Делян Добрев напусна парламента: Ново начало за младите в ГЕРБ-СДС

24 Юни, 2026 10:31 765 33

  • делян добрев-
  • оставка-
  • герб-сдс-
  • парламент-
  • млади политици-
  • промяна-
  • народно събрание-
  • политическо обновление-
  • ново поколение-
  • депутатски мандат-
  • българия-
  • новини българия

В подкрепа на решението гласуваха 187 депутати, четирима бяха "против" и един се въздържа

Делян Добрев напусна парламента: Ново начало за младите в ГЕРБ-СДС - 1

Парламентът прекрати пълномощията на народния представител от ГЕРБ-СДС Делян Добрев заради подадена от него оставка на 22 юни. В подкрепа на решението гласуваха 187 депутати, четирима бяха "против" и един се въздържа.

По време на среща с представители на младежката академия на ГЕРБ Делян Добрев каза, че е време „да даде път на младите". Идва момент, в който ние, които 20 години сме в политиката, трябва да отстъпим и да дадем място на младите, заяви той на 20 юни.

Парламентът с нов облик: Какво следва за ГЕРБ-СДС?

Оставката на Делян Добрев бележи символичен завой за партията, която все по-открито залага на подмладяване и обновление в редиците си.

Очаква се неговото място да бъде заето от представител на по-младото поколение, което да внесе нова динамика в работата на парламентарната група.


Поставете оценка:
Оценка 2.4 от 7 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Ново

    16 1 Отговор
    начало с кандидат милионери ? Хайде , стига !
  • 2 Последния Софиянец

    16 2 Отговор
    Отива при бай Ставри.
  • 3 Мда

    15 4 Отговор
    Мани го тоя. След провал на изборите просто киро подаде оставка, христо мореплавателят - и той. Бесепето едвам изритаха Насо. Но в герб/нн няма такива филми, баце и ортака му - Д са вечни. Същото е при възраждане и итн - патериците на герб/нн.
  • 4 Красимир Петров

    19 1 Отговор
    Направи милиони и сега напусна
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Не си спомням нито едно добро нещо

    15 2 Отговор
    Заради което този човек да бъде непрекъснато по медиите. Може би само името му че е същото като на Делян Пеевски поне е по известен.
  • 7 ДРТ ПРЧ

    18 2 Отговор
    А ОСТАНАЛИТЕ В ГЕРБ КОГА ЩЕ ПОДАВАТ ОСТАВКА ?
  • 8 Нещо неясно?

    11 3 Отговор
    Делян Добрев бяга! С 200!





    P.S. Предлагам тест за Борисов!

    Въпрос: За Вас са важни:

    а. Европейските ни партньори

    б. ПП и ДБ или ДБ и ПП

    в. всички, които не са българи

    г. Украйнаааа
  • 9 Всички мишки напускат отуващите кораби!

    13 1 Отговор
    Кметът на СЗ-Живко Тидоров,бе любимец на Борисов...сега напусна ръководството на ГЕРБ!
    Делян Добрев-бивша дясна ръка на Борисов...също напуска...!
    Ти остави...ами и Данчо-Ментата и той напусна...Шиши...!
    Що така,ве...,,ДругарЕ"...?!
    Или натоварихте колата и е време да изчезвате,като пр..ня-в га6ти...!

    Коментиран от #10, #22

  • 10 Поправка

    6 1 Отговор

    До коментар #9 от "Всички мишки напускат отуващите кораби!":

    Потъващите кораби
  • 11 Загрява за президентските избори

    6 0 Отговор
    Може да се явят с Боко заедно защо не .
  • 12 20 г кога минаха . бакалавър

    9 0 Отговор
    и дясна ръка на плевелиев . енергетиката съвсем го закъса . няма белене . не била нужна такава мощност . но реактор ще искат за козлодуи . тока е скъп . парното е пред фалит . депутатите се изпокараха в предния парламент . едни флашки, петрохани, момченца . стачки . какво ли ни очаква до есента . за октопода цветан не беше прав . но не се извини . 18 години по късно .
  • 13 бай каунчо аскофски

    7 0 Отговор
    Ново начало за младите мераклии чекмеджари
    ама вимето секна
    кравата не дава даром

    а стария плъх напусна кораба на кьор софрата
    скоро и други
    ама не ги разследват кво са яли и пили и накрая да плащат
  • 14 Натика ни в Юрошит копейката

    4 0 Отговор
    кой знае с какво са го наградили по повод оттеглянето от властта, може банка да са му подарили, или ВЕИ, фото паркче. Някое сладко постче в Брюксел, или акции в златодобив.

