ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.
разумно е.. вече двигателите произвеждат повече мощност от преди и V6 и V8 са достатъчни за автомобили за конвенционално ползване. от такива спокойно произвеждат по 400-600 кс за обеми на двигателите около 4 литра, ката че всичко е наред. най-малко ще са по-леки двигателите и ще има повече място за електроники и други системи които постоянно само се добавят под капака.
Това ще е груба грешка ако ги премахнат тези двигатели...
Тези електомобили са пълни кенефи, друго си е да ти изреве като ранена мечка, някой голям бензинов или дизелов мотор...
Даунсайзинг казваш ... да имало място за електроника ...
А сети се защо един щатски мотор е вечен - голям обем, голям ресурс, по-малко коне, по-малко обороти - по-дълъг щивот
УФ! Сега съм с 2.4л., нямам излишни пари, но се изкушавам да купя един 12 - 14 годишен дрънгел в диапазона 3 - 4 литра и да го карам, докато се скапе купето.
ах любимите ми двигатели и коли са тука
аз чух като меркел призова
да правят по икономични двигатели
но смятам че няма да спрат големите мотори
защото има търсене
всеки иска голямо и мощно
никой не иска електрически вибратор
големите двигатели и купетата на ауди нямат скапване
виж само каква красота и какъв звук имат тези двигатели
а за вървенето няма да ти кажа
марешки има w 12
До преди една година тди бяха ненадминати и най-голямата перспектива в автомобилостроенето, а сега отведнъж стават най- добрите при електромобилите. Поредния медиен балон. Ако не се пропагандират така, продажбите ще спаднат наполовина.
До преди една година тди бяха ненадминати и най-голямата перспектива в автомобилостроенето, а сега отведнъж стават най- добрите при електромобилите. Поредния медиен балон. Ако не се пропагандират така, продажбите ще спаднат наполовина.
До преди една година тди бяха ненадминати и най-голямата перспектива в автомобилостроенето, а сега отведнъж стават най- добрите при електромобилите. Поредния медиен балон. Ако не се пропагандират така, продажбите ще спаднат наполовина.
До преди една година тди бяха ненадминати и най-голямата перспектива в автомобилостроенето, а сега отведнъж стават най- добрите при електромобилите. Поредния медиен балон. Ако не се пропагандират така, продажбите ще спаднат наполовина.
Истината е че вече не могат да покриват еко-нормите. Ама то и V8 започна да става рядкост.
По принцип редовия шестак ще се окаже достатъчен и най-добър, а и като му сложиш турбинка - за кво ти е да поддържаш W12???
Друг е въпросът че два редови шестака (демек V12) e още по-добре и за това Ферари си ги слагат на най-скъпите модели все още
Аз друго се чудя - защо още се правят 4 цилиндрови мотори? Да ги правят с 3 цилиндъра. Има по-добър баланс и звучи като 6-так. То напоследък доста такива мотори се появиха де.
Лично аз съм стигал до притежаването на редови шестак, като най-надежден и лесен за обслужване. И си гори с едно 20% повече от 4 цилиндров аналог със същата кубатура и мощност. Това, което печелиш е липса на вибрации, по-лесно се кара и някак си всичко е по-рафинирано.
+1 за 6те цилиндъра:) аз търкалям опозитен шестак и е супер тих и балансиран, мерака е за v8 ама ми "миришат краката" за такъв:) дебела поддръжка и разход:D
P.s даунсайза си е тенденция масова при всички производители, не се притеснявайте ще оставят топ моделите големите производители с големи мотори, но ще са още по-непосилни за купуване, данъци и поддръжка;( така че който е уапял да се сдобие с v10, v12:) перфектна инвестиция:) цените им ще растат всяка година значително...
По принцип уважавам мненията които даваш ама честно това ти е най-тъпия пост евър ! Какви добре балансирани 3-цилиндрови мотори какви 5 лева ... Карай си ги ти и ни остави нас глупаците да се мъчим с 4-цилиндровите ...
Аз карам 4 цилиндров с принудително пълнене. А 3 цилиндровите конфигурации са ротационно по-добре балансирани - коляновия вал е с гърбици на 120 градуса, докато при 4 цилиндровите е на 180.
На другите препоръчваш 3-цилиндров ама ти самия караш 4-цилиндров ... Иначе теорията със градусите я заеби ...Тия 3-цилиндровите двигатели са консуматив и след 150к километра са фитка ... Нито са по икономични нито вървят повече ...
Пробвай и сам ще се убедиш - теорията е едно - практиката друго ;)
Карам 4 цилиндъра, дизел. Бих карал 3 цилиндъра, семейно комби с такъв мотор някой ден, естествено тук също си има не добре направени мотори.
Колкото до 3-те цилиндъра - имахме служебни матизи с 3 цилиндъра и навъртяха по 800 000 хил. км. само със смяна на консумативи, след което фирмата ги продаде и не знам какво стана с тях, но със сигурност имаха други проблеми, не и с моторите.
Т.е. никоя от тези коли не е имала проблем с мотора.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 вижся
12:11 18.10.2017
2 Т.о.ш.и.б.и.я.н
12:35 18.10.2017
3 Марио
Коментиран от #7
12:36 18.10.2017
4 лимонад
Коментиран от #9
13:14 18.10.2017
5 Ауди S8
Коментиран от #14
13:25 18.10.2017
6 Кобрата
Тези електомобили са пълни кенефи, друго си е да ти изреве като ранена мечка, някой голям бензинов или дизелов мотор...
