15 Юли, 2015 11:38 1 782 2

Ние, гражданите: Защо ФГВБ бяга от диалог с нас?

  • ние, гражданите-
  • ктб-
  • депозити-
  • фалит

Като отговорно към членовете си и проблемите им сдружение, ние поставяме на вниманието на Фонда на гарантиране на влоговете в банките (ФГВБ) и лично на г-н Миленков всяка информация, която е относима към запазване масата на несъстоятелност или към незаконосъобразни практики от отделни лица и институции.

От страна на ФГВБ и лично на г-н Миленков получаваме само любезни отлагания на евентуална среща и тотално неглижиране на проблемите които поставяме на негово внимание.

Надяваме се публичността, която даваме на този псевдо диалог, да помогне малко, така щото отговорните фактори в държавата (като г-н Миленков, например), да намерят сили у себе си и да си свършат работата по един законен и почтен начин, настояват от Сдружението Ние, гражданите.

Ето и писмото:

Уважаеми Г-н Миленков,

В контекста на последния ни разговор и във връзка с предстоящото заседание на УС на ФГВБ на 13.07.2015 г. настоятелно Ви молим да обсъдите и вземете решение по следните въпроси, които засягат правата и интересите на гражданите с надгарантирани депозити в КТБ и на служителите в КТБ:

1. Във връзка с решението на САС за дата на неплатежоспособността на КТБ да бъде обявена датата 20.06.2014 г. да вземете официално принципното решение при потвърждаване на тази дата да обявите за анулирани, тъй като са невалидни, всички сключени договори за прехвърляне на вземания и служебното сторниране на всички операции по прехвърляне на средства, като бъдат възстановени депозитите на гражданите по депозитните им сметки. Считаме, че резултатите от сторнираните операции следва да доведат до автоматично включване на сключилите договори за цесии /цеденти и цесионери/ в съответните листи на кредиторите и описи на активите на КТБ /кредитополучателите/.

2. Да ни отговорихте официално на въпросите, свързани с осчетоводяването на прехвърляне на вземания по уведомления между 06 и 28 ноември 2014 г. по невалидни договори.

3. Да корегирате незаконосъобразното решение на квесторите относно изплащане на остатъците от депозитите на служителите на КТБ в КТБ, като се изпълнят разпоредбите на чл. 6 от ЗГВ за прихващане от депозитите им на дължимите към банката кредити и се възстановят незаконно задържаните от квесторите суми и надплатените наказателни лихви и/или да се възстановят на служителите изплатените в брой техни кредити с начислените лихви и наказателни лихви.

4. Да вземете решение, облекчаващо проверка и получаване на сертификати за кредитори от страна на заинтересованите граждани за включването им в листата на кредиторите, чието публикуване предстои, и да разпоредите на синдиците служебно включване /във връзка с п.1 на настоящото писмо/ на сегашните цеденти в листата на кредиторите на КТБ.

УС на НПО „Ние, Гражданите” настоятелно моли в най-скоро време в директна среща с Вак и с членове на УС на ФГВБ да се уточнят детайли по повдигнатите въпроси.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Вили

    0 0 Отговор
    За какво искат да си говорят с ФГВБ? Мисля, че законите си бяха ясни, до колко лева са гарантираните депозити. Те са го знаели още преди да си сложат парите в КТБ, ама са се излакомили за голеи лихви. Да не казвам и че Ние, гражданите е организация създадена и финансирана от престъпника Цветан Василев. Създадени са само с единствената цел да го хвалят и защитават публично. Ахундова и приятелчетата й вече са си взели всички парички от КТБ под масата от Василев.
  • 2 Мартин

    0 0 Отговор
    Кой седи зад това нерегистрирано в Съда и нелегитимно сдружение "Ние, гражданите"?!? Дали не е една госпожа Ахундова, която е милионерка и която сигурно получава финансово стимулиране от Цветан Василев, който продължава да се крие като мишка в съседна Сърбия?