    Коментиран от #16

  • 15 Тоя каунь

    7 0 Отговор
    Взе всичко, което можа от и чрез политиката, яде, краде, даде на близки и роднини, сега иска да си почине и наслади на постигнатото, естествено давайки път на младите и те да се облажат

    Коментиран от #17

  • 16 На тоя ли?!

    7 0 Отговор

    До коментар #14 от "Натика ни в Юрошит копейката":

    Че на него вече нищо не му трябва...!
    Достатъчно награби през годините...!
    Осигурил си е наследниците,чак до девето коляно...!
  • 17 Ама само колко стандартно звучи!

    6 0 Отговор

    До коментар #15 от "Тоя каунь":

    Значи нагушкват се яко(до козирката...),през годините на управлението си и после като паднат от власт...:
    ,,Оттегляме се-даваме път на младите!"...😆🤣😉👍!
  • 18 Траянов

    4 0 Отговор
    Сега следва разследване за колосални грабежи , съд по бързата процедура и въвеждане в ЦСЗ !!! На всички герберски мъ@ши и крадци това ще им се случи за ограбване на Държава и Народ !!! После на ред са итн, дъпъсъ , дб и пп !!!

    Коментиран от #20

  • 19 Ново начало

    5 0 Отговор
    Буквално. Карай, диде, ще си харчиш парите от фотоволтаици и перки, заради които сметките за ток са по 5 . Дреме ти
  • 20 Съгласен съм...!

    2 0 Отговор

    До коментар #18 от "Траянов":

    Само с ИТН,ще видиш зор,по залавяне,съдене и вкарване в затвора,по простата причина,че СкаФчУ лети,в околоземна орбита,седнал в космическият кораб,редом с нашего брата-Македонец...😀😆🤣😉😝!!
  • 21 пери

    5 0 Отговор
    Прошумоля се, че напускал, щото бил вариант за кандидат-президент от гербавите. Като гледам коментарите, няма никакъв шанс, т.е. нова Цецка Цачева.
    Друг слух върви, че се гласял за кмет на Хасково. Ама и там едва ли го любят толкоз, че да го изберат.
    Не знам каква му е мотивацията на Делянчото (тая тъпотия за "път на младите" няма как да върви), щото Бою има много повече основание да даде път на младите, но с тая оставка oaka още повече имиджа си, защото предаде избирателите си. Не заслужава никакво друго доверие в политиката.
  • 22 наблюдател

    1 0 Отговор

    До коментар #9 от "Всички мишки напускат отуващите кораби!":

    Не е сигурно, че Данчо Ментата е напуснал. По-вероятно са го напуснали, т.е. изритали. При това съвсем заслужено.

    Коментиран от #33

  • 23 Коментар

    7 0 Отговор
    Крадец и любовчия. Освен да краде и върти любовници, нещо друго прави ли 15 години? А да, прави, далавери за имоти с майка си
  • 24 Буци

    3 0 Отговор
    Аз този Делян съм го виждал само един път - на снимка и то отдалече.

    Коментиран от #29

  • 25 сара

    5 0 Отговор
    Дано е партенка, но се говори, че ще го "кандидатират" за президент.

    Коментиран от #26

  • 26 ЩО БЕ...?!

    3 0 Отговор

    До коментар #25 от "сара":

    Нека да е истина,а не ,,партенка",щото както навремето с Цецка Цачева-Тоя няма никакъв шанс...

    Коментиран от #27

  • 27 сара

    0 0 Отговор

    До коментар #26 от "ЩО БЕ...?!":

    Да, може и да си прав. Само че му е доста голямо егото да се обрече на сравнение с Цецка.

    Коментиран от #31

  • 28 Гост

    2 0 Отговор
    Тарикате, цялото герп е ново начало, това го знае всяко хлапе
  • 29 Да ти кажа правичката!

    1 0 Отговор

    До коментар #24 от "Буци":

    Не си загубил много...!
  • 30 1302

    2 0 Отговор
    Прочетох заглавието.
    Останах с впечатлението, че младите от ГЕРБ ще се снимат с Делян Пеевски под герба.
  • 31 Кой го пита?!

    1 0 Отговор

    До коментар #27 от "сара":

    Просто народът,не признава ,,егото",на който и да е...!
    Сигурен съм,че ако се кандидатира за президент -няма да спечели...!
  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Дреме му на хурката на Данчо-Ментата!

    0 0 Отговор

    До коментар #22 от "наблюдател":

    Че са го ,,изритали"...?!
    Нали натовари колата...!
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове