Парламентът прекрати пълномощията на народния представител от ГЕРБ-СДС Делян Добрев заради подадена от него оставка на 22 юни. В подкрепа на решението гласуваха 187 депутати, четирима бяха "против" и един се въздържа.
По време на среща с представители на младежката академия на ГЕРБ Делян Добрев каза, че е време „да даде път на младите". Идва момент, в който ние, които 20 години сме в политиката, трябва да отстъпим и да дадем място на младите, заяви той на 20 юни.
Парламентът с нов облик: Какво следва за ГЕРБ-СДС?
Оставката на Делян Добрев бележи символичен завой за партията, която все по-открито залага на подмладяване и обновление в редиците си.
Очаква се неговото място да бъде заето от представител на по-младото поколение, което да внесе нова динамика в работата на парламентарната група.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ново
10:32 24.06.2026
2 Последния Софиянец
10:37 24.06.2026
3 Мда
10:37 24.06.2026
4 Красимир Петров
10:37 24.06.2026
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Не си спомням нито едно добро нещо
10:40 24.06.2026
7 ДРТ ПРЧ
10:41 24.06.2026
8 Нещо неясно?
P.S. Предлагам тест за Борисов!
Въпрос: За Вас са важни:
а. Европейските ни партньори
б. ПП и ДБ или ДБ и ПП
в. всички, които не са българи
г. Украйнаааа
10:42 24.06.2026
9 Всички мишки напускат отуващите кораби!
Делян Добрев-бивша дясна ръка на Борисов...също напуска...!
Ти остави...ами и Данчо-Ментата и той напусна...Шиши...!
Що така,ве...,,ДругарЕ"...?!
Или натоварихте колата и е време да изчезвате,като пр..ня-в га6ти...!
Коментиран от #10, #22
10:43 24.06.2026
10 Поправка
До коментар #9 от "Всички мишки напускат отуващите кораби!":
Потъващите кораби10:44 24.06.2026
11 Загрява за президентските избори
10:44 24.06.2026
12 20 г кога минаха . бакалавър
10:46 24.06.2026
13 бай каунчо аскофски
ама вимето секна
кравата не дава даром
а стария плъх напусна кораба на кьор софрата
скоро и други
ама не ги разследват кво са яли и пили и накрая да плащат
10:48 24.06.2026
14 Натика ни в Юрошит копейката
Коментиран от #16
10:48 24.06.2026
15 Тоя каунь
Коментиран от #17
10:50 24.06.2026
16 На тоя ли?!
До коментар #14 от "Натика ни в Юрошит копейката":
Че на него вече нищо не му трябва...!Достатъчно награби през годините...!
Осигурил си е наследниците,чак до девето коляно...!
10:53 24.06.2026
17 Ама само колко стандартно звучи!
До коментар #15 от "Тоя каунь":
Значи нагушкват се яко(до козирката...),през годините на управлението си и после като паднат от власт...:,,Оттегляме се-даваме път на младите!"...😆🤣😉👍!
10:57 24.06.2026
18 Траянов
Коментиран от #20
10:58 24.06.2026
19 Ново начало
11:00 24.06.2026
20 Съгласен съм...!
До коментар #18 от "Траянов":
Само с ИТН,ще видиш зор,по залавяне,съдене и вкарване в затвора,по простата причина,че СкаФчУ лети,в околоземна орбита,седнал в космическият кораб,редом с нашего брата-Македонец...😀😆🤣😉😝!!11:05 24.06.2026
21 пери
Друг слух върви, че се гласял за кмет на Хасково. Ама и там едва ли го любят толкоз, че да го изберат.
Не знам каква му е мотивацията на Делянчото (тая тъпотия за "път на младите" няма как да върви), щото Бою има много повече основание да даде път на младите, но с тая оставка oaka още повече имиджа си, защото предаде избирателите си. Не заслужава никакво друго доверие в политиката.
11:07 24.06.2026
22 наблюдател
До коментар #9 от "Всички мишки напускат отуващите кораби!":
Не е сигурно, че Данчо Ментата е напуснал. По-вероятно са го напуснали, т.е. изритали. При това съвсем заслужено.Коментиран от #33
11:09 24.06.2026
23 Коментар
11:10 24.06.2026
24 Буци
Коментиран от #29
11:12 24.06.2026
25 сара
Коментиран от #26
11:13 24.06.2026
26 ЩО БЕ...?!
До коментар #25 от "сара":
Нека да е истина,а не ,,партенка",щото както навремето с Цецка Цачева-Тоя няма никакъв шанс...Коментиран от #27
11:24 24.06.2026
27 сара
До коментар #26 от "ЩО БЕ...?!":
Да, може и да си прав. Само че му е доста голямо егото да се обрече на сравнение с Цецка.Коментиран от #31
11:26 24.06.2026
28 Гост
11:27 24.06.2026
29 Да ти кажа правичката!
До коментар #24 от "Буци":
Не си загубил много...!11:28 24.06.2026
30 1302
Останах с впечатлението, че младите от ГЕРБ ще се снимат с Делян Пеевски под герба.
11:28 24.06.2026
31 Кой го пита?!
До коментар #27 от "сара":
Просто народът,не признава ,,егото",на който и да е...!Сигурен съм,че ако се кандидатира за президент -няма да спечели...!
11:30 24.06.2026
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Дреме му на хурката на Данчо-Ментата!
До коментар #22 от "наблюдател":
Че са го ,,изритали"...?!Нали натовари колата...!
11:34 24.06.2026