от калпавите двигатели.След 200 000(че и доста по-рано) просто не стават за нищо.Примерно,бих си взел една Зафирка,ама да беше с 2.0 8V пълна инжекция или с с18хе- 125коня без еко ш.т.Ама няма как да стане....
Двигател който яде масло(на скорости под140км/ч) е или износен или зле проектиран!Може и двете.Но двигател да е износен на 200 000км за мен е недопустимо,а с екотеците е точно така.Някои и толкоз не изкарват.Моята я взех на 160хил.(голяма случайност) и до 200хил беше ОК.После почнаха магариите.Изобщо да давам 60лв за качествено масло и 200лв ремък-ролки на кола за1500лв не ми се вижда нормално.А без мн.добро масло няма живот в тея двигатели.Засега ми гори под литър на 10 000км,но докога?
айде че и другите марки не са на различно дередже от тая. И фолксваген пасат 6ца я взехме чисто нова и мотора изтропа гаранционно. след смяната му, с нов започна да харчи по 2литра на 10к км. нема кво. Всичките нови коли са буклуци. всеки гледа да пести и да прави частите да са здрави за определено време. Нали все пак автомобилните призводители печелят от части.
Единственото нещо, което можеше да унищожи старите Опели, е ръждата. Но има нещо, което е по-лошо и от нея. Това е лошата подръжка и душманската експлоатация. Последните два фактора биха унищожили всеки автомобил без значение от марката. Моят фейслифтов Вектра C20NE / 2 литров бензин, многоточков, 8V / си върши перфектно работата много години. В началото смених радиатора и рециклирах генератора / реле + диоден блок /. И това е. Само консумативи / плюс свещи, кабели и амортисьори отпред /. Моето лично мнение е, че най-големия проблем на новите Опели е огромното тегло и грамадните размери. Това води до много негативи. А иначе GM колкото и простотии да са направили, си остават едни от най-големите и най-великите.
Прочетох статията за новата Астра. Тръгват по правилния път, т.е. намаляват теглото доста, а също и размерите. Новите Опели са си достатъчно добри, но така ще подобрят още представянето си.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Shmeker
10:05 06.05.2015
2 СМЪРТ-ЗА- ТУРЦИТЕ
Коментиран от #5, #6
12:47 06.05.2015
3 Дядо Поп
Коментиран от #4
13:25 06.05.2015
4 Master
До коментар #3 от "Дядо Поп":
1929 General Motors acquires 80 percent of shares in the company Adam Opel AG for just under 26 million dollars, Капиш попееее.14:10 06.05.2015
5
До коментар #2 от "СМЪРТ-ЗА- ТУРЦИТЕ":
Гоуфо ни изненадва с всяко ново поколение с разуичен дизайн.......15:09 06.05.2015
6
До коментар #2 от "СМЪРТ-ЗА- ТУРЦИТЕ":
Опел предлага много добро съотношение качество, дизайн за цената си.15:14 06.05.2015
7 Plovdiv
15:17 06.05.2015
8 Георги
15:18 06.05.2015
9 да
няма лиготии, няма залитания..
браво на екипа!
20:27 06.05.2015
10 Иво
20:33 06.05.2015
11 Barziq
20:58 06.05.2015
12 йордан иванов
22:01 06.05.2015
13 Георги
22:23 06.05.2015
14 Shmeker
Коментиран от #19
22:46 06.05.2015
15 Георги
23:01 06.05.2015
16 tost
00:11 07.05.2015
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Румбо
01:13 07.05.2015
19 гост
До коментар #14 от "Shmeker":
Мани тая инсигния, в едно туинго е много по-удобно, а не като в инсигнията тясно и дървено!05:56 07.05.2015
20
Коментиран от #21, #22
07:35 07.05.2015
21 comment
До коментар #20 от " ":
Еми то за мъртвите или добро, или нищо. Опел са си мъртъвци от повече от 20 г. просто.08:12 07.05.2015
22 Rumbo
До коментар #20 от " ":
Двигател който яде масло(на скорости под140км/ч) е или износен или зле проектиран!Може и двете.Но двигател да е износен на 200 000км за мен е недопустимо,а с екотеците е точно така.Някои и толкоз не изкарват.Моята я взех на 160хил.(голяма случайност) и до 200хил беше ОК.После почнаха магариите.Изобщо да давам 60лв за качествено масло и 200лв ремък-ролки на кола за1500лв не ми се вижда нормално.А без мн.добро масло няма живот в тея двигатели.Засега ми гори под литър на 10 000км,но докога?09:57 07.05.2015
23 наблюдаващ
11:39 07.05.2015
24 Gosho Vectrata
14:36 07.05.2015
25 Георги
19:43 07.05.2015
26 Gosho Vectrata
08:46 08.05.2015