13:59 18.10.2017
7 гост
До коментар #3 от "Марио":
не че се заяждам, ама колко електрически автомобила си имал и карал, че да предпочетеш другиКоментиран от #8, #17, #22
15:12 18.10.2017
8 dexter
До коментар #7 от "гост":
А ти карал ли си А8 с W12 6.0? Аз щото да. И да ти кажа удоволствието е голямо.15:16 18.10.2017
9 dexter
До коментар #4 от "лимонад":
Даунсайзинг казваш ... да имало място за електроника ...А сети се защо един щатски мотор е вечен - голям обем, голям ресурс, по-малко коне, по-малко обороти - по-дълъг щивот
15:19 18.10.2017
10 Скептик
Коментиран от #13, #16
15:57 18.10.2017
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Vasik Atanasova
аз чух като меркел призова
да правят по икономични двигатели
но смятам че няма да спрат големите мотори
защото има търсене
всеки иска голямо и мощно
никой не иска електрически вибратор
20:04 18.10.2017
13 Vasik Atanasova
До коментар #10 от "Скептик":
големите двигатели и купетата на ауди нямат скапваневиж само каква красота и какъв звук имат тези двигатели
а за вървенето няма да ти кажа
марешки има w 12
20:07 18.10.2017
14 Vasik Atanasova
До коментар #5 от "Ауди S8":
карал съм го 435 конязнам за какво говориш
върви като пистов мотор
20:12 18.10.2017
15 Оня с НАЦЕПЕНИЯ
20:37 18.10.2017
16 Патриот
До коментар #10 от "Скептик":
Има да чакаш докато се скапе купе на Ауди(изключая катастрофа). ЗА това време 3 купета на Хонда ще ръждясат.Коментиран от #30
21:29 18.10.2017
17 Марио
До коментар #7 от "гост":
Само съм тествам електрички.Плосно са непрактични и неотдачни.Не искам и да имам.22:45 18.10.2017
18 mimo
22:47 18.10.2017
19 мимо
22:48 18.10.2017
20 мимо
22:50 18.10.2017
21 мимо
22:51 18.10.2017
22 МАК
До коментар #7 от "гост":
Я се скрий някъде с душевно болното си мислене!!23:53 18.10.2017
23 Shmeker
По принцип редовия шестак ще се окаже достатъчен и най-добър, а и като му сложиш турбинка - за кво ти е да поддържаш W12???
Друг е въпросът че два редови шестака (демек V12) e още по-добре и за това Ферари си ги слагат на най-скъпите модели все още
Аз друго се чудя - защо още се правят 4 цилиндрови мотори? Да ги правят с 3 цилиндъра. Има по-добър баланс и звучи като 6-так. То напоследък доста такива мотори се появиха де.
Коментиран от #29, #31
08:01 19.10.2017
24 ббб
Коментиран от #25
08:31 19.10.2017
25 Shmeker
До коментар #24 от "ббб":
Лично аз съм стигал до притежаването на редови шестак, като най-надежден и лесен за обслужване. И си гори с едно 20% повече от 4 цилиндров аналог със същата кубатура и мощност. Това, което печелиш е липса на вибрации, по-лесно се кара и някак си всичко е по-рафинирано.Коментиран от #26
08:59 19.10.2017
26 Spec b
До коментар #25 от "Shmeker":
+1 за 6те цилиндъра:) аз търкалям опозитен шестак и е супер тих и балансиран, мерака е за v8 ама ми "миришат краката" за такъв:) дебела поддръжка и разход:D09:17 19.10.2017
27 Spec b
09:25 19.10.2017
28 Daniel
11:06 19.10.2017
29 до Shmeker
До коментар #23 от "Shmeker":
По принцип уважавам мненията които даваш ама честно това ти е най-тъпия пост евър ! Какви добре балансирани 3-цилиндрови мотори какви 5 лева ... Карай си ги ти и ни остави нас глупаците да се мъчим с 4-цилиндровите ...Коментиран от #32
11:40 19.10.2017
30 до патриот
До коментар #16 от "Патриот":
изцепко неземна, точно с Хонда не си мери пишката :)13:58 19.10.2017
31 Морр
До коментар #23 от "Shmeker":
АМИ с тия скорости дето вдигат скоро хич нЯма да го има21:06 19.10.2017
32 Shmeker
До коментар #29 от "до Shmeker":
Аз карам 4 цилиндров с принудително пълнене. А 3 цилиндровите конфигурации са ротационно по-добре балансирани - коляновия вал е с гърбици на 120 градуса, докато при 4 цилиндровите е на 180.Коментиран от #33
07:01 20.10.2017
33 до Shmeker
До коментар #32 от "Shmeker":
На другите препоръчваш 3-цилиндров ама ти самия караш 4-цилиндров ... Иначе теорията със градусите я заеби ...Тия 3-цилиндровите двигатели са консуматив и след 150к километра са фитка ... Нито са по икономични нито вървят повече ...Пробвай и сам ще се убедиш - теорията е едно - практиката друго ;)
Коментиран от #34
09:14 20.10.2017
34 Shmeker
До коментар #33 от "до Shmeker":
Карам 4 цилиндъра, дизел. Бих карал 3 цилиндъра, семейно комби с такъв мотор някой ден, естествено тук също си има не добре направени мотори.Колкото до 3-те цилиндъра - имахме служебни матизи с 3 цилиндъра и навъртяха по 800 000 хил. км. само със смяна на консумативи, след което фирмата ги продаде и не знам какво стана с тях, но със сигурност имаха други проблеми, не и с моторите.
Т.е. никоя от тези коли не е имала проблем с мотора.
Коментиран от #37
11:41 20.10.2017
35 гощо
09:28 21.10.2017
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 до Shmeker
До коментар #34 от "Shmeker":
На момента с матизите на 800 000 ме изгуби ...09:44 23.10.2017