От началото на следващата година на българския пазар ще бъдат пуснати изцяло иновативни разработки на специализирания научен център към „ЕЛ БИ БУЛГАРИКУМ“ ЕАД, ориентирани към избора на здравословен начин на живот, съобщиха от Министерството на икономиката и енергетиката.
В новата асортиментна листа съществуващите технологии за производство на стартерни култури и традиционни млечни продукти се надграждат чрез проследяване, тестване и прилагане на най-актуалните постижения на микробиологията, медицината и науката за здравето.
Едни от най-новите продукти на фирмата са полибактериални препарати и закваски със здравни ползи, в които са подбрани различни видове млечнокисели бактерии, експериментално доказали своите благоприятни свойства по отношение на редуциране на холестерола, антиоксидантни свойства и имуномодулиране. Препаратите имат своето приложение като хранителна добавка в изсушена форма, капсуловани или като добавъчни култури към ферментирали млека.
Друг иновативен продукт, който ще бъде предложен на пазара, са закваски за бяло саламурено сирене, кашкавал и меки сирена с повишено съдържание на биологично активни пептиди. Пептидите са естествен продукт на биологичното зреене на сирената, но само една малка част от тях имат биологична активност. С разработената закваска в готовия продукт се натрупват пептиди, които благоприятстват профилактиката на високото кръвно налягане, усвояването на калция, активността на имунната система и други. В момента се извършват заключителни производствени и клинични тестове на готовите продукти.
Вече са налице първите продажби на новата закваска на фирмата за хлебни продукти, която е разработена с цел получаването на продукт с подобрени вкусови качества и удължена трайност. Закваската съдържа млечнокисели бактерии, които благоприятно повлияват киселинността на киселите хлебни теста и подтискат развитието на някои плесени.
Разработването и внедряването на иновативни продукти на „ЕЛ БИ БУЛГАРИКУМ“ ЕАД е продиктувано от целта фирмата да запази лидерската си позиция като производител на стартерни култури чрез непрекъснати усилия за повишаване на тяхната конкурентоспособност.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Пламен Бакърджиев
16:15 04.12.2014
2 гого
17:51 04.12.2014