Как да се снижи дефицитът? Да се премахнат автоматизираните механизми за растеж на доходите и през реформи да се ускори растежа на икономиката ни. Това заяви в подкаста на БНТ "Истината за..." Илия Лингорски, който е член на УС на БНБ.
Като първи стъпки по излизане от процедурата по свръхдефицит той определи залагането на цели в бюджета: увеличаване на инвестициите и ценова стабилност, което е подход за намаляване на дефицита.
Илия Лингорски, член на УС на БНБ: „България е една от страните, в която растежът на доходите е сред челото, ако не е и номер едно в ЕС, не само в номинално изражение, то е така и в реално изражение. Тоест покупателната способност през последните години, включително в периодите 2022-2023, когато сме имали много висока инфлация, покупателната способност е растяла, но колкото повече расте покупателната способност и особено ако това не е свързано с растеж на инвестициите и експорта, толкова повече расте натиска върху потреблението върху цените.“
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 какъв смешник
Коментиран от #17
19:53 05.06.2026
2 Германия
19:53 05.06.2026
3 ЦК на БКП
19:53 05.06.2026
4 няма и постна пица
Коментиран от #7
19:54 05.06.2026
5 Гостът
19:57 05.06.2026
6 Без име
20:00 05.06.2026
7 Щом
До коментар #4 от "няма и постна пица":
разполагаше с "пърленка" - еее, значи си колак... А за народа - дупката на геврек...20:01 05.06.2026
8 Не бъркайте покупателна способност
Има Бог, той ще ви съди българомразци, продали собствената си национална парична единица..
20:01 05.06.2026
9 Открил е
20:02 05.06.2026
10 Миме
20:02 05.06.2026
11 Пролетарий
20:04 05.06.2026
12 Парите Идват !
Само от Експорта !
Така Че !
Дрън ! Дрън !
Не помага !
Конкурентния !
Експорт !
Конкурентни продукти !
На конкурентна Цена !
Нещо !
Което !
С Фатмаци И мошеници !
Не става !
Коментиран от #23
20:07 05.06.2026
13 Женя шампанското
20:09 05.06.2026
14 Тези безродници
20:12 05.06.2026
15 ДрайвингПлежър
Европейската икономика по-пропаднала и от българската!!! Еврото дето го бълнувахте не доведе никой - айде сега нови мантри!
20:32 05.06.2026
16 ЖИВКОВА НОМЕНКЛАТУЛА Е НА ВЛАСТ
Медал на КГБ (6 януари 1985) Генерал-майор от ДС – 7 септември 1984
20:36 05.06.2026
17 Свилен
До коментар #1 от "какъв смешник":
Номенклатура потомък на ДС лансиран от царя с музикално образование.За нищо не става но се умилква около Радев.Коментиран от #22
20:39 05.06.2026
18 СТАТИСТИКА
Коментиран от #20
21:05 05.06.2026
19 иваничка
21:13 05.06.2026
20 бебо
До коментар #18 от "СТАТИСТИКА":
Чета за Полша колко устремно се развиват, Варшава е станала един прекрасен град, но управниците им там явно крадът малко и не се натискат и не лъжат, за да влязат в Еврозоната и да приемат фалшивото евро!21:15 05.06.2026
21 Ех, Женя, Женя,
21:28 05.06.2026
22 лингорски
До коментар #17 от "Свилен":
НО ИМАМ ПАРИ!!!00:52 06.06.2026
23 В Тази Цигания !
До коментар #12 от "Парите Идват !":
В Тази Цигания !Вече !
Не се Живее !
Никой не си Познава Занаята !
Данъчни !
Лекари !
Юристи !
Посвета !
Депутати !
И Министри !
Никой от Тях !
Не спазва !
Конституцията !
И Закона !
Феодализъм !
Във Феодализма !
Държава !
В Държавата !
На Всяко !
Едно !
Ниво !
08:05 06.06.2026
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 ЕвроФашизъм
Кой бгМатрял става дума, дето в момента населяваКолонiяБг, който припада да им еРоб заДваБанана, аiфон иТротiнетка, същокато iндiанец който чiчоСам преди 200 годini.iзtreбi почти напълно... няма да се iзмъкнем безPUskаПомощ, поне още 500годiни...i
03:32 08.06.2026