Обикновено купетата с външност на ГАЗ-21 са неокласики с модерна техника от западни модели. Двувратата "Волга" от снимките обаче има напълно оригинална механика, което обяснява цената от едва 375 000 рубли (€4 131).
Московчанинът, който продава бившия седан от 1968 г., разказва, че го купил вече преработен преди две години. Каросерията и заводският двигател с обем 2.5 литра и мощност били реставрирани и в пълна изправност, но човекът изоставил плановете да монтира V8 заради липса на време и практически не карал колата.
Освен с две врати по-малко "волгата" се отличава с плексигласови стъкла отпред и отзад, а страничните прозорци са снабдени с електрически повдигачи. Макар че купето изглежда отлично на снимките, продавачът препоръчва бъдещият собственик да пребоядиса каросерията и да претапицира салона.
Автомобилът е съхраняван в топъл подземен паркинг, от който е изкарван само няколко пъти, при това само през лятото. Откакто е реставриран, е навъртял не повече от 1 000 км.
Коментиран от #2
-49 +18
До коментар #1 от "Кузя":
Кузя, това Е кола. Сегашното е дигитална-дизайнерско-евтино-материална гавра с клиентите. Искаш ли да ми укажеш само един единствен настоящ модел на коя да е марка, от който ще има оцелели екземпляри след 52 години...?
-10 +41
-35 +11
Коментиран от #7
-31 +12
-16 +1
-12 +2
До коментар #4 от "ваню":
Кое е крадено? Кое не работи като хората? Всички автомобилни производители, в заимстват едни от други. Факт който го доказва историята. Само няколко производителя използват собствени разработки, но там говорим за автомобили от високия сегмент.
-4 +11
-10 +2
-1 +14
-5 +2